Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5138
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Michał Ajna » 05 wrz 2023, 12:30

Ewa Swoboda zapowiedziała zakończenie kariery po Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 2028 r. Tymczasem ig odnosiła sukcesy sportowe jeszcze w 2033 :)
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5138
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Michał Ajna » 21 wrz 2023, 11:20

Mieliśmy w grach automaty z kondomami w gmachach ministerstw, ale chyba nikt nie wpadł na to, by promować się jak kandydatka Młodej Lewicy :)
Obrazek
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Wincenty Nowak » 21 wrz 2023, 11:34

Michał Ajna pisze:Mieliśmy w grach automaty z kondomami w gmachach ministerstw, ale chyba nikt nie wpadł na to, by promować się jak kandydatka Młodej Lewicy :)
Obrazek


I to jeszcze w moim okręgu wyborczym, a myślałem, że starcie Macierewicza z Wołoszańskim dostarczy wystarczających emocji...

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5138
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Michał Ajna » 21 wrz 2023, 16:06

W sumie prostym sposobem dziewczyna zapewniła sobie medialną rozpoznawalność.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Franciszek Kaminski
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2023, 21:40

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Franciszek Kaminski » 30 gru 2023, 3:12

Zmiany w TVP w WirPol.

Chmielowska-Olech - w WirPol przeszła do Wiadomości, w realu najprawdopodobniej zostanie zwolniona
Kulczycki - w WirPol szef Wiadomości, w realu szef Panoramy
Nieprzewidzenie powrotu Orłosia i Czyża, Kurek (były nawet plotki) jednak nie trafi do nowej TVP.

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1566
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 27 sty 2024, 15:23

Bogdan Wenta nie ubiega się o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Kielc - u nas w zeszłym roku uzyskał reelekcję.
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5138
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Michał Ajna » 12 mar 2024, 13:30

Michał Ajna pisze:Mieliśmy w grach automaty z kondomami w gmachach ministerstw, ale chyba nikt nie wpadł na to, by promować się jak kandydatka Młodej Lewicy :)
Obrazek


Teraz pani kandydatka od gumek kandydyje z list Trzeciej Drogi
Obrazek

Nie wiem, czy dokonała transferu partyjnego czy po prostu Lewica startuje tam z list 3D, bo np. do rady miejskiej w Łodzi z list 3D startuje m.in. Razem.

Nb. Emilia Skibińska ig zasiada w sejmiku woj. łódzkiego.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Jakub Nowak
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2023, 21:48

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Jakub Nowak » 12 mar 2024, 22:43

Michał Ajna pisze:
Michał Ajna pisze:Mieliśmy w grach automaty z kondomami w gmachach ministerstw, ale chyba nikt nie wpadł na to, by promować się jak kandydatka Młodej Lewicy :)
Obrazek


Teraz pani kandydatka od gumek kandydyje z list Trzeciej Drogi
Obrazek

Nie wiem, czy dokonała transferu partyjnego czy po prostu Lewica startuje tam z list 3D, bo np. do rady miejskiej w Łodzi z list 3D startuje m.in. Razem.

Nb. Emilia Skibińska ig zasiada w sejmiku woj. łódzkiego.


Trzecia Droga do Rady Powiatu Tomaszowskiego jest poszerzona o Lewicę, więc nie dokonała transferu partyjnego.

Poza tym, to jeden z naszych graczy, już co prawda nieaktywny gracz od dawna, startuje do sejmiku, nie wiem, czy u nas kandydował do sejmiku czy tylko do sejmu.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5138
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Michał Ajna » 04 kwie 2024, 12:11

Emilia Skibińska w tej kampanii nie promuje się nowym wzorem gumek, bo może zirytowałoby to konserwatywnego i prokościelnego Szymona ;)
Za to jej kolega kontynuuje tę nową świecką tradycję: https://vibez.pl/myimpact/kandydat-do-r ... 564052544a
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5138
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z realu, które nie sprawdziły się w grze

Postautor: Michał Ajna » 16 maja 2024, 15:43

Czasem to aż się dziwię, jak bardzo realia naszej gry odbiegły od realu.

Pamiętam, że kiedy startowaliśmy, to decyzja o wprowadzeniu prezydenta Goszczyńskiego, mająca na celu prewencję przenoszenia do gry awantur smoleńskich, wzbudziła kontrowersje wśród niektórych graczy. A kto dziś pamięta jak to Smoleńsk był osią polskiej polityki?

Wprowadziliśmy monarchię nie tylko w Polsce, ale i na Białorusi i w Rosji, a w szeregu innych krajów monarchiści tez mogą w odpowiedniej sytuacji zacząć śmielej artykułować swoje postulaty. Nie mówić już o tym, że szereg głów państw i szefów rządów na przestrzeni dwóch dekad wygląda zupełnie inaczej niż w realu.

Dziś sobie uświadomiłem, że przecież nie tylko zamiast wojny na Ukrainie był pucz na Białorusi, ale też nie było pandemii Covid19, a nawet nie było Brexitu. I chociaż gra ma być odskocznią rzeczywistości, to jednak poczułem się jak jakimś zupełnie odrealnionym świecie. Jednak opanowanie naszych realiów to jest bardzo wysoki próg wejścia. Naprawdę ciężko tego oczekiwać od kogoś z zewnątrz. Przyznam, że mi samemu czasem bardzo trudno jest znaleźć jakąś informację, buszując po forach jawnych i tajnych.

Dlatego tylko utwierdzam się w przekonaniu, że jeżeli chcemy zachować sobie ten wykreowany świat, to powinniśmy (zwłaszcza przy obecnej aktywności) iść w kierunku mikronacji, natomiast jeśli miałaby zaistnieć jakaś gra, to jednak powinniśmy bazować na znanych realiach zza okna i po prostu zacząć od wyborów 2023.

Ja mam sentyment do kampanii 2015 , bo wtedy było takie poczucie "nowej nadziei", wiele sił zapowiadało, że "zacznie od nowa". Nie tylko czekała nas "dobra zmiana", ale Ogórek w kampanii prezydenckiej chciała "pisać prawo od nowa", a wiele formacji albo dopiero co powstało, albo zyskało jakąś świeżość - mam tu na myśli w jakiejś mierze partię KORWiN, a na pewno Kukiz'15, Nowoczesną czy Partię Razem.

Ja pisałem trochę, że w 2012 na tyle przechyliłem się w lewo, że gdyby wtedy istniała partia taka jak Razem, to zostałbym jej zwolennikiem. No i na co dzień chyba za bardzo się nie pamięta, że świat gry to świat, w którym nie było Razem. Ba, osoby z nią związane nie tworzą nawet jakiegoś spójnego środowiska - Magdalena Biejat jest w RadLewie (chyba innych razemków też RadLew/ZLR wykorzystuje), Paulina Matysiak w Zielonych, a Agnieszka Dziemianowicz-Bąk via Nowi Demokraci znalazła się w obozie KDNP - co jest zresztą interesującym odzwierciedleniem jej "entryzmu" z reala, kiedy to z Razem przeszła do Nowej Lewicy, a następnie weszła do rządu - zgadzam się swoją droga z tezą lansowaną m.in. między wierszami przez podcast Dwie Lewe Ręce, że Dziemianowicz jest obecnie najwybitniejszą i najskuteczniejszą "osobą lewicową" w polityce.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości