Nuda

Wszystko o wszystkim.
Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 13 paź 2023, 11:35

Chyba to był jakiś karny event, ale nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 13 paź 2023, 12:02

Spaliło go to w IW, ale szybko i bezproblemowo znalazł się w ZLewie, jest więc tu inaczej niż irl, gdzie związany jest z KO via Inicjatywa Polska Nowackiej.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 26 paź 2023, 11:02

Robiąc 300polityki chyba odgadłem powód oporu IW wobec kandydatury Marii na królową. Rzeczywiście Maria patrząc na to z perspektywy czasowej wydaje się dość mocno zaangażowana w politykę większości rządowej i stąd pewnie lęk opozycji przed "partyjnym monarchą". Na tym tle będący zawsze trochę z boku Ajna mógł wydawać się lepszą alternatywą. Tylko nie wiem, czy na pewno o to IW chodziło, bowiem uważam że Maria byłaby lepszą królową niż ja byłem królem. Miała już doświadczenie jako przecież udana prezydentka w poprzedniej grze.

W ogóle aż miło popatrzeć na tę ówczesną kotłowaninę intryg i zabiegów politycznych wokół wprowadzania monarchii (także sprzeciwy republikanów) i gry o tron ;) Szkoda, że przez przerwę w grze ominęło nas to po abdykacji Michała II. Wokół sukcesji czy regencji też mogłyby być ciekawe akcje. No ale nie byliśmy zielonymi jasnowidzami ;) Gdyby nie - jak się wydawało, ostateczne - zakończenie gry nie byłoby abdykacji, gdyby nie abdykacja nie byłoby rozwodu z Marią itd. Nikt nie spodziewał się, że gra będzie wznowiona, a kiedy już wznowiona została, pewnych rzeczy nie dało się odkręcić. Trochę niestety.

W ogóle to mam wrażenie, że korona była jak najbardziej w zasięgu regenta Liściowskiego, tyle że nie zdecydował się po nią sięgnąć. Gdyby zasiadał na tronie, w sumie trochę powtórzyłby drogę Napoleona III. No chyba że zablokowałaby go Inicjatywa Wolność. W sumie to ja zawdzięczałem tron najbardziej IW, bo to zmiana stanowiska tej formacji zadecydowała o mojej wygranej w ZN.

W jednym z eventów było wspomniane, że PO jako kandydatów na tron oprócz Ajny rozważała też Kidawę-Błońską i Komorowskiego. Abstrahując od tego, że intronizacja czynnych polityków z reala wydaje się dość koszmarnym pomysłem, no i nie wiem jakie atuty w tym zakresie poza prezencją miałaby Kidawa, to Komorowski wydawałby się tu dość ciekawą opcją. Pochodzi z hrabiowskiej rodziny, jest jakoś tam spokrewniony z królową belgijską Matyldą.

Kiedyś Jacek Żalek, który jak może niektórzy pamiętają był kiedyś w PO, półżartem (tylko pół, bo jak może też ktoś pamięta, miał on związki z kręgami monarchistycznymi) zgłosił pomysł, żeby właśnie Bronisław Komorowski został królem Polski. Ja wtedy (chyba 2012 rok) napisałem na Salonie24, że to nieironicznie dobry pomysł i miałem swoje pięć minut sławy na platformie blogowej i w mediach społecznościowych, chyba nawet Rzeczpospolita mnie cytowała :D Potem przeróbka wypowiedzi Żalka albo i mojego wpisu robiła jeszcze w poprzedniej grze za event promonarchistyczny).

Oczywiście w realu BK to człowiek o reputacji zszarganej np. bredniami że niby "wchodził na krzesło", ale ig tego nie było - nie był w ogóle prezydentem. Tym był Goszczyński, którego wprowadziłem, żeby nie było w grze wojenek o Smoleńsk (prawda jak dawno się to wydaje?)
I tak pomyślałem, że aż dziwne że nie rozważaliśmy intronizacji właśnie Goszczyńskiego. W sumie to ciekawa postać i trochę żałuję, że nie zdecydował się ubiegać o reelekcję.

Na dobrą sprawę Lewica zamiast stawać okoniem mogła wysunąć kandydaturę "Kwacha" ;)
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 14 lis 2023, 13:15

Chcecie jakąś debatę? Myślę, że najbardziej optymalne byłoby jedno z miast, tylko które - Warszawa?

Awatar użytkownika
Aleksander Sternicki
Posty: 346
Rejestracja: 22 paź 2023, 10:39

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Sternicki » 14 lis 2023, 17:34

A może jakieś mniejsze Warszawa jest zawsze np. Gdańsk albo Białystok

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Nuda

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 14 lis 2023, 17:47

W sumie mógłby być Białystok. Albo może na jakiegoś marszałka województwa?
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 16 lis 2023, 16:39

W wyborze do UODO zmierzą się partnerki z jednej kancelarii? :)
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Aleksander Sternicki
Posty: 346
Rejestracja: 22 paź 2023, 10:39

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Sternicki » 06 gru 2023, 9:16

Bardzo fajna analiza wyborów samorządowych w Newsweek "Po wyborach samorządowych każdy czuje niedosyt" gratulacje dla autora :)

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 06 gru 2023, 13:18

Dzięki!

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Nuda

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 16 gru 2023, 14:10

Hej!

W ostatnim czasie mój zapał i chęć do gry bardzo zmalały, nie mam też za bardzo inspiracji do prowadzenia jakiejkolwiek postaci. Już wybory samorządowe były dla mnie pewną próbą, bo musiałam spędzić mega dużo czasu na pisaniu eventów, dostosowywaniu ich do poszczególnych regionów itp. Zdałam sobie sprawę, że dla jednej osoby prowadzenie największego obozu politycznego i de facto zajmowanie się rządem (nie umniejszam tutaj innym graczom z koalicji, ale to jasne że większość w ostatnim czasie ma bardzo mało czasu na grę) to syzyfowa praca, której nie jestem w stanie w dalszym ciągu udźwignąć.

To nie jest oczywiście w żadnym wypadku zarzut, ale trochę zrobiło się zbyt profesjonalnie jak na moją wiedzę i umiejętności. W konsekwencji miła, luźna gra, stała się dla mnie trochę nieprzyjemnym obowiązkiem, który trzeba "odbębnić", czasem nawet kosztem prywatnego życia i wolnego czasu. Przyznam też szczerze, że nawet dla takiego weterana gier politycznych jak ja (w tym roku to już będzie 10 lat!), zdarza mi się gubić w realiach naszej masywnie rozbudowanej gry, zapominać o jakichś sprawach, co później ma konsekwencje ig.

Może to brzmieć trochę jak nagła decyzja, ale już od jakiegoś czasu nad tym się zastanawiałam – myślę, że potrzebuję sobie zrobić przerwę od aktywnej gry, jakiś "hard reset". Zdaję sobie sprawę, że jako jedna z tych aktywnych, odpowiedzialna obecnie de facto za najważniejsze instytucje, bez wątpienia wpłynie to na rozgrywkę, ale też nie widzę sensu w zmuszaniu się do gry, bo jaka z tego przyjemność?

Oczywiście, to nie jest pożegnanie! Jednak tak dużo czasu spędziłam w grach politycznych, z Wami, że trudno byłoby mi tak po prostu to zamknąć i odejść. Myślę, że będę w dalszym ciągu obecna, GM może w dalszym ciągu liczyć na moją pomoc jeśli chodzi o sprawy techniczne, ogarnianie tła dla rozgrywki, sprawy zagraniczne itp. Ale żeby wrócić do aktywnej rozgrywki, to potrzebuję trochę czasu, żeby naładować baterie. Mam nadzieję, że zrozumiecie.

<3
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron