Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 14 lip 2017, 2:05

Durny i oburzający jest przepis o wygaszaniu kadencji wszystkich sędziów i mianowanie ich przez Ziobrę - gdyby nie to, ta ustawa mogłaby być naprawdę w porządku. Tak sami kręcą na siebie bat :v

Nie mogłem znaleźć tego tematu, może taka pora, no ale ni cholery nie widzę :D

Podobnie raczej nigdy nie wejdzie w życie "Kultura za złotówkę" w takiej skali jak w grze ;)
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Karol Malinowski » 19 lip 2017, 21:49

Tylko co śmieszniejsze to jest zgodne z konstytucją, bo:
Można wygasić mandat członka KRS ze względu na wiek i sędziego można przenieść w stan spoczynku z tego samego powodu, co pokazuje lipność konstytucji i Kaleta słusznie stwierdził, że SN można bez problemu zaorać, bo na to pozwala konstytucja.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Aleksander Beski » 16 sie 2017, 11:47

Margaret wygrywa Eurowizje :D
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Michał Ajna » 23 maja 2022, 11:04

Kariera Ilony Antoniszyn-Klik i Andżeliki Możdżanowskiej w PSL.
Tak ok. 2013-2015 były to jedne z czołowych wschodzących gwiazd ludowców ig i irl. Łączyło się to z modernizacją PSL i próbą budowy partii ogólnospołecznej za prezesury Piechocińskiego, a potem Kosiniaka. U nas dochodziła do tego znaczna feminizacja. Co więc się stało? Wybory 2015 się stały.
Antoniszyn w ogóle jest dziś poza polityką, w biznesie, a Możdżanowska po pewnym czasie przeszła na stronę "dobrej zmiany".
U nas w grze wybory 2015 przyniosły zupełnie inne rezultaty, więc nic dziwnego że ig jest inaczej.

Liwusz Ilasz nie został prezydentem w 2005 :lol: (ciekawe czy ktoś na forum go jeszcze pamięta albo w ogóle o nim słyszał).
Wspominam o tym, bo była gra, w której Ajna został prezydentem. Na samym początku 2013, przed tą grą z Hawajami i Pablito, od której chyba większość z nas się zna i razem gra. Tamta postać miała w sobie coś ze starego Ajny, z PRPG, ale też bardzo dużą domieszkę takiej "ilaszowatości". Potem moje postac uległa pewnym transformacjom, np. Ajna stał się takim babiarzem, do tej gry był pomyślany jako "Rockefeller Republican", a potem został królem. W sumie szkoda, że tamta gra tak szybko padła, prezydentura mogła być ciekawa. W sumie interesujące byłoby jeszcze kiedyś zagranie takim "Ilaszem".
W ogóle to zauważyłem, że ja jestem już zupełnie odwykły od takiej normalnej gry z pisaniem eventów kampanijnych itd. i w ogóle od partyjnej pracy zespołowej (którą chyba w PRPG sprawnie potrafiłem łączyć z głową pełną własnych pomysłów). W zasadzie od tylu lat to albo bezpartyjny kandydat na prezydenta, albo senator niezależny, a to GM, a to król. Nawet jak wchodziłem do Platformy czy rządu Radziwiłłki, to jako taki "maverick", trochę z boku, z dużą dozą autonomii, czasem dystansu...
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Aleksander Beski » 16 cze 2022, 23:25

Genie Bouchard kilkukrotną mistrzynią Wimbledonu :D
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Michał Ajna » 17 cze 2022, 11:00

A bo wiesz, bardzo trudno jest przewidzieć na kilka-kilkanaście lat do przodu jak się będzie rozwijać sytuacja np. w sporcie. Myślę że tak naprawdę formatuje nas tutaj real. Bardzo dobrze wykorzystał to ten atakujący Radziwiłłkę event, że sportowcy czy celebryci w sztabie to są przebrzmiałe sławy sprzed jakichś 10 lat :) Myślę, że za bardzo obciążeni jesteśmy naleciałościami z reala nawet jeśli chodzi o politykę, a ona przecież stanowi główną treść gry. Inna sprawa, że Genie nigdy miała jakichś oszałamiających sukcesów, ale też nie z uwagi na nie król chciał ją zapoznać ;)
Na supertajnym forum królewskim pisałem z Mikołajem o sporcie i nie będę ukrywał, że w 2016 w temacie np. lekkiej atletyki to igrzyska w Rio stanowiły punkt odniesienia. Ale mogę się pochwalić, że karierę Igi Świątek udało mi się w miarę trafnie przewidzieć :)
Ja mam o tyle łatwo, że czasem staram się przemycać wątki curlingowe, a w tej dyscyplinie wiek nie odgrywa aż takiej roli, nawet po 40 można być jeszcze w pełni formy, więc jest raczej prawdopodobne, że Anna Hasselborg (rocznik 89) wciąż wymiata (dosłownie i w przenośni) także ig.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Aleksander Beski » 17 cze 2022, 17:32

Chociaż Genie zdobyła juniorskie, także na siłę można byłoby i tak to zaliczyć :D
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Michał Ajna » 27 paź 2022, 15:17

Kornelia Wróblewska w 2015 roku zdaje się ślubowała z "tak mi dopomóż Bóg" (wnioskuję po czasie i ruchu ust)
https://www.youtube.com/watch?v=okfYhWu9Dqo
W ogóle to jest doktorem nauk teologicznych, więc nie przypuszczam, żeby jej się ot tak "odwidziało"
I też sprzeciwiała się projektom aborcji na życzenie - za co prawdopodobnie wymazano jej biuro poselskie fekaliami XD
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 27 paź 2022, 16:17

To, że nie dodała "tak mi dopomóż Bóg" po ślubowaniu nie oznacza, że przestała być wierząca ;)
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Rzeczy z gry, które nie sprawdziły/nie sprawdzą się w realu.

Postautor: Michał Ajna » 10 sty 2023, 11:22

Sekretarz stanu Tulsi Gabbard, jakiś czas temu odeszła z Partii Demokratycznej i w zasadzie czynnej polityki.
No chyba że Trump wróci w 2024 i ją mianuje :)
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron