Ferment na scenie politycznej

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Platon
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2015, 22:13

Re: Ferment na scenie politycznej

Postautor: Platon » 20 maja 2015, 16:11

Syriusz Schwarz

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Ferment na scenie politycznej

Postautor: Michał Ajna » 01 sie 2022, 15:08

Szukałem czegoś innego i przypadkiem trafiłem na ten temat, przypomniał mi się rok 2015 z ówczesną atmosferą, z tym takim fermentem i oczekiwaniem na zmianę polityczną. Nie chodzi tylko o zmianę władzy, ale właśnie Kukiz, partia KORWiN, także Nowoczesna czy również partia Razem to była obietnica czegoś nowego, nowej jakości w polityce. Co z tego zostało to wszyscy widzimy ;)

Przyznam, że gdyby miała być jakaś nowa gra w realiach z przeszłości, to jak obstawałbym właśnie za rokiem 2015, dla mnie to jeden z najbarwniejszych okresów w polskiej polityce. Pytanie na ile ówczesną atmosferę dałoby się teraz odtworzyć w grze i na ile niezainteresowani wówczas polityką by ją poczuli.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Ferment na scenie politycznej

Postautor: Michał Ajna » 28 sie 2023, 10:31

Myślę, że tym co sprawia że mam tak wielki sentyment do realiów sceny politycznej 2015 jest właśnie to, o czym wspomniałem w poprzednim poście - że wtedy faktycznie na tej scenie "rozkwitało tysiąc kwiatów". Natomiast teraz widać, że w porównaniu zrobiło się naprawdę realnie dwublokowo. W zasadzie na ma już miejsca na nowe inicjatywy. Wolnościowcy chyba skończyli się zanim tak naprawdę zaczęli, a działalność Dobrego Ruchu musi skupić się na starcie samego jednego Szramki z list KO. Może jak Tanajno ze Stonogą zbiorą podpisy, to powróci trochę tego fermentu, choć nie wiem czy nie które żarty nie są śmieszne tylko raz.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość