Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 23 gru 2023, 17:33

Co myślicie o jakiejś debacie kandydatów przed uzupełniającymi, Nawet ze 3 pytania, gdyż czasu już nie wiele do końca kampanii
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Jakub Nowak
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2023, 21:48

Re: Nuda

Postautor: Jakub Nowak » 24 gru 2023, 15:06

Wesołych Świąt!

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 24 gru 2023, 16:06

Wzajemnie, Wesołych Świąt dla Wszystkich!

Awatar użytkownika
Franciszek Kaminski
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2023, 21:40

Re: Nuda

Postautor: Franciszek Kaminski » 25 gru 2023, 17:55

Jeszcze co do ogólnego środowiska. Z jednej strony pytanie, czy Formuła gier politycznych się nie wyczerpała, a z drugiej pytanie, czy wirus "Kajkowizmu", mimo że pozbyliśmy się go już 13 miesięcy temu nadal nie krąży, bo nie pozbyliśmy się go wcześniej. W pierwszym przypadku mamy w zasadzie biedę, Symulator Sejmu upadł, a innej tego typu mainstreamowej gry nie ma. Wydawałoby się, że tego typu gry powinny mieć zainteresowanie.
Druga strona medalu to to, że antyreklamę tej grze robił użytkownik Katarzyna Kajkowska. Kopiowanie różnych rzeczy z innych stron, czy nawet ogólna radioaktywność tej osoby powodowała, że może też nie być chętnych na granie tutaj, mimo że pożegnany został ponad rok temu.
Wiele też nie pomaga 20 lat gry ig. Nowy gracz chcąc się połapać przy zmianach w prawie musiałby studiować nad tym godzinę, może dłużej.

Awatar użytkownika
Jakub Nowak
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2023, 21:48

Re: Nuda

Postautor: Jakub Nowak » 26 gru 2023, 23:32

Franciszek Kaminski pisze:Jeszcze co do ogólnego środowiska. Z jednej strony pytanie, czy Formuła gier politycznych się nie wyczerpała, a z drugiej pytanie, czy wirus "Kajkowizmu", mimo że pozbyliśmy się go już 13 miesięcy temu nadal nie krąży, bo nie pozbyliśmy się go wcześniej. W pierwszym przypadku mamy w zasadzie biedę, Symulator Sejmu upadł, a innej tego typu mainstreamowej gry nie ma. Wydawałoby się, że tego typu gry powinny mieć zainteresowanie.
Druga strona medalu to to, że antyreklamę tej grze robił użytkownik Katarzyna Kajkowska. Kopiowanie różnych rzeczy z innych stron, czy nawet ogólna radioaktywność tej osoby powodowała, że może też nie być chętnych na granie tutaj, mimo że pożegnany został ponad rok temu.
Wiele też nie pomaga 20 lat gry ig. Nowy gracz chcąc się połapać przy zmianach w prawie musiałby studiować nad tym godzinę, może dłużej.


Jeju, Człowieku, mógłbyś sobie dać już spokój z tym Hansem vel Kajkowską, przeceniasz jego/jej wpływ.
Moim zdaniem problem jest, trochę niezależny od Mikołaja i od nas wszystkich, życie na forach przeniosło się na Facebooka, takie gry polityczne zresztą też, także ciężko temu przeciwdziałać.
Z uwagą co do długości się zgodzę, ale mam "ale", mianowicie żeby się wdrożyć potrzeba więcej czasu, a też sami się łapiemy, że o czymś zapominamy, nie ogarniemy czegoś, choć też spójrzmy na to, że długość tej gry sprawia, że jest sentyment, część osób, które grało, może wrócić do Symulacji i wraca, ale do nowego pbfa już nie za bardzo. Ja sam, choć i tak już praktycznie nie gram, bo nie mam czasu, nie rozpocząłbym żadnej gry na innym nowym pbfie politycznym, nie miałbym motywacji.

Awatar użytkownika
Franciszek Kaminski
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2023, 21:40

Re: Nuda

Postautor: Franciszek Kaminski » 26 gru 2023, 23:54

Jakub Nowak pisze:Jeju, Człowieku, mógłbyś sobie dać już spokój z tym Hansem vel Kajkowską, przeceniasz jego/jej wpływ.
Moim zdaniem problem jest, trochę niezależny od Mikołaja i od nas wszystkich, życie na forach przeniosło się na Facebooka, takie gry polityczne zresztą też, także ciężko temu przeciwdziałać.
Z uwagą co do długości się zgodzę, ale mam "ale", mianowicie żeby się wdrożyć potrzeba więcej czasu, a też sami się łapiemy, że o czymś zapominamy, nie ogarniemy czegoś, choć też spójrzmy na to, że długość tej gry sprawia, że jest sentyment, część osób, które grało, może wrócić do Symulacji i wraca, ale do nowego pbfa już nie za bardzo. Ja sam, choć i tak już praktycznie nie gram, bo nie mam czasu, nie rozpocząłbym żadnej gry na innym nowym pbfie politycznym, nie miałbym motywacji.


Co do Hansa, to ja nie przeceniam, tylko stwierdzam fakt... Niestety, ale gdzie się Hans/Poland się nie pojawi, to ekspresowo jest memem, a że promował grę tam gdzie się pojawiał, to nasze środowisko też zaczęło być memem, bo "czemu tego debila trzymaliśmy z przerwami 5 lat"? Tak, takie opinie się pojawiały, nie wspomnę też o samozwańczym GMowaniu przez niego (co zresztą skończyło się banem), czy innymi niegodnymi rzeczami, które zburzały atmosferę. I nie wytłumaczysz ludziom, którzy mieli zatarg z Hansem, że został permamentnie zbanowany Bez wstępu do ew. Nowych gier. Więc tak, Hans wpłynął na popularność gry, ale czy z pozytywnym skutkiem? Powiem tak, nie wiem, choć się domyślam ;)

Awatar użytkownika
Jakub Nowak
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2023, 21:48

Re: Nuda

Postautor: Jakub Nowak » 27 gru 2023, 9:44

Franciszek Kaminski pisze:
Jakub Nowak pisze:Jeju, Człowieku, mógłbyś sobie dać już spokój z tym Hansem vel Kajkowską, przeceniasz jego/jej wpływ.
Moim zdaniem problem jest, trochę niezależny od Mikołaja i od nas wszystkich, życie na forach przeniosło się na Facebooka, takie gry polityczne zresztą też, także ciężko temu przeciwdziałać.
Z uwagą co do długości się zgodzę, ale mam "ale", mianowicie żeby się wdrożyć potrzeba więcej czasu, a też sami się łapiemy, że o czymś zapominamy, nie ogarniemy czegoś, choć też spójrzmy na to, że długość tej gry sprawia, że jest sentyment, część osób, które grało, może wrócić do Symulacji i wraca, ale do nowego pbfa już nie za bardzo. Ja sam, choć i tak już praktycznie nie gram, bo nie mam czasu, nie rozpocząłbym żadnej gry na innym nowym pbfie politycznym, nie miałbym motywacji.


Co do Hansa, to ja nie przeceniam, tylko stwierdzam fakt... Niestety, ale gdzie się Hans/Poland się nie pojawi, to ekspresowo jest memem, a że promował grę tam gdzie się pojawiał, to nasze środowisko też zaczęło być memem, bo "czemu tego debila trzymaliśmy z przerwami 5 lat"? Tak, takie opinie się pojawiały, nie wspomnę też o samozwańczym GMowaniu przez niego (co zresztą skończyło się banem), czy innymi niegodnymi rzeczami, które zburzały atmosferę. I nie wytłumaczysz ludziom, którzy mieli zatarg z Hansem, że został permamentnie zbanowany Bez wstępu do ew. Nowych gier. Więc tak, Hans wpłynął na popularność gry, ale czy z pozytywnym skutkiem? Powiem tak, nie wiem, choć się domyślam ;)


Jakby coś to obsesję można leczyć. ;)

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 27 gru 2023, 20:15

Moim zdaniem też jest przeceniany wpływ Hansa na grę. Przecież gdyby, tu piszę hipotetycznie, każda z głównych partii miała powiedzmy3-4 graczy, mieli oni czas na grę, to Hans/Kajkowska i jego partia byłby w niszy politycznej. Nikt za bardzo nie zwracałby uwagi na działanie takiej partii. A jej sondażowe poparcie oscylowałoby zapewne na poziomie 1- 2%. Gry takie jak ta rozwijali w dużej mierze ludzie związani z pierwszym PRPG. Od tamtego czasu minęło wiele lat i większość ludzi, którzy wtedy grali zapewne nie ma czasu by robić to teraz.

Gry o tak długim stażu jak ta moim zdaniem już nie będzie. I nawet jeśli za jakiś czas powstanie kolejna na forum, utrzyma się przez na przykład dwa lata, to będzie sukces. Większość tych przez form, trwała po kilka miesięcy
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 08 sty 2024, 17:53

Proszę o przedłużenie wszelkich biegnących terminów, ponieważ chcę wypowiedzieć się w debacie, a czas będę miała dopiero jutro wieczorem, lub rano w środę
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 15 sty 2024, 16:01

Aleksander Sternicki pisze:Jak totalne political fiction, to tylko totalne przebudowanie polskiej sceny na zasadzie okazje się że wszystkie polskie partie sejmowe były zamieszane w jakąś grubą aferę i klasa polityczna jest wymieciona całkowicie i wchodzą nowi ze swoimi ugrupowaniami. Każdy kreuje sobie taką partię jaka mu pasuje. Na podobnej zasadzie zafunkcjonowała kiedyś dobrze przeze mnie wspominana gra Finnmark, tu jest chyba jeszcze nawet jej zajawka: https://wykop.pl/link/9451/finnmark-the-game


Pamiętam Finnmark! Pytanie tylko, czy była to jedna konkretna gra przed dobrymi kilkunastu laty, czy cała seria gier?
Bo jednak te gry forumowe mają swoje "linie". Osobna była linia wywodząca się od oryginalnego i pionierskiego PRPG. Linia Wirtualnych Sejmów była czymś w dużej mierze odrębnym. My łącząc te dwie linie stworzyliśmy w zasadzie ich syntezę - naszą własną linię gier.

Były też inne linie - np. Antemurale, gdzie realia były zmienne, od politycznego postapo, po jakieś mocno alternatywne lata '60 - trochę obserwowałem, ale nie mogłem się wciągnąć.

Natomiast ten quasinordycki klimat Finnmarku pamiętam, ale sprzed bardzo dawna.

Przyznam, że ostatnio jestem coraz przychylniej nastawiony na koncepcje gry w zupełnie fikcyjnych, co najwyżej wzorowanym na czymś (bardziej właśnie taka wariacja jak Finnmark na temat Skandynawii, a nie silenie się na próby odwzorowywania realiów jakiegoś prawdziwego kraju), realiach, której kiedyś byłem przeciwny. Nie silić się na odzwierciedlanie realiów, ale spróbować czegoś abstrakcyjnego, bo mechanizmy polityczne pozostaną i tak bez zmian. Bo jednak gry w realiach irl chyba prawie nikt nie chce. Odwzorowywanie jakichś realiów historycznych to też chyba nie to, co pokazuje los gier w realiach II RP.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron