Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 06 wrz 2023, 21:01

Jeszcze jest taki test Pulsu Biznesu, skupiający się na kwestiach gospodarczych.
https://www.pb.pl/wyborczy-gps/2023
Wyszła mi Polska 2050 na pierwszej pozycji i PSL dla drugiej.

Tu dla odmiany latarnik słowacki
https://euandi2019.eui.eu/survey/en/slovensko2023
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Franciszek Palucki
Posty: 307
Rejestracja: 15 cze 2023, 20:52

Re: Nuda

Postautor: Franciszek Palucki » 06 wrz 2023, 21:11

xiekawy ten test na pulsie biznesu choć u mnie dziwnie wyszło najwięcej 60% na Polskę 2050, choć zdecydowanie bliżej mi do Konfederacji

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 20 wrz 2023, 16:07

Jeszcze swój własny test wyborczy opublikowało MyPolitics.
Mi wyszły w nim niemal ex aequo wszystkie trzy listy "demokratycznej opozycji" z pewnym wskazaniem na KO. Nie jestem jednak przekonany do kalibracji tego testu jak i całego MyPolitics.

Taka ciekawostka. W Warszawie z Konfy startuje Jacek Władysław Bartyzel czyli 1/2 jednej ze słynnych cudzołożnych par z Ordo Iuris. Co ciekawe pierwotnie z list Lewicy miała startować jego była żona (poznali się działając w Ruchu Palikota) Sylwia Bartyzel, byli małżonkowie są w ostrym konflikcie. Informacje o jej starcie da się wygrzebać z netu, ale na ostatecznie zatwierdzonych listach jej nie ma (może ktoś w ZL był czujny, po Twitterze Bartyzelowej widzę, że choć generalnie pasuje do Lewicy, to ma potencjalnie "dziwne" poglądy w pewnych kwestiach).
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 25 wrz 2023, 12:13

Ukazał się już tegoroczny Latarnik Polityczny. Również i w nim na czele u mnie znalazła się Trzecia Droga, czyli można chyba powiedzieć, że testy dość jednoznacznie sugerują mi tę opcję (na następnych miejscach ex aequo BS i KO, a potem ex aequo Lewica i Konf.).
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Nuda

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 25 wrz 2023, 12:25

U mnie pierwsza wyszła Lewica, potem KO i Trzecia Droga i jeszcze powyżej 50% Bezpartyjni Samorządowcy.
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Nuda

Postautor: Wincenty Nowak » 25 wrz 2023, 13:34

Wyszły moje nijakie poglądy i mam Trzecią Drogę jako pierwszą, dalej KO i BS, a później Lewica i Konfederacja.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 27 wrz 2023, 9:48

Szukałem tematu "Rzeczy z realu, które sprawdziły się w grach politycznych" i mimo że jest kilka wariantów podobnych tematów, to takiego nie znalazłem. Może uznaliśmy, że to oczywiste, że czerpie się treści z realu. Czasem jednak coś takiego się dzieje nieświadomie.

Olek Beski wysłał na czacie facebookowym, pomyślałem że przecież nie każdy na nim jest.
Obrazek
(kto ma pamiętać, ten pamięta)

Jak ja byłem przed maturą, to Unia Wolności już wypadła z wielkiej polityki, ale było to jeszcze przed rebrandingiem na demokratów.pl. Chcieliśmy wtedy przejąć nazwę Unia Wolności, uznając przeciwnie do tych dziennikarzy, że to idealna nazwa dla partii liberalnej (którą UW formalnie przez większość czasu nie była, bo do ALDE weszła dopiero za czasów Frasyniuka czyli już po wypadnięciu z sejmu, wcześniej była w EPP; przecież sam Mazowiecki gdyby urodził się za Łabą świetnie pasowałby do jednego z nurtów w CDU, a nurt "katolicyzmu otwartego" kojarzony z Tygodnikiem Powszechnym zawsze był jednym z kilku komplementarnych źródeł tożsamości UD/UW). Zresztą tej nazwy i tak byśmy nie przejęli, bo była zastrzeżona prawnie. W liceum to ma się najbardziej szalone pomysły, znajomy opowiadał, że u niego chcieli powołać Chrześcijańską Unię Jedności i zapisać do międzynarodówki chadeckiej.

Z takich "stadionowych" nazw to w 2015 była też centrolewicowa efemeryda Biało-Czerwoni, co zawsze kojarzyło mi się z przyśpiewką kibiców.

Swoją drogą sama historia z demotywatora wygląda mi na jakąś anegdotkę Mazurka i Zalewskiego i to właśnie z moich czasów licealnych, kiedy obaj publikowali jeszcze w Nowym Państwie a potem we Wprost i jeszcze byli dowcipni.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 09 paź 2023, 13:06

Chyba zjadło mi post dla koneserów testów preferencji wyborczych.
Ukazał się test na i.pl, czyli internetowej emanacji mediów Polskapresse. Wyszła mi KO, ale powiem, że widać przejęcie przez Orlen - niektóre pytania są sformułowane w podobnym stylu co te z referendum 15 X.

Swój formularz, tradycyjnie dopasowujący do kandydatów, a nie komitetów, uruchomiło też MamPrawoWiedziec. W moim okręgu z najwyższą zgodnością wyszli mi Andrzej Szpetycki z TD (chyba miałem z nim jedno zastępstwo na studiach, robił wrażenie mającego kij w d...), Katarzyna Lubnauer z KO i Janek Popławski z TD, który staje się dużym konkurentem Petru do mojego głosu.

Własny test ma też oko.press - polega on na wyborze urywków z manifestów i programów partyjnych, wcześniej zetknąłem się z podobnie skonstruowanymi testami do Izby Gmin - tu wyszła mi KO przed Lewicą.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 11 paź 2023, 13:17

Jeszcze Wprost odpaliło swój "drogowskaz wyborczy", ale chyba słaby. Najwyżej wyszła mi Lewica, ale wszystkie komitety poniżej 50%.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 13 paź 2023, 11:20

Pamięta ktoś dlaczego ig przerobiono przeciw Piotrowi Bauciowi event irl o Stonodze sikającym do doniczki w hotelu?
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości