Wybory samorządowe 2026

Podstawowe zasady, ogłoszenia parafialne, kalendarz itp.
Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 08 kwie 2018, 10:15

Wybory odbędą się 1 XI 2026. W realu będzie to 7 V (wydłużymy jeden z miesięcy z racji majówki).

REJESTRACJA KOMITETÓW WYBORCZYCH 

Termin rejestracji komitetów wyborczych upływa o północy 14 kwietnia irl. Został więc jeszcze prawie tydzień. Dokonywać należy w temacie kampanijnym na tajnym forum. Brak dokonania rejestracji w terminie skutkować będzie brakiem możliwości udziału w wyborach i jest to nieodwołalne!  Oczywiście pojawią się także kandydaci bezpartyjni i z partii nieobsadzonych przez graczy. 

Wybierzemy: 
- marszałków 17 województw,

-prezydentów miast:
Warszawa 
Białystok
Bydgoszcz 
Gdańsk
Gorzów Wielkopolski 
Katowice 
Kielce 
Kraków 
Lublin
Łódź
Olsztyn 
Opole
Poznań 
Rzeszów
Szczecin 
Toruń 
Wrocław 
Zielona Góra 
Radom 
Sosnowiec 
Gdynia
Częstochowa 
Słupsk
Nowy Sącz 
Świdnica 
Nowa Sól 
Piła 
Kalisz 
Siedlce 
Mysłowice
Ciechanów
Chełm
Elbląg
Płock
Ostrowiec Świętokrzyski
Legnica
Zabrze
Gliwice
Koszalin

- burmistrza miasta:
Szczytno

- wójta gminy:
Trzciana

-radnych sejmików wojewódzkich i Rady Warszawy. Tu listy wyborcze ustalamy wedle okręgów ustalonych w grze ( viewtopic.php?f=4&t=1337 ) lub z reala – tak będą też przeliczane wyniki. Problem jest tylko z Górnym Śląskiej – tu zawaliła marszałek z PD i nie ma jeszcze okręgów (można ich za to zaatakować jakimś eventem). Wystarczą liderzy list, choć mile widziane też listy bardziej rozwinięte. Obowiązuje tzw. "suwak", czyli obowiązek naprzemiennego umieszczenia kobiet i mężczyzn na liście.

- rady niektórych większych miast. Tutaj nie trzeba robić osobnych list wyborczych. Wyniki będą przeliczane bardziej ogólnie. Chodzi bardziej o pokazanie, kto ma większość w radzie miasta. 


Oczywiście maksymalnie możecie wystawić kandydatów we wszytkich okręgach. Minimalnie - w jednym, choć wtedy raczej szanse na przekroczenie progu wyborczego są nikłe. 

Dodatkowo każdy gracz może poprosić o zasymulowanie jeszcze jakichś wyborów - wójta, rady gminy itp. w wybranej miejscowości. Jeśli jest to mniejsza miejscowość powinien także zaprezentować mi pełne dossier o niej - strukturę tamtejszego samorządu wyniki kilku ostatnich wyborów w realu, opis realiów społecznych, swoje przewidywania. Wybór danej miejscowości podlega ogłoszeniu w tym temacie, inni też mogą tam kogoś wystawić/poprzeć. Oczywiście im mniejszy ośrodek tym komitety partyjne bardziej będą musiały się kamuflować. Część graczy już złożyła swoje propozycje w tej sprawie i zostały one uwzględnione powyżej. 

WZAJEMNA KONTROLA LIST KANDYDATÓW I ICH MODYFIKACJE 

Już teraz można publikować swoje zaakceptowane listy wyborcze. Ma to dwa cele. 

Kontrolujcie się wzajemnie. Ja oczywiście akceptuję na tajnych te listy (kto ich jeszcze nie ułożył, to wpierw powinien tam), ale nie przyglądam się aż tak dokładnie, żeby wszystko wyłapać. I może się oczywiście zdarzyć, że ktoś startuje z dwóch różnych komitetów. W takim razie zdecyduję, gdzie taki kandydat bardziej pasuje. Jak będzie ciężko osądzić, to decydować będzie albo "kto pierwszy, ten lepszy", albo kto znalazł błąd. 

No i to jest także po to, żebyście mogli wprowadzać zmiany w listach. Np. przenieść kandydatów do bardziej pasującego okręgu. Do 21 kwietnia możecie zmieniać co wam się podoba. Potem już nic. 


KAMPANIA WYBORCZA 

Jak zwykle proszę wszystkich o utworzenie tematu jawnego pt. "Kampania samorządowa 2026" oraz tematu tajnego z takim samym tytułem. Ostatnio widzę, że pojawił się dziwny zwyczaj kamuflowania nazw tych tematów na tajnych, pod najprzeróżniejszymi nazwami. Bardzo bym prosił, aby jednak wrócić do standardowych nazw, bo później, jak tych dziwnych nazw się więcej nazbiera, to robi się na tajnych bajzel i nie można nic znaleźć.

Dopóki trwa termin na rejestrację publikujecie na jawnym w jednym poście pełną listę waszych/wspieranych kandydatów. Pod spodem w tym samym poście piszecie historię edycji (kto za kogo i gdzie). O zamianach tych informujecie też w osobnych postach, żeby wszyscy wiedzieli kiedy następują. 

Jak najprędzej powinno mieć miejsce przedstawienie na tajnym planu kampanii wyborczej (umówmy się, że do 14 kwietnia). Plan kampanii wyborczej powinien zawierać: 
1) Główne priorytety kampanii, cele kampanii, strategię, taktykę kampanii - w odniesieniu do kampanii ogólnokrajowej. 
2) Docelowe grupy wyborców na których skupi się kampania komitetu - tu już można różnicować w zależności od tego, gdzie. Im wiecej konkretów i szczegółów tym lepiej
3) Hasła wyborcze kampanii. Skład komitetu/ów poparcia. Mile widziane projekty bilbordów, spotów etc. 
4) Określenie gdzie i kiedy ukazują się billboardy spoty itp. Mile widziane projekty bilbordów, spotów etc. - te nie są wymagane, ale opłaci się je przygotować. Oczywiście, ponieważ to jest kilkanaście różnych wyborów chodzi mi bardziej o rzędy wielkości, niż że plakat wisi na płocie takim a takim. 
5) Dla chętnych: nieczyste zagrania wobec przeciwników. 
6) Dodatkowo, w planie możecie wskazać regiony na którym szczególnie wam zależy, gdzie skierowane zostanie najwięcej środków i energii. W zamian wskazujecie te, których kosztem to się dzieje. 

Plan kampanii wyborczej realiów polityczno-społecznych nie przeskoczy, ale w ich ramach będzie decydujący. Z uwagi na to, że wybory to w zasadzie zbiór różnych elekcji, możecie robić to po kawałku, edytując post. Ważne, żeby plany były gotowe do momentu rejestracji komitetów. 

W trakcie kampanii możecie zaprezentować dowolną ilość eventów, z czego jeden event ma dotyczyć inauguracji kampanii, jeden jej zakończenia i podsumowania kampanii. W pozostałych macie przedstawić najważniejsze akcje, działania promocyjne. A pozostałe eventy? Może być ich tyle, na ile wystarczy wam czasu i inwencji. 


Kampania będzie trwać od rejestracji komitetów do określonej godziny w dniu wyborów. W tym czasie wklejacie na forum zaakceptowane przeze mnie eventy, oczywiście nie wszystkie na raz. Do kampanii rywali możecie odnosić się na konferencjach prasowych, w wywiadach, na blogach itd. itp. - tutaj nie ma ograniczeń. Ostateczne wyniki pojawią się w kto wie kiedy, ale może będę szybszy niż PKW w 2014. Podane będą wyniki wyborów w poszczególnych okręgach do sejmików i rady Warszawy. Procentowe wyniki bedą ogólnowojewódzkie (i w Warszawie do rady), a na poziomie okręgów tylko tych komitetów, które uzyskają w nich mandaty. Wyniki wyborów prezydenckich i na marszałków będą pełne. Przedstawione będą wyniki wyborów do sejmików w skali całego kraju - dla porównania. Wyniki w wybranych miejscowościach przedstawione zostaną w sposób odpowiadający specyfice ich samorządu. 



LISTY WYBORCZE 

Na tajnych forach podajecie listy kandydatów waszych komitetów. Listy składają się z postaci graczy, NPCów z partii wchodzących w skład komitetów oraz anonimowych "kandydatów partyjnych". 

Listy kandydatów muszą być przedstawione i zaakceptowanie przeze mnie w temacie na tajnym. Potem wklejacie na jawne i macie czas skontrolować i ewentualnie zmienić. 

Jeśli o czymś zapomniałem, to pytajcie. 

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 09 kwie 2018, 17:21

Zasymulujemy jeszcze wybory w Zabrzu i Gliwicach.
Uznajemy, że w obu miastach zmienili się prezydenci w 2018 roku. W zabrzu urzęduje teraz Krzysztof Lewandowski, a w Gliwicach Piotr Wieczorek (obaj bezpartyjni, związani ze środowiskiem wcześniejszych prezydentów).

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 10 kwie 2018, 20:04

Zasymulujemy jeszcze wybory na prezydenta Koszalina, burmistrza Szczytna i wójta gminy Trzciana. Uznajemy, że na stanowiskach pozostali dotychczasowi włodarze poza Szczytnem, gdzie burmistrzem jest od 2022 roku Krzysztof Kaczmarczyk.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 15 kwie 2018, 15:32

PKW zarejestrowała następujące komitety ogólnopolskie:
1. KW Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne
2. KKW Demokratyczne Porozumienie Samorządowe
3. KKW Partia Liberalno-Konserwatywna – Partia Polaków – Bezpartyjne Górnośląskie
4. KKW Zjednoczona Lewica
5. KKW Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne – Prawo i Sprawiedliwość


Komitety zarejestrowane w części okręgów:
6. KWW Razem dla Wielkopolski i Adam Szłapka
7. KW Mniejszość Niemiecka (górnośląskie)
8. KWW Inicjatywa Warszawska
9. KWW Świętokrzyska Unia Samorządowa
10. KWW Blok Samorządowy Województwa Łódzkiego
11. KW Mniejszość Ukraińska (warmińsko-mazurskie)
12. KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Lubuskiej
13. KKW Konserwatywni Liberałowie-Partia Libertariańska (pełne listy: górnośląskie, pomorskie, dolnośląskie, lubelskie, warszawskie; listy w części okręgów: zachodniopomorskie, lubuskie, podkarpackie, wielkopolskie, małopolskie)
14. KW Ruch Autonomii Mazowsza
15. KKW Unia Europejskich Demokratów – Demokracja Bezpośrednia (pełne listy: małopolskie, warszawskie, podlaskie, pomorskie, jurajsko-dąbrowskie; część okręgów: warmińsko-mazurskie, łódzkie, lubelskie, lubuskie)
16. KW Radykalna Lewica (pełne listy: dolnośląskie, warszawskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, górnośląskie, jurajsko-dąbrowskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, w pozostałych część okręgów)
17. KW My Naród Polski (pełne listy: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie; część okręgów: warszawskie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie)
18. KW Górnośląska Partia Regionalna


Komitety Wyborcze do Rady Warszawy:
1. KW Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne
2. KKW Demokratyczne Porozumienie Samorządowe
3. KKW Partia Liberalno-Konserwatywna – Partia Polaków – Bezpartyjne Górnośląskie
4. KW Zjednoczona Lewica
5. KKW Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne – Prawo i Sprawiedliwość
8. KWW Inicjatywa Warszawska
13. KKW Konserwatywni Liberałowie-Partia Libertariańska
15. KKW Unia Europejskich Demokratów – Demokracja Bezpośrednia
16. KW Radykalna Lewica

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 21 kwie 2018, 14:42

Kandydaci na marszałków województw:
woj. dolnośląskie:
Barbara Zdrojewska (DPS)
Robert Iwaszkiewicz (PL-K)
 Dominik Kłossowski (ZLew)
Felicja Kierynek (SCD)
Klaudia Witczak (KonLib-Partia Libertariańska)
Zofia Branicka-Popow (RadLew)
Bogusław Paź (MNP)
Przemysław Czarnecki (PiS)



woj. kujawsko-pomorskie:
Zbigniew Sosnowski (DPS)
 Anna Mackiewicz (ZLew)
Bartosz Kownacki (PL-K)
 Urszula Strzecka (SCD)
Piotr Tkaczowski (RadLew)
Zbigniew Girzyński (PiS)



woj. lubelskie:
Krzysztof Żuk (DPS)
 Agata Fisz (ZLew)
 Paulina Sabicka (SCD)
 Zbigniew Wojciechowski (PL-K)
Michał Rozpendowski (KonLib-Partia Libertariańska)
 Sylwester Tułajew (PiS)

woj. lubuskie:
Katarzyna Osos (DPS)
 Robert Anacki (PL-K)
 Janusz Kubicki (ZLew)
Anna Krytko (SCD)
Marek Jurek (SNK)

woj. łódzkie:
Hanna Zdanowska (DPS)
Adam Koniecpolski (PL-K)
Małgorzata Moskwa-Wodnicka (ZLew)
Agnieszka Czarkowska (SCD)
Piotr Niedźwiedzki (Blok Samorządowy Województwa Łódzkiego)
 Sebastian Bulak (SNK)


woj. małopolskie:
Marek Sowa (DPS)
Agata Banasik (PL-K)
Dorota Budacz (ZLew)
 Paulina Kaskowska (SCD)
Paweł Śleszyński (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Michał Czaplicki (MNP) 
 Laura Łaniewicz (SNK)

woj. warszawskie:
Marcin Kierwiński (DPS)
Joanna Erbel (ZLew)
Zuzanna Leńska (SCD)
Paweł Dziekanowski (PL-K)
Jarosław Dąbrowski (Inicjatywa Warszawska)
Jacek Korwin-Mikke (KonLib-Partia Libertariańska)
Dominik Hernik (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Kinga Teodora Małachowska (RadLew)
Władysława Rosenfelder (PiS)


woj. górnośląskie:
Marcin Krupa (DPS)
Dobromir Sośnierz (PL-K)
Kazimierz Karolczak (ZLew)
Katarzyna Polkiewicz (SCD)
Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka)
Henryk Mercik (GPR)
Tymoteusz Raffinetti (KonLib-Partia Libertariańska)
Łukasz Moll (RadLew)
Justyna Konieczna (SNK)



woj. mazowieckie:
Kinga Gajewska (DPS) 
Gabriela Jurkiewicz (PL-K)
Krzysztof Gawkowski (ZLew)
 Kaja Skarpenko (SCD)
Katarzyna Kowalczyk (Ruch Autonomii Mazowsza)
Jerzy Małys (MNP) 
Katarzyna Czarnecka (SNK)



woj. podlaskie:
Jerzy Leszczyński  (DPS)
Szczepan Barczewski (PL-K)
Aleksander Sosna (ZLew)
Jagoda Sajko (SCD)
Ewa Hołuszko (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Beata Kazimierczak (MNP)  
Maksymilian Ferczyński (SNK)



woj. pomorskie:
Marta Fornero-Piotrowska  (DPS)
 Tadeusz Schtolerberg (PL-K)
 Jerzy Śnieg (ZLew)
Anna Żyżycka (SCD)
Artur Dziambor (KonLib-Partia Libertariańska)
Paweł Tanajno (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Piotr Wiśniewski (MNP) 
Sławomir Woźniak (SNK)


woj. świętokrzyskie:
Krystian Jarubas (DPS)
Ewa Zajączkowska (PL-K)
Agnieszka Stupkiewicz- Turek (ZLew)
 Patrycja Wirzbicka (SCD)
Kamil Suchański (Świętokrzyska Unia Samorządowa)
Alicja Czubek (RadLew)
Radosław Fogiel (PiS)


woj. warmińsko-mazurskie:
Sylwia Jaskulska (DPS)
Michał Wypij (PL-K)
Andrzej Ryński (ZLew)
 Roksana Moskiewska (SCD)
Tetiana Szczerbacka (Mniejszość Ukraińska) 
Julia Sapieha (RadLew)
Jan Filip Joańczyk (SNK)


woj. wielkopolskie:
Joanna Schmidt (DPS)
Janusz Pęcherz (PP)
Marek Pol (ZLew)
Nikola Narewska (SCD)
Adam Szłapka (Razem dla Wielkopolski i Adam Szłapka)
Bartłomiej Wróblewski (PiS)

woj. zachodniopomorskie:
Piotr Misiło (DPS)
Magdalena Jankowska (PLK-PPol-BG)
Marcin Napieralski (ZLew)
Daniela Tarkiewicz (SCD)
Eliasz Feldman (RadLew)
Krzysztof Zaremba (PiS)


woj, jurajsko-dąbrowskie:
Jarosław Lasecki (DPS)
Iwona Malinowska  (PLK-PPol-BG)
 Łukasz Komoniewski (ZLew)
Alexa Wiśnicka (SCD)
Anna Sporyszkiewicz  (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Monika Szymańska (RadLew)

 Marcin Roczek (SNK)


woj. podkarpackie:
Małgorzata Chomycz-Śmigielska (DPS)
Piotr Przytocki (PL-K)
Tomasz Kamiński  (ZLew)
Wojciech Stawiński (SCD)
Katarzyna Jarocka (MNP) 
Władysław Ortyl (PiS)

Kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast:
Poznań:
Jacek Jaśkowiak (DPS)
Paweł Lisiewicz (PLK-PPol-BG)
Sylwia Pusz (ZLew)
Lidia Szylecka (SCD)
Leszek Kwiatkowski (RadLew)
Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta)
 Jarosław Pucek (Razem dla Wielkopolski i Adam Szłapka) 
Wincenty Grabowski (SNK)



Sosnowiec:
Arkadiusz Chęciński  (DPS)
 Łukasz Wójtowicz (PLK-PPol-BG)
 Wojciech Nitwinko (ZLew)
 Arlena Gacewicz (SCD)
Karol Winiarski (Niezależni dla Sosnowca)
Krzysztof Szwej (RadLew)
Michał Potoczny (PiS) 


Ciechanów:
Krzysztof Kosiński (DPS)
Marek Jakubiak
 Tomasz Krzyżański (SCD)
Stanisław Tyszkiewicz (Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze)
Robert Kołakowski (PiS)



Ostrowiec Świętokrzyski:
Jarosław Górczyński (DPS)
 Joanna Aracka (SCD)
Zdzisław Kałamaga (Twój Ostrowiecki Samorząd )
Leszek Sułek (Polska Patriotyczna)
Zbigniew Walczyk
Robert Minkina (Samorządność i Przedsiębiorczość)





Radom:
Radosław Witkowski (DPS)
 Robert Dębicki (PLK-PPol-BG)
Krystyna Suszyńska (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Joanna Myśnik (SCD)
Kazimierz Woźniak (Wspólnota Samorządowa-Radomianie Razem)
Kamila Barbara Chotolska-Korokosz (SNK) 



Warszawa:
Małgorzata Kidawa-Błońska  (DPS)
Piotr Waglowski (PLK-PPol-BG)
Piotr Guział (ZLew)
Anna Ulman (SCD)
 Mieczysław Golónka (Inicjatywa Warszawska)
Jakub Rozenbaum (RadLew)
Piotr Bryczkowski (KonLib)
Andrzej Dołecki  (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Anna Siarkowska (SNK) 



Nowy Sącz:
Barbara Liściowska-Zachara  (DPS)
Katarzyna Bartkowska (ZLew)
Katarzyna Flin (SCD)
Lucjan Stępień (PiS)



Mysłowice:
Dorota Konieczny-Simela  (DPS)
Edward Lasok (PP)
Katarzyna Aleksandrowicz (SCD)
Sebastian Roncoszek (GPR)
Dariusz Wójtowicz (Wspólnie dla Mysłowic )
Ewa Fica (PiS)



Gdańsk:
Jarosław Wałęsa  (DPS)
Kacper Płażyński
Karol Rabenda (PLK-PPol-BG)
Tomasz Dziemianczuk (ZLew)
Paulina Szylska (SCD)
Aleksandra Krotowska-Cacha (RadLew)
Wojciech Podjacki (Liga Obrony Suwerenności)
Paweł Ferdynus  
Waldemar Bartelik (Masz Wybór)
Andrzej Jaworski (PiS) 



Olsztyn:
Lidia Staroń  (DPS)
 Mirosław Pampuch (PLK-PPol-BG)
 Aleksandra Glinka (ZLew)
Karolina Czyżewska (SCD)
Emilia Konwerska (RadLew)
Krystyna Rychter (SNK)



Częstochowa:
Leszek Kulawik (DPS)
 Tomasz Jaskóła (PLK-PPol-BG)
 Wojciech Konieczny (ZLew)
 Katarzyna Cisielewska (SCD)
Jarosław Soja (RadLew)
Marcin Maranda (Mieszkańcy Częstochowy)
Konrad Głębocki (SNK)


Świdnica:
Magdalena Rumiancew-Wróblewska (DPS)
Jarosław Kozłowski (PLK-PPol-BG)
Agnieszka Małecka (SCD)
Rafał Fasuga (Lewica Świdnicka)
Robert Garstecki (PiS)



Zielona Góra:
Elżbieta Polak  (DPS)
Paweł Pudłowski (PLK-PPol-BG)
 Filip Gryko (ZLew)
 Aleksandra Klatka (SCD)
Karoliny Nawrockiej-Michalczak (PSZL)
Krzysztof Bosak (SNK) 


Kielce:
Adam Jarubas (DPS)
 Dawid Lewicki (PLK-PPol-BG)
Joanna Grzela (ZLew)
 Joanna Woźniak (SCD)
Agnieszka Migoń
Krzysztof Adamczyk (Czas na Kielce)
 Tomasz Zbróg (PiS) 



Elbląg:
Monika Patra-Więckowska (DPS)
Jakub Dobrzyński (ZLew)
Katarzyna Witas (SCD)
Barbara Brzezicka (RadLew)
Edmund Szwed
 Jerzy Wilk (PiS)


Słupsk:
Beata Chrzanowska (DPS)
Konrad Adamczyk (PLK-PPol-BG)
Krystyna Danilecka-Wojewódzka (ZLew)
Żaneta Skrzylińska (SCD)
Andrzej Twardowski (Słupskie Porozumienie Obywatelskie)
Andrzej Kaczmarczyk 
Jolanta Szczypińska (PiS)



Kraków:
Aleksander Miszalski (DPS)
Konrad Berkowicz (PLK-PPol-BG)
Elżbieta Bińczycka (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Kamil Baleja (SCD)
Łukasz Gibała
Andrzej Duda (SNK-PiS)
Tomasz Leśniak (Miasto Wspólne)


Wrocław:
Michał Jaros (DPS)
 Paulina Matuszewska (PLK-PPol-BG)
Katarzyna Wieliczko (ZLew)
 Aleksandra Zienkiewicz (SCD)
Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjny Wrocław)
Robert Butwicki
Matthew La Fontaine (RadLew)
Jacek Protasiewicz (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Adrian Nikiel (SNK) 



Lublin:
Magdalena Gąsior-Marek (DPS)
Jakub Kulesza (PLK-PPol-BG)
Michał Kabaciński (ZLew)
Francesca Migdalik (SCD)
Marcin Celiński (UED-Demokracja Bezpośrednia)
Grzegorz Sybilski (RadLew)
Jerzy Bielecki (SNK) 



Gorzów Wielkopolski:
Anna Synowiec (DPS)
 Jacek Wójcicki (Ludzie dla Miasta)
Roksana Świętek (SCD)
Lech Serpina (Bezpartyjni Aktywni Kompetentni)
Michał Szmytkowski (RadLew)
Łukasz Marcinkiewicz (Nowoczesny Gorzów)
Marta Bejnar – Bejnarowicz (Gorzowskie Porozumienie Ruchów Miejskich)
Maciej Kowalski (SNK) 



Katowice:
Monika Rosa  (DPS)
Jacek Spendel (PLK-PPol-BG)
Katarzyna Lamont (ZLew)
Dominika Natarkiewicz (SCD)
Aleksander Uszok  (GPR)
Łukasz Zweiffel (RadLew)
Jarosław Gwizdak
Józef Bischnard (SNK) 


Płock:
Artur Sydlewski (DPS)
Milena Wilkońska (ZLew)
Katarzyna Wielicka (SCD)
Andrzej Nowakowski
Ewa Marczyńska-Goldstein (RadLew)
 Marek Opioła (PiS) 


Łódź:
Błażej Moder (DPS)
Artur Lingfeld (PLK-PPol-BG)
Tomasz Trela (ZLew)
Dominika Szenczyk (SCD)
Wojciech Szymański (RadLew)
Urszula Niziołek - Janiak (TAK dla Łodzi) 
Joanna Kopcińska (PiS) 



Szczecin:
Arkadiusz Marchewka (DPS)
Ewa Chmielewska (PLK-PPol-BG)
Grzegorz Napieralski (ZLew)
Agata Szyszka (SCD)
Elżbieta Dymitriadis (RadLew)
Małgorzata Jacyna-Witt
Sylwester Chruszcz (SNK) 

Toruń:
Arkadiusz Myrcha (DPS)
Jerzy Wenderlich (ZLew)
Joanna Melicka (SCD)
Adrian Stelmaszyk (RadLew)
Maciej Cichowicz (Czas Mieszkańców)
Rafał Zgorzelski (SNK) 


Bydgoszcz:
Krzysztof Brejza (DPS)
Piotr Najzer (PLK-PPol-BG)
 Bartosz Nowaczyk (ZLew)
Laura Sitek (SCD)
Karolina Żakowicz (RadLew)
Bogdan Dzakanowski
Kosma Złotowski (PiS) 



Kalisz:
Bożena Henczyca (DPS)
Grzegorz Sapiński (Wspólny Kalisz) 
Marcelina Jaworska (SCD)
Jolanta Mancewicz (Wszystko dla Kalisza)



Chełm:
Grzegorz Raniewicz (DPS)
Mariusz Kałużny (PLK-PPol-BG)
 Józef Górny (ZLew)
Joanna Wieczorek (SCD)
Mariusz Wieliczko (Nasz Chełm)
Katarzyna Sokołowska
Magdalena Zelent (RadLew)
Jakub Banaszek (Chełmskie Porozumienie Samorządowe)
Beata Mazurek (PiS) 



Rzeszów:
Joanna Frydrych (DPS)
Kazimierz Jaworski (PLK-PPol-BG)
 Marta Niewczas (ZLew)
Anastazja Drzewicka (SCD)
Martin Irzyk (RadLew)
Kordian Sokowiński (SNK)


Opole:
Zbigniew Kubalańca (DPS)
Marcin Ociepa (PLK-PPol-BG)
Adam Kępiński (ZLew)
 Edyta Słowacka (SCD)
Arkadiusz Wiśniewski
Piotr Długosz (GPR) 
Joanna Bronowicka (RadLew)
Marcin Gambiec (Mniejszość Niemiecka)
Justyna Nowicka (SNK)

Białystok:
Tadeusz Rutkowski (DPS)
Krzysztof Truskolaski (PLK-PPol-BG)
 Krzysztof Bil- Jaruzelski (ZLew)
Karolina Palicka (SCD)
Jacek Bogucki (SNK)



Siedlce:
Janina Orzełowska  (DPS)
Dariusz Stopa (PP)
Katarzyna Stężowska (SCD)
Maria Polakówna 
Paweł Wyrzykowski (KonLib)
Andrzej Celiński  (UED-Demokracja Bezpośrednia)
 Karol Tchórzewski (PiS) 


Nowa Sól:
Anna Ast (DPS)
Jacek Milewski (PSZL)
Joanna Lawrecka (SCD)
Roman Wilant (Przyjazne Miasto)


Gdynia:
Marika Domozych (DPS)
Michał Guć (Samorządność)
Maciej Konieczny (ZLew)
Agnieszka Morecka  (SCD)
Marcin Horała (PiS)



Gliwice:
Andrzej Potocki (DPS)
 Piotr Wieczorek (Koalicja dla Gliwic)
Agnieszka Grzybowska (ZLew)
Justyna Śliwińska (SCD)
Małgorzata Tkacz-Janik (Gliwice to my)
Ingemar Klos (GPR)
Dariusz Jezierski (Gliwiczanie)
Hubert Liśczuk (SNK) 


Zabrze:
Rafał Matyszczyk (DPS)
Krzysztof Lewandowski
 Jacek Trzeciak (ZLew)
 Judyta Nijska (SCD)
Sebastian Trzensiok (GPR)
Elżbieta Kaczmarek-Hubner (Lepsze Zabrze)
Urszula Magdaleńczyk (PiS)


Legnica:
Maja Benedyktowicz (Legnickie Porozumienie Samorządowe)
 Agnieszka Kasowska (SCD)
Tymoteusz Myrda
Krzysztof Duszkiewicz

Piła:
 Grzegorz Piechowiak (PLK-PPol-BG)
 Natalia Jakowska (SCD)
Piotr Głowski
Marcin Porzucek (PiS)



Koszalin:
Krzysztof Lis (PLK-PPol-BG)
Marta Gałęzka (SCD)
Piotr Jedliński
Artur Wezgraj (Lepszy Koszalin)
Mateusz Rewerd (PiS)


Szczytno:
Anna Rybińska (ZLew)
Katarzyna Stasiak (SCD)
 Krzysztof Kaczmarczyk
Wojciech Szewczak



Trzciana:
Cezary Stawarz (SCD)
Ryszard Śliwa (KWW Gminy Trzciana)
 Renata Gorpolik (ZLew)

OG: Jakby coś się nie zgadzało, to piszcie mi na tajnych.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 21 kwie 2018, 15:23

OG: Guć nie powinien zostać kandydatem PL-K? Bo o ile pamiętam, to "Samorządność" współtworzyło SdRP.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 21 kwie 2018, 15:24

Raczej woli pozostawać oficjalnie bezpartyjny, tak ma większe szanse na reelekcję.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 07 maja 2018, 17:18

Wyniki wyborów samorządowych:
Koszalin:
Piotr Jedliński 44%
Artur Wezgraj (Lepszy Koszalin) 27%

Mateusz Rewerd (PiS) 15%
Krzysztof Lis (PLK-PPol-BG) 13%
Marta Gałęzka (SCD) 1%



Szczytno: 
Krzysztof Kaczmarczyk 54%

Anna Rybińska (ZLew) 20%
Wojciech Szewczak 15%
Katarzyna Stasiak (SCD) 11%





Trzciana:
Cezary Stawarz (SCD) 35% 
Renata Gorpolik (ZLew) 33%

Ryszard Śliwa (KWW Gminy Trzciana) 32%

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 07 maja 2018, 17:32

Zabrze:
Krzysztof Lewandowski  47%
Rafał Matyszczyk (DPS) 19%

 Jacek Trzeciak (ZLew) 17%
Urszula Magdaleńczyk (PiS) 9%
Sebastian Trzensiok (GPR) 5%
Elżbieta Kaczmarek-Hubner (Lepsze Zabrze) 2%
 Judyta Nijska (SCD) 1%


Legnica:
Maja Benedyktowicz (Legnickie Porozumienie Samorządowe) 49%
Krzysztof Duszkiewicz 38%

Tymoteusz Myrda 9%
 Agnieszka Kasowska (SCD) 4%



Piła:
Piotr Głowski 64%

Marcin Porzucek (PiS) 16%
 Grzegorz Piechowiak (PLK-PPol-BG) 16%
 Natalia Jakowska (SCD) 4%

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2026

Postautor: Administrator » 07 maja 2018, 17:45

Nowa Sól:
Jacek Milewski (PSZL) 61%

Anna Ast (DPS) 30%
Roman Wilant (Przyjazne Miasto) 8%
Joanna Lawrecka (SCD) 1%



Gdynia:
Michał Guć (Samorządność) 65%

Marika Domozych (DPS) 18%
Maciej Konieczny (ZLew) 12%
Marcin Horała (PiS) 4%
Agnieszka Morecka  (SCD) 1%




Gliwice:
 Piotr Wieczorek (Koalicja dla Gliwic) 36%
Andrzej Potocki (DPS) 15%
Agnieszka Grzybowska (ZLew) 14%
Ingemar Klos (GPR) 12%
Hubert Liśczuk (SNK)   11%
Małgorzata Tkacz-Janik (Gliwice to my) 6%
Dariusz Jezierski (Gliwiczanie) 5%
Justyna Śliwińska (SCD) 1%


Wróć do „Zasady i ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron