Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5116
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 12 lut 2024, 8:42

Janusz Steinhoff, komentujący w jednym z eventów, ma ig 90 lat...
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5116
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 29 lut 2024, 14:40

Marzenie Obywatelskiej Rewolucji (od ok. 1,13 do ok. 1,58):
https://www.youtube.com/watch?v=aPAqAuOGSFA
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5116
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 21 mar 2024, 13:15

Moim zdaniem bardzo trafna klasyfikacja kompasu politycznego
Obrazek
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5116
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 02 kwie 2024, 14:54

Forum jest w zasadzie martwe i może piszę po próżnicy, ale pamiętam jak przed wyborami parlamentarnymi dzieliliśmy się wynikami "latarników".
Wybory samorządowe w tym tygodniu, oto jedyna znana mi porównywarka poglądów kandydatów na prezydenta Warszawy (nie wiem, czy użytkownikom spoza Warszawy nada się na cokolwiek, ale może niektóre problemy są na tyle uniwersalne, że tak).
https://mypolitics.pl/quizzes/warszawski2024
Moja kolejność kandydatów to: Biejat, Starosielec, Wipler, Bocheński, Korwin.
Z Biejat najbardziej zgadzam się w sprawach edukacji, mieszkalnictwa i środowiska, natomiast komunikacji - z Bocheńskim, samorządności - ze Starosielcem, a bezpieczeństwa - z Wiplerem. Czyli ogólnie test sugerowałby mi głos na Magdalenę - najwyższy wynik i zgodność w największej liczbie spraw.
Sztab Trzaskowskiego nie raczył dostarczyć odpowiedzi.

Ogólnie to się waham między Trzaskowskim i KO, a... Biejat i lewicą właśnie.
O ile nawet na forum piszę czasem, że jakimś entuzjastą obecnego prezydenta nie jestem, o tyle tragedii nie ma.

Natomiast nie wiem czy trwale, ale od wyborów parlamentarnych chyba przesunąłem się w lewo. Co prawda już wcześniej miałem dość przychylny stosunek do pomysłów takich jak 4-dniowy tydzień pracy, natomiast teraz w tym sporze o składkę zdrowotną to Lewica moim zdaniem ma rację, broni sprawiedliwości i przyzwoitości. Przyznam też, że dużo myślę o tym okresie mojego życia, o którym pisałem tu viewtopic.php?f=33&t=142&p=87033&hilit=przekr%C3%B3j#p87033

Na kompasie politycznym jestem od jakiegoś czasu (->patrz post powyżej) "obsesjonatem Skandynawii", gdzie przesunąłem się z "PO najmniejsze zło". Najbardziej chyba miarodajny obecnie test Soulgraphy przypisuje moje poglądy do socjalliberalizmu Clintona i Blaira (co ciekawe nie z gruchy ni pietruchy jest podany do kompletu jakiś niemiecki myśliciel antyultramontański, powinien być Schroeder, tylko on się obecnie pewnie negatywnie kojarzy), a za najbliższą partię podaje PO, która faktycznie od ok. 2015 częściowo mieści się w tym nurcie. No i może ja jestem trochę bardziej konserwatywny kulturowo.

W poprzednich wyborach samorządowych głosowałem na kandydatów ruchów miejskich, którzy startowali wtedy samodzielnie, a teraz z list Lewicy - czyli byłaby to raczej kontynuacja niż jakiś zwrot.

Przyznam też, że irytuje mnie ta zarozumiałość i pewność wygranej Trzaskowskiego - na debaty oprócz tej w TVP (którą imho wygrał) nie chodzi, odpowiedzi na mypolitics nie poda. Trochę to olewanie wyborcy, więc może zasługuje na prztyczek w nos w postaci np. głosu na Biejat...
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5116
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 04 kwie 2024, 14:02

Jest też test mamprawowiedziec i w nim są już różne miasta.
Mi w Warszawie wychodzą z dużą zgodnością Bocheński i Biejat i potem z mniejszą Korwin, Trzaskowski i Wipler.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5116
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 26 kwie 2024, 9:50

O tym, jak bardzo Radziwiłłka jako postać i Anka jako graczka zdominowała naszą scenę polityczną może świadczyć to, że mam subiektywne wrażenie jakby Radziwiłłka rządziła tutaj prawie cały czas. Tymczasem z tych prawie 22 lat jakie minęły ig od startu, ARS rządziła przez nieco ponad 8 - dwa razy po ponad 4. I jest to mimo wszystko absolutny rekord. Inna sprawa, ze należałoby do tego doliczyć rządy Fornero, której o ile faktycznie zaraz nie poda się do dymisji, w tym roku minie 5 lat nieprzerwanych rządów. I są to absolutne rekordzistki. Jedynie Weronika Ryszkowska, rządząca 3 lata, ma w ogóle jakiś start do nich. Większość pozostałych premierów była efemeryczna, kilkumiesięczna. Jedynie Szamir i Ada Wisłocka zasługują na wyróżnienie, każde rządziło ponad rok.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości