Wybory samorządowe 2022

Podstawowe zasady, ogłoszenia parafialne, kalendarz itp.
Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 06 kwie 2017, 16:17

Wybory odbędą się 6 XI 2022. W realu będzie to 24 IV.

REJESTRACJA KOMITETÓW WYBORCZYCH 

Termin rejestracji komitetów wyborczych upływa o północy 12 kwietnia irl. Został więc prawie tydzień. Dokonywać należy w temacie kampanijnym na tajnym forum. Brak dokonania rejestracji w terminie skutkować będzie brakiem możliwości udziału w wyborach i jest to nieodwołalne!  Oczywiście pojawią się także kandydaci bezpartyjni i z partii nieobsadzonych przez graczy. 

Wybierzemy: 
- marszałków 17 nowych województw,

-prezydentów miast:
Warszawa 
Białystok
Bydgoszcz 
Gdańsk
Gorzów Wielkopolski 
Katowice 
Kielce 
Kraków 
Lublin
Łódź
Olsztyn 
Opole
Poznań 
Rzeszów
Szczecin 
Toruń 
Wrocław 
Zielona Góra 
Radom 
Sosnowiec 
Gdynia
Częstochowa 
Słupsk
Nowy Sącz 
Świdnica 
Nowa Sól 
Piła 
Kalisz 
Siedlce 
Mysłowice
Ciechanów
Chełm
Elbląg
Płock
Ostrowiec Świętokrzyski

-radnych sejmików wojewódzkich i Rady Warszawy. Tu listy wyborcze ustalamy wedle okręgów ustalonych w grze ( viewtopic.php?f=4&t=1337 ) lub z reala – tak będą też przeliczane wyniki. Wystarczą liderzy list, choć mile widziane też listy bardziej rozwinięte. 

- rady niektórych większych miast. Tutaj nie trzeba robić osobnych list wyborczych. Wyniki będą przeliczane bardziej ogólnie. Chodzi bardziej o pokazanie, kto ma większość w radzie miasta. 


Oczywiście maksymalnie możecie wystawić kandydatów we wszytkich okręgach. Minimalnie - w jednym, choc wtedy raczej szanse na przekroczenie progu wyborczego są nikłe. 

Dodatkowo każdy gracz może poprosić o zasymulowanie jeszcze jakichś wyborów - wójta, rady gminy itp. w wybranej miejscowości. Jeśli jest to mniejsza miejscowość powinien także zaprezentować mi pełne dossier o niej - strukturę tamtejszego samorządu wyniki kilku ostatnich wyborów w realu, opis realiów społecznych, swoje przewidywania. Wybór danej miejscowości podlega ogłoszeniu w tym temacie, inni też mogą tam kogoś wystawić/poprzeć. Oczywiście im mniejszy ośrodek tym komitety partyjne bardziej będą musiały się kamuflować. Część graczy już złożyła swoje propozycje w tej sprawie i zostały one uwzględnione powyżej. 

WZAJEMNA KONTROLA LIST KANDYDATÓW I ICH MODYFIKACJE 

Już teraz można publikować swoje zaakceptowane listy wyborcze. Ma to dwa cele. 

Kontrolujcie się wzajemnie. Ja oczywiście akceptowałem na tajnych te listy (kto ich jeszcze nie ułożył, to wpierw powinien tam), ale nie przyglądałem się aż tak dokładnie, żeby wszystko przyłapać. I może się oczywiście zdarzyć, że ktoś startuje z dwóch różnych komitetów. W takim razie zdecyduję, gdzie taki kandydat bardziej pasuje. Jak będzie ciężko osądzić, to decydować będzie albo "kto pierwszy, ten lepszy", albo kto znalazł błąd. 

No i to jest także po to, żebyście mogli wprowadzać zmiany w listach. Np. przenieść kandydatów do bardziej pasującego okręgu. Do 16 kwietnia możecie zmieniać co wam się podoba. Potem już nic. 


KAMPANIA WYBORCZA 

Jak zwykle proszę wszystkich o utworzenie tematu jawnego pt. "Kampania samorządowa 2022" oraz tematu tajnego z takim samym tytułem. 

Dopóki trwa termin na rejestrację publikujecie na jawnym w jednym poście pełną listę waszych/wspieranych kandydatów. Pod spodem w tym samym poście piszecie historię edycji (kto za kogo i gdzie). O zamianach tych informujecie też w osobnych postach, żeby wszyscy wiedzieli kiedy następują. 

Jak najprędzej powinno mieć miejsce przedstawienie na tajnym planu kampanii wyborczej. Plan kampanii wyborczej powinien zawierać: 
1) Główne priorytety kampanii, cele kampanii, strategię, taktykę kampanii - w odniesieniu do kampanii ogólnokrajowej. 
2) Docelowe grupy wyborców na których skupi się kampania komitetu - tu już można różnicować w zależności od tego, gdzie. Im wiecej konkretów i szczegółów tym lepiej
4) Hasła wyborcze kampanii. Skład komitetu/ów poparcia. Mile widziane projekty bilbordów, spotów etc. 
5) Określenie gdzie i kiedy ukazują się billboardy spoty itp. Mile widziane projekty bilbordów, spotów etc. - te nie są wymagane, ale opłaci się je przygotować. Oczywiście, ponieważ to jest kilkanaście różnych wyborów chodzi mi bardziej o rzędy wielkości, niż że plakat wisi na płocie takim a takim. 
6) Dla chętnych: nieczyste zagrania wobec przeciwników. 
7) Dodatkowo, w planie możecie wskazać regiony na którym szczególnie wam zależy, gdzie skierowane zostanie najwięcej środków i energii. W zamian wskazujecie te, których kosztem to się dzieje. 

Plan kampanii wyborczej realiów polityczno-społecznych nie przeskoczy, ale w ich ramach będzie decydujący. Z uwagi na to, że wybory to w zasadzie zbiór różnych elekcji, możecie robić to po kawałku, edytując post. Ważne, żeby plany były gotowe do momentu rejestracji komitetów. 

W trakcie kampanii możecie zaprezentować dowolną ilość eventów, z czego jeden event ma dotyczyć inauguracji kampanii, jeden jej zakończenia i podsumowania kampanii. W pozostałych macie przedstawić najważniejsze akcje, działania promocyjne. A pozostałe eventy? Może być ich tyle, na ile wystarczy wam czasu i inwencji. 


Kampania będzie trwać od rejestracji komitetów do określonej godziny w dniu wyborów, kiedy to zostanie ogłoszona cisza wyborcza, której nie radzę przekraczać. W tym czasie wklejacie na forum zaakceptowane przeze mnie eventy, oczywiście nie wszystkie na raz. Do kampanii rywali możecie odnosić się na konferencjach prasowych, w wywiadach, na blogach itd. itp. - tutaj nie ma ograniczeń. Ostateczne wyniki pojawią się w kto wie kiedy, ale może będę szybszy niż PKW w 2014. Podane będą wyniki wyborów w poszczególnych okręgach do sejmików i rady Warszawy (kto się dostał). Procentowe wyniki bedą ogólnowojewódzkie (i w Warszawie do rady). Wyniki wyborów prezydenckich i na marszałków będą pełne. Przedstawione będą wyniki wyborów do sejmików w skali całego kraju - dla porównania. Wyniki w wybranych miejscowościach przedstawione zostaną w sposób odpowiadający specyfice ich samorządu. 



LISTY WYBORCZE 

Na tajnych forach podajecie listy kandydatów waszych komitetów. Listy składają się z postaci graczy, NPCów z partii wchodzących w skład komitetów oraz anonimowych "kandydatów partyjnych". 

Listy kandydatów muszą być przedstawione i zaakceptowanie przeze mnie w temacie na tajnym. Potem wklejacie na jawne i macie czas skontrolować i ewentualnie zmienić. 

Jeśli o czymś zapomniałem, to pytajcie. 

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 08 kwie 2017, 20:46

Przypominam, że przy tworzeniu list kandydatów na radnych też obowiązuje suwak, bo widzę na tajnych, że nie wszyscy tego przestrzegają!

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 11 kwie 2017, 21:45

Widzę, że coś słabo Wam idzie to układanie list, także przedłużam termin do niedzieli. Tym niemniej proszę, aby do jutra przygotować te plany kampanii (można je później jeszcze udoskonalać).

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 12 kwie 2017, 12:31

Zasymulujemy jeszcze wybory na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 15 kwie 2017, 20:38

Komitety wyborcze do sejmików:
PKW zarejestrowała następujące komitety ogólnopolskie:
1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica
3. Komitet Wyborczy Postępowi Demokraci
4. Komitet Wyborczy Partia Liberalno-Konserwatywna
5. Komitet Wyborczy Partia Polaków
6. Komitet Wyborczy Związek Narodowy-Rodzina

Komitety wyborczy zarejestrowane w części okręgów:
7. Komitet Wyborczy Narodowa Demokracja (wszystkie okręgi w województwach: łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim, górnośląskim, podkarpackim i zachodniopomorskim; w pozostałych zarejestrowano część list)
8. Komitet Wyborczy Polskiej Partii Królewskiej Pomocy Człowiekowi (część okręgów w województwach: dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim)
9. Komitet Wyborczy Ruch Autonomii Śląska (górnośląskie)
10. Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Wielkopolski (wielkopolskie)
11. Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Samorząd Województwa Górnośląskiego (górnośląskie)
12. Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka (górnośląskie)
13. Koalicyjny Komitet Wyborczy Demokraci Razem SD+DB+UED (wszystkie okręgi w województwach warszawskim, małopolskim, podlaskim, górnośląskim, pomorskim, mazowieckim, lubelskim i wielkopolskim; w pozostałych zarejestrowano część list)
14. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Autonomii Mazowsza (mazowieckie)
15. Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Ukraińska (warmińsko-mazurskie)
16. Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy Pomorza Zachodniego (zachodniopomorskie)
17. Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Ziemi Lubuskiej (lubuskie)
19. Komitet Wyborczy Partia Libertariańska (pełne listy w województwach pomorskim i górnośląskim, część okręgów w lubuskim i wielkopolskim)

Komitety wyborcze do Rady Warszawy:
1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica
3. Komitet Wyborczy Postępowi Demokraci
4. Komitet Wyborczy Partia Liberalno-Konserwatywna
5. Komitet Wyborczy Partia Polaków
6. Komitet Wyborczy Związek Narodowy-Rodzina
8. Komitet Wyborczy Polskiej Partii Królewskiej Pomocy Człowiekowi
13. Koalicyjny Komitet Wyborczy Demokraci Razem SD+DB+UED

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 17 kwie 2017, 18:41

Kandydaci na prezydentów miast:
Miasta wojewódzkie:
Wrocław:
Mariusz Orion Jędrysek (PiS)
Bogdan Zdrojewski (PD)
Justyna Helcyk (Związek Narodowy-Rodzina)
Beata Wilk (Narodowa Demokracja)
Paulina Matuszewska (PLK)
Michał Syska (ZLew)
Natalia Czerwonka (PPol)

Zielona Góra:
Jacek Budziński (PiS)
Elżbieta Polak (PD)
Krzysztof Bosak (ND)
Hubert Mol (ZLew)

Rzeszów:
Krystyna Wróblewska (PiS)
Krystyna Skowrońska (PD)
Bogusław Tofilski (ND)
Marian Pietryka (Demokraci Razem)
Kazimierz Jaworski (PLK)
Marta Niewczas (ZLew)

Szczecin:
Leszek Dobrzyński (PiS)
 Sławomir Preiss (PD)
Małgorzata Jacyna-Witt (Demokraci Razem)
Sylwester Chruszcz (Związek Narodowy-Rodzina) 
Ewa Chmielewska (PLK)
 Grzegorz Napieralski (ZLew)

Toruń:
Iwona Michałek (PiS)
Joanna Scheuring-Wielgus (PD)
Rafał Zgorzelski (ND)
Jerzy Wenderlich (ZLew)

Łódź:
Mikołaj Wlazły (PiS)
Hanna Zdanowska (PD)
Adam Wieczorek (Demokraci Razem)
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (ND)
 Artur Lingfeld (PLK)
Tomasz Trela (ZLew)
 Dominik Święcicki (PPol)

Olsztyn:
Jerzy Szmit (PiS)
Lidia Staroń (PD)
Edyta Hołdyńska (ND)
Mirosław Pampuch (PLK)
Aleksandra Glinka (ZLew)
Oliwia Marciniak (PPol)

Opole:
Arkadiusz Wiśniewski (Gospodarne Opolskie)
 Witold Zembaczyński (bezp. z rekomendacji PD)
Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka)
Marcin Ociepa (PLK)
Krzysztof Pieczyński (ZLew)
Kamila Alonso (PPol)

Poznań:
Szymon Szynkowski vel Sęk (PiS)
Jacek Jaśkowiak (PD)
Stanisław Schupke (Demokraci Razem)
Przemysław Piasta (ND)
Paweł Lisiewicz (PLK)
Sylwia Pusz (ZLew)
Joanna Frankiewicz (Razem dla Wielkopolski)

Katowice:
Jerzy Polaczek (PiS)
Marcin Krupa (Forum Samorządowe) 
Marek Hańko (Demokraci Razem)
Aleksander Uszok (RAŚ)
Ewa Klekot (ZLew)


Kielce:
Tomasz Zbróg (PiS)
Adam Jarubas (PSL, PD)
 Adam Cyrański (Demokraci Razem)
Karolina Lebiedowicz (ND)
 Dawid Lewicki (PLK)
Sławomir Kopyciński (ZLew)

Kraków:
Andrzej Duda (PiS)
Łukasz Gibała (bezp. z rekomendacji PD)
Michał Truchin (PPKPC)
Rafał Łatka (ND)
Elżbieta Bińczycka (Demokraci Razem)
Konrad Berkowicz (PLK)
Elżbieta Koterba (ZLew)

Lublin:
Artur Soboń (PiS)
Krzysztof Żuk (PD)
Andrzej Mańska (Związek Narodowy-Rodzina)
Marcin Celiński (Demokraci Razem)
Rafał Dobrowolski (ND)
 Jakub Kulesza (PLK)
Janusz Palikot (ZLew)
Marta Majewska (PPol)

Warszawa -
Jarosław Krajewski (PiS)
 Małgorzata Kidawa-Błońska (PD)
Katarzyna Munio (Demokraci Razem)
Anna Wasiukiewicz (ND)
Mieszko Czysz-Kołodziejczuk (PPKPC)
Piotr Waglowski (PLK)
Paulina Piechna- Więckiewicz (ZLew)

Białystok:
Jan Dobrzyński (PiS)
 Tomasz Cimoszewicz (bezp. z rekomendacji PD)
Adam Andruszkiewicz (Związek Narodowy-Rodzina)
Tadeusz Rutkowski (Demokraci Razem)
Krzysztof Truskolaski  (PLK)
Krzysztof Bil- Jaruzelski (ZLew)

Bydgoszcz:
Kosma Złotowski (PiS)
Agnieszka Kłopotek (PSL, PD)
Henryk Pulchny (Demokraci Razem)
Jarosław Łączny (Narodowa Demokracja)
Małgorzata Stawicka
Piotr Najzer (PLK)
Monika Brodziak (ZLew)
Bogdan Dzakanowski

Gdańsk:
Grzegorz Raczak (PiS)
Jarosław Wałęsa (PD)
Wojciech Podjacki (Liga Obrony Suwerenności)
Artur Zienkiewicz (ND)
Waldemar Bartelik (Masz Wybór)
Karol Rabenda (PLK)
Łukasz Cora (ZLew)
Jarosław Sellin (PPol)


Gorzów Wielkopolski:
Maciej Kowalski (PiS)
 Jacek Wójcicki (Porozumienie Ruchów Miejskich Ludzie dla Miasta)
Sebastian Siuda (ND)
Lech Serpina (Bezpartyjni Aktywni Kompetentni)

Płock:
Marek Opioła (PiS)
Andrzej Nowakowski
Paweł Toboła-Pertkiewicz (ND)
Włodzimierz Czarzasty (ZLew)

Radom:
Radosław Fogiel (PiS)
Radosław Witkowski (PD)
Krystyna Suszyńska (Demokraci Razem)
Robert Dębicki (PLK)
 Łukasz Foltyn (ZLew)
Mirosław Ślifirczyk (PPol)

Sosnowiec:
Michał Potoczny (PiS)
Arkadiusz Chęciński (PD)
Maciej Adamiec (Niezależni dla Sosnowca)
Konrad Szuliński (PLK)
Jan Lus (ZLew)

Częstochowa:
Artur Warzocha (PiS)
Leszek Kulawik (PD)
Tomasz Jaskóła (PLK)
Ewelina Balt (ZLew)
Juliusz Białas (PPol)

Inne miasta (wybory odgrywane w grze):
Chełm:
Agata Fisz (ZLew)
Beata Mazurek (PiS)
Arkadiusz Bartkowski (PSL, PD)
Mariusz Wieliczko (Nasz Chełm)
Mariusz Kałużny (PLK)
Waldemar Ferfecki (PPol)
Przemysław Andrejuk (Związek Narodowy-Rodzina)

Siedlce:
Andrzej Celiński (UED)
Karol Tchórzewski (PiS)
Maria Polakówna 
Andrzej Sitnik (Bezpartyjne Siedlce)
Anna Sochacka (Siedleckie Towarzystwo Samorządowe)
Dariusz Stopa (PPol)

Mysłowice:
Dorota Konieczny-Simela (PD)
Ewa Fica (PiS)
Anna Holocher (ND)
Dariusz Wójtowicz (Wspólnie dla Mysłowic )
Agnieszka Białek (PLK)
Edward Lasok (PPol)

Ciechanów:
Krzysztof Kosiński (PSL)
Robert Kołakowski (PiS)
Marek Jakubiak
Tomasz Majewski (PPol)

Nowa Sól:
Robert Dowhan (PD)
Tomasz Drużyński (ND)
Jacek Milewski (Porozumienie Samorządowe Ziemi Lubuskiej)
Roman Wilant (Przyjazne Miasto)
Sławomir Kowal (PLK)
Józef Suszyński (PPol)

Piła
Piotr Głowski (PD)
Marcin Porzucek (PiS)
Błażej Parda (ND)
 Grzegorz Piechowiak (PLK)
Eligiusz Komarowski (PPol)

Kalisz:
Grzegorz Sapiński (Wspólny Kalisz)
Janusz Pęcherz (PPol)
Jolanta Mancewicz (Wszystko dla Kalisza)
Daniel Dobroczyński (Związek Narodowy-Rodzina)

Słupsk:
Robert Kujawski (PiS)
Beata Chrzanowska (PD)
Robert Strąk (ND)
Andrzej Twardowski (Słupskie Porozumienie Obywatelskie)
Andrzej Kaczmarczyk
Krzysztof Włodarski (PLK)
Krystyna Danilecka-Wojewódzka (ZLew)
 Adam Pałgan (PPol)

Nowy Sącz:
Barbara Liściowska-Zachara (PD)
Jerzy Gwiżdż (Gwiżdż na prezydenta)
Artur Czernecki
Dorota Budacz (ZLew)

Świdnica:
Magdalena Rumiancew-Wróblewska (PD)
Robert Garstecki (PiS)
Beata Moskal-Słaniewska
Jarosław Kozłowski (PLK)
Władysław Sokolak (PPol)

Gdynia:
Marcin Horała (PiS)
Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PD)
Tomasz Pałasz (ND)
Artur Dziambor (PLK)
Maciej Konieczny (ZLew)
Edward Sokół (PPol)
Michał Guć (Samorządność)

Elbląg:
Jerzy Wilk (PiS)
Monika Patra-Więckowska (PD)
Stefan Rembelski (Demokraci Razem)
Jakub Dobrzyński (ZLew)


Ostrowiec Świętokrzyski:
Jarosław Górczyński (PSL, PD)
Leszek Sułek (Polska Patriotyczna)
Zbigniew Duda (PPol)
Zdzisław Kałamaga (Twój Ostrowiecki Samorząd )


Kandydaci na marszałków województw:
dolnośląskie:
Przemysław Czarnecki (PiS)
Barbara Zdrojewska (PD)
Dalia Wilmańska (ZLew)
Robert Iwaszkiewicz (PLK)
Aldona Wiktorska-Święcka (PPol)
Piotr Ślusarczyk (Związek Narodowy-Rodzina)

kujawsko-pomorskie:
Sławomir Bykowski (PPol)
Zbigniew Girzyński (PiS)
 Piotr Całbecki (PD)
Anna Mackiewicz (ZLew)
Andrzej Walkowiak (PLK)
Maciej Eckardt (ND)
Andrzej Doligalski (Związek Narodowy-Rodzina)

lubelskie:
Dariusz Stefaniuk (PPol)
Sylwester Tułajew (PiS)
Grzegorz Raniewicz (PD)
Jacek Czerniak (ZLew)
Andrzej Stanisławek (PLK)
Wojciech Wierzejski (Związek Narodowy-Rodzina)
Mirosław Ziomek (Demokraci Razem)
Rafał Dobrowolski (ND)

lubuskie:
Remigiusz Lorenz (PPol)
Robert Paluch (PiS)
Bożenna Bukiewicz (PD)
Janusz Kubicki (ZLew-PSZL)
Robert Anacki (PLK)
Sebastian Siuda (ND)
Jerzy Klincewicz (Związek Narodowy-Rodzina)


łódzkie:
Agnieszka Święcicka (PPol)
Joanna Kopcińska (PiS)
Witold Stępień (PD)
Dariusz Joński (ZLew)
Adam Koniecpolski  (PLK)
Urszula Krupa (Związek Narodowy-Rodzina)
 Szymon Łuczak (ND)


małopolskie:
Stanisław Szwed (PPol)
Zbigniew Ziobro (PiS)
Marek Sowa (PD)
Jakub Kwaśny (ZLew)
Agata Banasik (PLK)
Agnieszka Ścigaj (ND)
Paweł Śleszyński  (Demokraci Razem)
Barbara Bartuś (Związek Narodowy-Rodzina)


mazowieckie:
Marta Brygier (PPol)
Maciej Małecki (PiS)
Adam Struzik (PSL, PD)
Wojciech Olejniczak (ZLew)
 Gabriela Jurkiewicz (PLK)
Katarzyna Kowalczyk (Ruch Autonomii Mazowsza)
Anna Wasiukiewicz (Związek Narodowy-Rodzina)

warszawskie:
Jan Starzyński (PPol)
Michał Dworczyk (PiS)
Marcin Kierwiński (PD)
Barbara Nowacka (ZLew)
Krzysztof Woźniak (PLK)
Dominik Hernik (Demokraci Razem)
Mariusz Dzierżawski (Związek Narodowy-Rodzina)

górnośląskie:
Bożena Borys-Szopa (PiS)
Agnieszka Kostempska (PD)
Elżbieta Fornalczyk (ZLew) 
Marek Migalski (PLK)
Małgorzata Mańka-Szulik (Niezależny Samorząd Województwa Górnośląskiego) 
Jerzy Gorzelik (RAŚ)
Rafał Bartek (Mniejszość Niemiecka)
Marek Kawa (Związek Narodowy-Rodzina)
Agnieszka Waszkielewicz (Demokraci Razem)
Krzysztof Sitarski (ND)
Tymoteusz Raffinetti (PL) 

podkarpackie:
Władysław Ortyl (PiS)
Sylwia Mazur  (ZLew)
Paweł Bartoszek (PPol)
Zdzisław Pupa (Związek Narodowy-Rodzina)
Bogusław Tofilski (ND)


podlaskie:
Szczepan Ołdakowski (PPol)
Bernadeta Krynicka (PiS)
Jerzy Leszczyński (PSL, PD)
Jarosław Matwiejuk (ZLew)
 Szczepan Barczewski (PLK)
Bogusław Dębski (Związek Narodowy-Rodzina)
Ewa Hołuszko (Demokraci Razem)

pomorskie:
 Stanisław Skaja (PPol)
Anna Fotyga (PiS)
Mieczysław Struk (PD)
Robert Biedroń (ZLew)
Krzysztof Włodarski (PLK)
Patryk Helliński (PL) 
Tadeusz Cymański (Związek Narodowy-Rodzina)
Paweł Tanajno (Demokraci Razem)


jurajsko-dąbrowskie:
 Łukasz Komoniewski (PPol)
Ewa Malik (PiS)
Jan Guz (ZLew)
Dominik Charasim (PLK)
Włodzimierz Skali (Związek Narodowy-Rodzina)

świętokrzyskie:
Jerzy Suliga (PPol)
Wojciech Lubawski (PiS)
Krystian Jarubas (PSL, PD)
Agnieszka Stupkiewicz-Turek (ZLew)
Karolina Lebiedowicz (ND)
Marek Ciuraszkiewicz (Związek Narodowy-Rodzina)

warmińsko-mazurskie:
Dorota Górska (PPol)
Helena Liściowska (PiS)
Sylwia Jaskulska (PSL, PD)
Joanna Asińska (ZLew)
Łukasz Nosarzewski (PLK)
Miron Sycz (Mniejszość Ukraińska)
Bogusław Rogalski (Związek Narodowy-Rodzina)

wielkopolskie:
Zbigniew Zakrzewski (PPol)
Jan Dziedziczak (PiS)
 Marek Woźniak (PD)
Waldemar Witkowski (ZLew)
Oliwia Gruzel (PLK)
Ryszard Grobelny (Razem dla Wielkopolski)
Adam Szłapka (Demokraci Razem)
Tomasz Chmal (ND)
Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz (Związek Narodowy-Rodzina)


zachodniopomorskie:
Zdzisław Lis (PPol)
Krzysztof Zaremba (PiS)
Piotr Misiło (PD)
Marcin Napieralski (ZLew)
Paweł Szut (PLK)
Kyle Attenborough (BS) 
Sylwester Chruszcz (Związek Narodowy-Rodzina)
Bartłomiej Królikowski  (ND)

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 23 kwie 2017, 11:56

Kampania potrwa jutro do 16:00.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 24 kwie 2017, 17:01

Wyniki I tury wyborów prezydenckich:
Chełm:
Agata Fisz (ZLew) 48%
Arkadiusz Bratkowski (PSL, PD) 15%

Beata Mazurek (PiS) 14%
Mariusz Kałużny (PLK) 8%
Przemysław Andrejuk (Związek Narodowy-Rodzina) 6%
Mariusz Wieliczko (Nasz Chełm) 5%
Waldemar Ferfecki (PPol) 4%


Siedlce:
Andrzej Celiński (UED) 55%

Karol Tchórzewski (PiS) 19%
Andrzej Sitnik (Bezpartyjne Siedlce) 9%
Maria Polakówna 8%
Anna Sochacka (Siedleckie Towarzystwo Samorządowe)  7%
Dariusz Stopa (PPol) 2%

Mysłowice:
Dorota Konieczny-Simela (PD) 70%

Edward Lasok (PPol) 10%
Ewa Fica (PiS) 7%
Agnieszka Białek (PLK) 6%
Dariusz Wójtowicz (Wspólnie dla Mysłowic) 5%
Anna Holocher (ND) 2%

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 24 kwie 2017, 17:15

Ciechanów:
Krzysztof Kosiński (PSL) 64%

Marek Jakubiak 25%
Robert Kołakowski (PiS) 8%
Tomasz Majewski (PPol) 3%

Nowa Sól:
Jacek Milewski (Porozumienie Samorządowe Ziemi Lubuskiej) 51%

Sławomir Kowal (PLK) 19%
Robert Dowhan (PD) 18%
Roman Wilant (Przyjazne Miasto) 5%
Józef Suszyński (PPol) 4%
Tomasz Drużyński (ND) 3%



Piła:
Piotr Głowski (PD) 64%

Marcin Porzucek (PiS) 14%
Błażej Parda (ND) 6%
Grzegorz Piechowiak (PLK) 13%
Eligiusz Komarowski (PPol) 3%

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2022

Postautor: Administrator » 24 kwie 2017, 17:28

Kalisz:
Grzegorz Sapiński (Wspólny Kalisz) 77%

Janusz Pęcherz (PPol) 13%
Jolanta Mancewicz (Wszystko dla Kalisza) 9%
Daniel Dobroczyński (Związek Narodowy-Rodzina) 1%

Słupsk:
Krystyna Danilecka-Wojewódzka (ZLew) 32%
Beata Chrzanowska (PD) 25%

Robert Kujawski (PiS) 12%
Krzysztof Włodarski (PLK) 9%
Andrzej Twardowski (Słupskie Porozumienie Obywatelskie) 7%
Andrzej Kaczmarczyk 6%
Robert Strąk (ND) 6%
Adam Pałgan (PPol) 3%

Nowy Sącz:
Barbara Liściowska-Zachara (PD) 72%

Dorota Budacz (ZLew) 11%
Jerzy Gwiżdż (Gwiżdż na prezydenta) 11%
Artur Czernecki 6%


Wróć do „Zasady i ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości