Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 24 lip 2023, 0:27

Aleksander Beski pisze:Prędzej zjedzą kapelusz, nawet Partia Ludowa nie bardzo lubi Vox, w Estremadurze zgodzili się na Vox-owską agendę, ale wyraźnie krzywili się. Dla mnie Vox i Sumar są siebie warte, więc chyba poparłbym duchowego spadkobiercę CDS (na nasze to byłaby Unia Demokratyczna z swoją różnorodnością)

Ale jednak z VOX rządzili i gdyby tylko mieli teraz większość bezwzględną w tym wariancie taki rząd byłby w Hiszpanii
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Beski » 24 lip 2023, 0:42

Lider PP Feijóo mówił o wpływie czynników kulturowych (gender) na skalę przemocy wobec kobiet w kontrze do wypowiedzi VOX, że jest to problem wewnątrzrodzinny. Więc zajął stanowisko bliższe PSOE-Sumar, a to oznacza zgrzyt przy takiej polaryzacji. Poza tym VOX będzie mieć mniej mandatów, więc nawet przy koalicji PP-VOX będą mieli mniej do powiedzenia
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 24 lip 2023, 0:48

Aleksander Beski pisze:Lider PP Feijóo mówił o wpływie czynników kulturowych (gender) na skalę przemocy wobec kobiet w kontrze do wypowiedzi VOX, że jest to problem wewnątrzrodzinny. Więc zajął stanowisko bliższe PSOE-Sumar, a to oznacza zgrzyt przy takiej polaryzacji. Poza tym VOX będzie mieć mniej mandatów, więc nawet przy koalicji PP-VOX będą mieli mniej do powiedzenia

Mówił, bo ma w partii dużo centrystów też, a VOX podjął temat, bo to ważne dla jego bazy wyborczej. Takiego rządu nie będzie, bo przecież inne partie nie udzielą mu wotum zaufania. Co innego gdyby był gabinet mniejszościowy PP, który inne partie by zaakceptowały, ale na pewno bez ministrów z VOX. A brak większości to zawsze kłopot z budżetem. Sanchez plan minimum osiągnął decydując się na przyśpieszone wybory, nie ma większości PP VOX
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Beski » 24 lip 2023, 19:18

Już ponad 2 tysiące postów, szok
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Olek Beski

Re: Nuda

Postautor: Olek Beski » 28 lip 2023, 15:34

Jeśli myślicie, że pomimo mojej braku obecności możecie napisać cokolwiek, to poczułam, że jesteście w błędzie :D

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Nuda

Postautor: Wincenty Nowak » 28 lip 2023, 16:44

Olek Beski pisze:Jeśli myślicie, że pomimo mojej braku obecności możecie napisać cokolwiek, to poczułam, że jesteście w błędzie :D


Ciśnie mi się jeden emotikon: XD

Czy Ty naprawdę myślisz, że akurat inni na to czekali i zaczęli teraz pisać? Ja wątpię.

Olek Beski

Re: Nuda

Postautor: Olek Beski » 28 lip 2023, 20:00

Zastanawiam się, czy odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że nie, czy dla żartów pisać, że tak

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Nuda

Postautor: Wincenty Nowak » 29 lip 2023, 9:15

Nikodem Kepp pisze:Og: Jak zamykałem to debata trwała już o 10 godzin za długo jakby ktoś wcześniej napisał to bym przedłużył. Nie moja wina że Fornero-Piotrowska daje tak mało czasu na debatę.


Żeby nie robić spamu og w temacie sejmowym to wypowiem się tutaj. Mamy przedłużony miesiąc ig i dalej forsowany jest pomysł 32h na debatę, co uważam, że tym bardziej teraz jest słabe ze względów og. Widzimy, jak wszyscy mają czas, a dalej schodzimy z standardowych 48h na debatę, a nawet taki czas był krytykowany m.in. przez Nikodema, który teraz notabene nie dał szansy na przedłużenie debaty, ale sam się wypowiedział, więc pewnie mu nie zależało. Ja mam ogromną prośbę, nie róbcie tak ze względów na szacunek do innych graczy, bo o to mi teraz chodzi, nie zamykajcie debat tak szybko, kiedy ktoś inny je otworzył i zastrzegł, że może przedłużyć, inne kwestie zostawiam sobie na poruszenie ig. Poza tym, argument, że debata trwa za długo, moim zdaniem, jest chybiony, sami widzimy, że jeśli coś się w tych debatach dzieje to je przedłużamy, przypadek mojej dyskusji z Olkiem o nowelizacji KPK albo właśnie jak ktoś zastrzega, że przedłużymy, tym bardziej nie zwalajcie tego na innych, że ktoś dał taki czas to ja zamykam.
W Senacie myślę, że dam, jako jeden z kontrolujących marszałek senatu, 60h na debatę, bo mamy przedłużony miesiąc ig, kampanię, a ja i Franciszek będziemy się chcieli do tego odnieść, w dodatku może Olek też będzie chciał i znajdzie czas, tym bardziej, że mamy dość długie poprawki. Zapowiadam to og, żeby nikt mi nie zrobił psikusa i otworzył na krótszy czas, chyba że to nie przejdzie przez Sejm to wtedy ten akapit nie będzie istotny.

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1641
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Nuda

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 29 lip 2023, 11:22

Pisałam już o tym, ale zawsze robiliśmy tak, że jak ktoś zgłaszał chęć wypowiedzi w późniejszym terminie, to odpowiednio wydłużaliśmy debatę - w innym wypadku te "debaty" są po prostu otwarte przez kilka dni, nikt nie zabiera głosu i niepotrzebnie proces się przedłuża.
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Olek Beski

Re: Nuda

Postautor: Olek Beski » 30 lip 2023, 16:27

W kwestii tych ulg na kolej etc:
1-2) za
3-4) wstrzymuje się
5-6) za
I tak samo w głosowaniu w Senacie, jeśli będzie


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron