Człowiek Roku 2034

Wszystko o wszystkim.

Kto powinien zostać uznany za człowieka roku 2034?

Czas głosowania minął 18 wrz 2023, 16:31

Wiktoria Anastazja Skolska
0
Brak głosów
Marta Fornero-Piotrowska
1
14%
Laura Novak
0
Brak głosów
Sanna Marin
0
Brak głosów
Aleksander Beski
1
14%
Franciszek Pałucki
2
29%
Wincenty Nowak
1
14%
Aleksandra Lisek
0
Brak głosów
Weronika Ryszkowska
2
29%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Człowiek Roku 2034

Postautor: Michał Ajna » 04 wrz 2023, 16:31

Jak w pytaniu.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Człowiek Roku 2034

Postautor: Michał Ajna » 05 wrz 2023, 10:21

Nie do końca lubię sytuację, w której dana osoba wygrywa plebiscyt klika lat pod rząd, ale skoro wybieramy (takie jest założenie) osobę, która miała największy wpływ na polską politykę w minionym roku, to obiektywnie wskazać muszę Fornero. W końcu wygrywała wybory, sformowała rząd. Że obecnie jakby trochę przyćmili ją prawicowi partnerzy, a Koalicja Obywatelska, bądź co bądź trzon większości rządowej, sprawia wrażenie, jakby była junior partnerem w koalicji. Cóż, różnie bywa w trakcie kadencji, ale jednak decydujące jest to, co ma miejsce przy urnach.

Wyróżnienia dla Skolskiej i Ryszkowskiej jako Polek, które odniosły sukcesy na arenie międzynarodowej.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Człowiek Roku 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 05 wrz 2023, 18:01

Ryszkowska - jako premierka nie miała okazji załapać się na tytuł, myślę że tak ważne międzynarodowe stanowisko (które mogłoby później poprowadzić nawet do objęcia funkcji sekretarza generalnego ONZ, kto wie) i ogólnie dobrze oceniana praca w resorcie spraw zagranicznych to spore osiągnięcie.
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Człowiek Roku 2034

Postautor: Administrator » 05 wrz 2023, 18:04

Dla mnie Wincenty, udało mu się przywrócić siłę Prawicy, to dzięki niemu zajęła drugie miejsce w wyborach do Sejmu, a niewiele brakło do zwycięstwa. Jak do gry dołączył Franciszek, to w ogóle wyszła na prowadzenie w sondażach, ale podstawę do tego stworzył Wincenty.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Człowiek Roku 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 05 wrz 2023, 18:08

Ja zagłosowałem za Franciszkiem, bo w sumie nie zgadzam się z Ajną, nie tylko z subiektywnego punktu widzenia, ale także jak patrzę na to obiektywnie. Obiektywnie trzeba powiedzieć, że ten rząd bez Prawicy, z transhumanistami czy PSLem nie byłby tak dobrze oceniany, żeby nie powiedzieć ostrzej, ale duża część sukcesów tego rządu, a zwłaszcza te większe, są dziełem Prawicy, a ściślej działań tworzonych przez Franciszka. Oczywiście zdarzają się "wpadki" i one są dlatego w cudzysłowie, bo całe kulisy afery związanej z unijną polityką rolną została wykręcona w beznadziejny dla rozgrywki sposób, ale to wiele mówi o Laurze, która to zainspirowała i uważam, że cała ta sytuacja to przeginka, ale zostawię to. Też trzeba przyznać, że za zwycięstwa Prawicy w sondażach odpowiadają działania Franciszka. Jeśli chodzi o to, co ma miejsce przy urnach to też w ostatnim czasie spójrzmy, jaki progres zanotowała Prawica, w JOWach do Sejmu w woj. górnośląskim, gdzie w większości nie wystawiliśmy naprzeciwko siebie kandydatów w ramach koalicji, Prawica nic nie wygrała, te notowania były beznadziejne na Górnym Śląsku jak na współpracę, a mieliśmy wybory do sejmiku i marszałka w tym województwie i Prawica wygrała, nie tylko w wyborach na marszałka, ale także zdobyła najwięcej mandatów do sejmiku. Cała retoryka kampanii została oparta na dokonaniach i co pokazało, że Prawica w beznadziejnym dla siebie miejscu potrafi wygrać, a czasu nie minęło sporo. Spójrzmy też na działania partyjne. Franciszek bardzo dobrze ogarnął swoją partie, zmienił szyld, odnowił partię narodowców, zdobywa coraz więcej ludzi. Z całym szacunkiem, ale Fornero głównie podtrzymuje wynik, korzysta też ze słabości opozycji. Co do Ryszkowskiej, fajnie zwieńczenie kariery, no ale czy to trzeba uznać, że to powód do zdobycia tytułu człowieka roku, czasami tak, ale nie w tym roku. Co do mnie, na początku okej, wyciągnęliśmy z Gabrielą Prawicę z takiego bytu "niby jest dobrze, ale jest w sumie średnio" na dobre tory, ale gdyby nie Franciszek Prawica nie byłaby w tym miejscu i korzysta na tym cała rozgrywka. Franciszek poprowadził też bardzo fajnie kampanię Tyszki, która dała mi inspiracje do kampanii na Górnym Śląsku.


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości