Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Michał Ajna » 18 gru 2023, 15:27

Przypomniało mi się, jak Chrenin komentowal magisterkę Ajny :D
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... u-rusofob/
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Michał Ajna » 15 sty 2024, 16:12

Przeżyjmy to jeszcze raz: wstąpienie Michała II na tron:

Obrazek
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 18 sty 2024, 19:39

Przeglądając forum Rzeczpospolitej2015 zauważyłam, że tam ktoś (Michał?) przewidział Borisa Johnsona jako premiera UK - został nim w 2020 roku (og w 2015), pokonując premiera Eda Millibanda (no tutaj akurat się nam nie udało). Wtedy Johnson w realu był jeszcze burmistrzem Londynu i nie wiem, czy jego ambicje odnośnie premierowania był już tak jawne :D
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Michał Ajna » 19 sty 2024, 11:54

Robiąc 300polityki odkryłem, że w zasadzie 2,5 roku wcześniej dość precyzyjnie co do czasu przewidzieliśmy rozbrat pomiędzy pastorem Pawłem Chojeckim a Marianem Kowalskim, skutkujący odejściem tego ostatniego z internetowej telewizji Idź Pod Prąd. W realu oddalenie pomiędzy dawnymi partnerami politycznymi jest coraz większe - pastor Chojecki obecnie dość mocno wspiera "koalicję 15 października", natomiast Kowalski ma w TV Republika program z Markiem Jakubiakiem, na który zerkam, żeby mieć pojęcie jak myśli hardcorowy elektorat PiS (wiem, że ani Kowalski, ani Jakubiak formalnie nie należą do PiS, ale chodzi mi o sposób myślenia).

Ktoś, kto pisał event o sprzeciwie Ruchu Narodowego wobec kandydatury Ajny pewnie kojarzył Kowalskiego z Marszów Niepodległości albo jako prezydenckiego kandydata RN w 2015 i może nawet nie wiedział wiosną 2016, że Kowalski irl uczestniczył wtedy we wspólnym przedsięwzięciu z protestanckim pastorem, z którym zna się jeszcze z UPR.

Tymczasem riposta Ajny, że co to za narodowcy, którym amerykański Kościół przeszkadza, a nie przeszkadza zależność od zagranicznego monarchy jakim jest papież nie przeszkadza, musiała spodobać się Chojeckiemu i nawet była w jego stylu. I nawet jeśli miał wątpliwości (pewnie wtedy ig jak irl nie lubił PO), to po tej wypowiedzi myślę, że oddał głos za kandydaturą Ajny :)

Tak więc możemy chyba uznać, że zakończenie współpracy między panami miało u nas miejsce mniej więcej w tym czasie co irl, tyle że na tle stosunku do kandydatury Ajny. U nas się pogodzili w ramach R11L, choć ja akurat w ramach aktualizowania do reala teraz widziałbym raczej Kowalskiego u Jakubiaka.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Administrator » 25 sty 2024, 22:25

https://supernowosci24.pl/wiadomosci/rz ... omendacje/
Może nie całkiem się sprawdziło, bo irl jeszcze tym prezydentem nie został, ale Jacek Strojny, u nas prezydent Rzeszowa z RI, a teraz OR, ma być kandydatem na prezydenta tego miasta. Jak dla mnie, poza grą, był nołnejmem.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Michał Ajna » 26 sty 2024, 17:28

Trochę mi ta g***oafera, viewtopic.php?f=7&t=2&start=450#p13277 kiedy Lewica (słusznie) zauważyła, że nie ma takiego państwa jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej przypomina niedawno sytuację z reala, kiedy Konfederacja, ustami bodaj Bosaka, twierdziła że czyjeś tam ślubowanie (chyba Dziemianowicz-Bąk) jest nieważne, bo powiedziała "ministra", a w rocie przysięgi jest "minister". Mimo zniuansowanego stosunku do feminatywów skomentuję, że niektórzy zatrzymali się w stadium procesu formułkowego :) (a St.Zj. Am.Płn. w oficjalnych publikatorach to faktycznie byłby obciach)
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Michał Ajna » 15 lut 2024, 10:32

W poprzedniej grze obóz Radziwiłłki miał bardzo dużą reprezentację pań "egzotycznego" pochodzenia. Wprawdzie i tutaj mamy np. Hannę Kwiecień, Oliwię Popowską, ale jakoś już się zżyliśmy, jest to w sumie mniej ostentacyjne, a i w grze trochę czasu upłynęło w Wiśle i nikogo takie małe "multi-kulti" nie dziwi. Część postaci jest nawet wprost przeniesiona z tamtej gry (Beatrycze Delaunay). Natomiast wtedy było to widoczne, niektórych graczy raziło. Sam w komentarzach żartobliwie parafrazowałem ich obiekcje pytaniem, "jak wiejski elektorat PSL przyjmie zamianę wąsatych chłopów na zgrabnonogie Kitajki" :lol:

I wydaje mi się, że posłanka Aleksandra Wiśniewska jest jakby żywcem wyjęta z tamtej PPL, jest wątek "egzotyki" - matka posłanki ma pochodzenie tajsko-chińskie, a jak się poczyta biografię Wiśniewskiej, ten wątek humanitarno-wolontariacki, to uważam że jest to postać, która spokojnie mogłaby napisać Anka w tamtej grze.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Michał Ajna » 29 lut 2024, 12:26

Bardzo prawdopodobne, że w 2024 irl zagłosuję bardzo podobnie, jak zagłosowałbym w 2035 ig :D
viewtopic.php?f=33&t=3653#p87725
Do rady miasta ma startować z 3D Popławski, a skoro głosowałem na niego w poprzednich samorządowych i ostatnich parlamentarnych, to jest to mój "żelazny kandydat" ;) Rozważam też "taktyczny" głos na Magdę Biejat w prezydenckich - jak się można zorientować z moich wpisów og, nie jestem specjalnym miłośnikiem Trzaskowskiego i jego sposobu zarządzania miastem. Wprawdzie Biejat nie we wszystkim mogłaby być zmianą na pewno na lepsze, no ale chodzi mi, żeby Raffaello nie poczuł się zbyt pewnie, żebym nie musiał głosować na niego od pierwszej tury, ani żeby była ona jedyną (dodatkowo w Pałacu Prezydenckim chętniej widziałbym Hołownię, więc utrudniałbym zrobienie z Warszawy trampoliny do prezydentury) - ale jeszcze się nie zdecydowałem.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Laura » 01 mar 2024, 19:34

W roku 2019 europosłem z list KE został Leszek Miller. W tym roku nie zamierza ubiegać się o mandat. W grze również był europosłem 2019-24.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Rzeczy z politycznych PBF, które sprawdziły się w realu

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 02 mar 2024, 0:42

Dorota Konieczny-Simela kandyduje na prezydenta Mysłowic - w grze została nim w 2016 roku.
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron