Eventy

Awatar użytkownika
Stefan Lorentz
Posty: 29
Rejestracja: 04 maja 2015, 8:16

Eventy

Postautor: Stefan Lorentz » 06 maja 2015, 9:24

[...]

Awatar użytkownika
Stefan Lorentz
Posty: 29
Rejestracja: 04 maja 2015, 8:16

Re: Eventy

Postautor: Stefan Lorentz » 20 maja 2015, 10:44


Powstała partia ATAK - jakie szanse ma nowa partia na lewicy?

Obrazek

Stefan Lorentz, niedoszły kandydat na Prezydenta RP, zorganizował spotkanie na Uniwersytecie Łódzkim stanowiące początek jego nowej partii zwanej dosadnie ATAK. Na spotkanie przybyło wiele twarzy tzw. lewicy niszowej oraz byli członkowie partii Palikota jak Rozenek czy Ryfiński. Obecni byli również: Wanda Nowicka, Anna Grodzka, Robert Biedroń oraz Piotr Ikonowicz.

Obrazek

Skąd wzięła się taka nazwa?

- Nasza partia to wyraz buntu wobec status quo. Nie zamierzamy się pieścić z grupą trzymającą władzę. Ją trzeba przysłowiowo w mordę lać i dlatego przypuszczamy ATAK na filary systemu, by upadł jak najszybciej - powiedział Stefan Lorentz, poseł na Sejm RP i przewodniczący partii ATAK.

Partia ATAK została zarejestrowana 6 kwietnia 2015 r. W jej skład poza Lorentzem wchodzą również takie nazwiska jak Rozenek, Ryfiński, Nowicka, Grodzka, Biedroń, Ikonowicz, a także przedstawiciele związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza i stowarzyszenia Młodzi Socjaliści. Niespodzianką jest obecność środowisk antyfaszystowskich, feministycznych oraz anarchistycznych w strukturach partii. Przewodniczący Lorentz mówi, że jego partia to lewica jakiej potrzebowała Polska:

- Palikot okazał się kanalią i zdrajcą sprawy. SLD to ukryta opcja prawicowa. Wiem, bo tam byłem! Ale szybko opuściłem szeregi tej partii. Zdobyłem fejm, kasę, kontakty po to, by móc zebrać całą energię zebraną w Was i połączyć w jeden, silny ruch miażdżący mocno to co widzimy - czyli wszechobecne polityczne kurestwo. Jesteśmy lewicą wolnościową. Chcemy sprawiedliwości i poszanowania dla wolności obywatelskiej oraz demokracji. W nas płynie krew Pierwszej Solidarności i to my jesteśmy jej duchowymi następcami!

Obrazek

Spotkanie zakończył koncert zespołu punkowego 'The Analogs'.


Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Eventy

Postautor: Administrator » 20 maja 2015, 12:25

To raczej na przyszłość? Więcej aktywności, to wtedy te nazwiska mogą być zainteresowane.


Wróć do „Forum Lorentza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron