Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Nadia Zimmerman
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2015, 0:29

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Nadia Zimmerman » 04 lis 2015, 23:58

Skoro nikt mnie nie chce, to może mogę działać w partii pozaparlamentarnej?

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Leo_Been-Hacker » 05 lis 2015, 0:00

IW chce ciebie. :) Tylko czy ty chcesz do IW?
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Nadia Zimmerman
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2015, 0:29

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Nadia Zimmerman » 05 lis 2015, 0:02

A jaki to profil ideologiczny?

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Leo_Been-Hacker » 05 lis 2015, 0:03

Ideologia: liberalizm, socjalliberalizm, antyklerykalizm
Dawny Twój Ruch i teraźniejsza .Nowoczesna.
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Nadia Zimmerman
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2015, 0:29

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Nadia Zimmerman » 05 lis 2015, 0:05

A jest tam jakieś bardziej lewicowe skrzydło?

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Leo_Been-Hacker » 05 lis 2015, 0:06

Może być.
Najbardziej lewicowa osoba z znanych to Barbara Nowacka.
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Nadia Zimmerman
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2015, 0:29

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Nadia Zimmerman » 05 lis 2015, 0:08

O, jak Nowacka tam jest, to ja też mogę. Dołączycie mnie?

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Leo_Been-Hacker » 05 lis 2015, 0:11

Wysłałem hasło.
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5117
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Michał Ajna » 16 sty 2024, 14:13

A zanekropostuję.

Ja ekipę z pierwszego RPGa pamiętam coraz bardziej przez mgłę :( Czasem nie pamiętam nicka, czasem nazwiska postaci (a przecież to ludzie, z którymi w jakimś stopniu spotykałem się w realu; niestety z biegiem lat te kontakty się pourywały, co najwyżej mam kogoś na fb), ale często pamiętam styl, "vibe" jaki gracze i prowadzeni przez nich politycy mieli.

Pamiętam że na samym początku PRPG premierem był chyba homoseksualista o imieniu Arkadiusz.
Pamiętam prezydenta Bartka (nie chcę "wyoutować" podając przez pomyłkę nazwisko irl), pamiętam że Wulf przez chwilę grał zanim został GMem - Wawrzyniec McClane?
Pamiętam, że w lewicy PdM grał postacią która nazywała się po arabsku.
Pamiętam, że postać którą grał Asander (na 100% była to inna osoba niż Asander znany nam) była hellenistą - wyznawała bogów olimpijskich.
Z PiSu pamiętam oczywiście Rafała Przemysława Bielańskiego czyli smoka1976. Był to jeden z wybitniejszych graczy, starszy i bardziej doświadczony od większości z nas, swego czasu działacz PiS też irl.

Ponieważ dość długo grałem w UPR pamiętam postaci UPRowców, i kojarzę czym mniej więcej różniły się postaci grane przez Wehra czy Nevara (nb obecnie irl sympatyka Lewicy Razem). Nie pamiętam tylko, kto w UPR na początku gry grał takiego umiarkowanego polityka mieszczańskiego (i nie był to Ragnar), trochę kojarzącego mi się ze stylem Stefana Kisielewskiego czy inteligenckim skrzydłem PO z 2005 (a la Paweł Śpiewak).

Pamiętam gracza, który grał jako Zbigniew Niemczycki i na początku nieironicznie odgrywał stereotyp kapitalisty burżuja wyzyskiwacza, a potem irl stał się lewicowcem w stylu Le Monde Diplomatique.
Tak samo gracz o nicku Kamiński i Mariuszem Kamińskim w avatarze zaczynał jako taki staropisowiec, klimaty Gazety Polskiej, zachwyty Łysiakiem, a potem wiem że irl ewoluował bardziej w stronę środowisk narodowych i związany był z ich intelektualnym zapleczem.

Z dziwniejszych postaci to pamiętam anarchokomunistę Mirka Puklerza, co do którego miałem irracjonalne podejrzenie, że gra nim dr Rafał Chwedoruk i ekologicznego konserwatystę o nicku Raffaello.

Czasem przeraża mnie, jak mało pamiętam z PRPG1 z samej rozgrywki :(

Z naszej linii gier zaczętej przed dekadą to pamiętam oszołomów Aleksandra Mortanowicza i Mariolę Boską, endeka Kajetana Kurkę. Zawsze miałem dużo uznania do tego jak Kozłowska/Kochman odgrywa skrajną lewicą. Miałem dużą sympatię do Joakima Rawskiego w którym widziałem trochę młodszego siebie zaczadzonego "Najwyższym Czasem", także bardzo ceniłem Janusza Siemieńczyka, który jako gracz starszy wiekiem nawet ode mnie, znajdował mimo to czas na grę i z dużym talentem budował stronnictwo socjalliberalne.

Pod kątem stylistyki to z poprzedniej gry wbiła mi się w pamięć gejowska lewicowa grupa z oprawą graficzną w stylu infografik wczesnej Partii Razem czy teledysków Franz Ferdinand i avatarami z Tinker Tailor Soldier Spy.
Jeszcze na początku tej gry weteran takich gier, za nicki biorący na ogół imiona bóstw z różnych religii i mitologii budował stronnictwo Braunowi zainspirowany jego wypowiedziami o Gwiezdnych Wojnach.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Aleksander Sternicki
Posty: 346
Rejestracja: 22 paź 2023, 10:39

Re: Jakie postaci z politycznych PBF pamietacie

Postautor: Aleksander Sternicki » 16 sty 2024, 14:26

Zbigniew Czerwień z lewicy, z którym biłem się o prezydenturę i ekipa z PD Przyszłość oprócz Wulfa jeśli dobrze pamiętam to jego postać to był McTire-Kowalski, Ewa Linde, Placek Batory, Jan Inglisz? był jeszcze Ciszek z UPR ale nie pamiętam postaci i Czyżewski z PiS,
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 15:49 przez Aleksander Sternicki, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron