Pytania dotyczące aktywności postaci

Dział związany z pytaniami od graczy co do mechaniki, realiów gry itp.
Awatar użytkownika
Paweł Starzycki
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2015, 9:00
Lokalizacja: Warszawa

Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Paweł Starzycki » 16 maja 2015, 13:37

Miałbym kilka pytań i być może uwag (?) dotyczących rozwoju postaci. Generalnie wiem jak to wyglądało w RP2015 ale tutaj jest troszkę nudno pod tym względem.


1. Czy przewidywane są debaty/programy TV prowadzone przez Mistrza Gry albo osobę wyznaczoną?
2. Czy aktywność postaci w regionie jest punktowana? Tj. czy założenie osobnego wątku o spotkaniach z wyborcami, znanymi osobami itd. wpływają na sondaże?
3. Czy pojawią się eventy nie związane z kampanią wyborczą a sytuacją w kraju, a jeśli tak to czy odpowiedź w wątku "Aktywność Partyjna" (czy coś w ten deseń) punktuje w wynikach poparcia?
4. Czy obecność przy kandydatach na Prezydentów postaci naszych (gdy kandydat jest fikcyjny) procentuje też w poparciu dla naszych postaci, czy raczej kandydat jest dominujący?

Dzięki za odpowiedź :)
Paweł Starzycki - "Inicjatywa Wolność",
Działacz pokolenia x,y,z a również 23

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Administrator » 17 maja 2015, 15:41

1. Przyznam że te programy publicystyczne, wymagające obecności na forum przez konkretny okres czasu, które stanowiły znaczną część Twojej gry zupełnie mi się nie podobały, nie czułem ich i nie będę organizował. Natomiast jeśli ktoś z graczy chce mieć alternatywne konto dziennikarskie i tym się zajmować (niekoniecznie tylko jedna osoba), to jestem otwarty na propozycje ;)

2. Oczywiście że wszelka aktywność się liczy. Tylko stawiam bardziej na jakość niż ilość. Bardziej opłaca się klika dobrze pomyślanych spotkań i ciętych tweetów niż wklejanie że się mówiło to samo na pierdyliardzie spotkań w terenie i tony spamu. Bo takich spotkań w terenie, gdzie gracze będą wklejali coś z realu to chyba nikt nawet czytać nie będzie.

3. Ja jestem otwarty na wszelkie eventy. Po prostu teraz najbardziej wszystkich zajmuje kampania.

4. Nie bardzo rozumiem, o co pytasz.

Awatar użytkownika
Paweł Starzycki
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2015, 9:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Paweł Starzycki » 17 maja 2015, 16:09

Pytam czy jest sens np. wklejać w eventy powiedzmy Palikota, że my (Alik i Ja) tam byliśmy i coś mówiliśmy, czy nie będzie to wpływało na rozpoznawalność naszych postaci później?
Paweł Starzycki - "Inicjatywa Wolność",
Działacz pokolenia x,y,z a również 23

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Administrator » 17 maja 2015, 16:11

No jakiegoś wielkiego wpływu to nie będzie miało, ale pomoże budować klimat i realia gry.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Administrator » 03 cze 2015, 17:30

Co do postaci GMskich.

Puryści obruszą się, że GM w ogóle takich nie powinien mieć. Dla mnie jest to rodzaj bezpiecznika i lepszy sposób oddziaływania na nastroje w partiach niż symulowanie "mas partyjnych". Teoretycznie w każdej partii powinna taka postać być. Rozmyśliłem się i stwierdziłem, że są niepotrzebne, ale dodają klimatu i mogą się przydać. Na Karwicką w PSL mam pomysł już od Wirtualnej RP, w której to przeobraziła się z NPCa Marii Stern w Rzeczypospolitej 2015 w moją postać. Nie jest kimś takim Ajna - niby mógłby być postacią gmską w IW i przez chwilę był, bo on miał odzwierciedlać właśnie taką wrażliwość polityczną i pod tym kątem miał pisaną biografię (myślałem, że nikt w tę stronę w grze nie pójdzie, a po powołaniu IW taka postać stała się zbędna) - jest to więc wypadkowa biografii, tego co z nim wynegocjujecie ;) oraz moich poglądów z realu (nie odpowiada im ściśle). No ale są postaci na które ma się pomysł (Karwicka, Ajna, Goszczyński), a jak pomysłu nie ma na siłę za bardzo postaci GMskich nie wprowadzam. Z drugiej strony, jak nie ma ich wszędzie to ktoś może zarzucić jakąś stronniczość.

I tu pojawia się problem.

Zwycięstwo Liściowskiego było Pyrrusowe dla PiSu. Nie ukrywam, że jeśli nie dojdą nowi gracze, albo nie zaktywizują się Genitalia w Nicku, to PiS będzie dalej tracił. Powiem więcej - będzie na kursie i ścieżce do swojego losu z poprzedniej gry.

KORWiN i Kukiz - w realu to jest 1,5 poważniej siły politycznej, a tutaj... jak nie będą aktywni to polecą na dno sondaży i nie wejdą do sejmu.

I tu pojawiają się pytania. Czy ja powinienem te w zasadzie nieobsadzone partie jakoś postaciami GMskimi przy życiu podtrzymywać? Przed wszystkim czy PiS nie jest "too big to fail"? A może nie ma co, bo ja się natrudzę, a przyjdą gracze i będą z tego korzystać za friko?

Mam tu dylemat pomiędzy realizmem a puszczeniem sceny politycznej na żywioł, wasz żywioł.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Jan Radziwiłł » 04 cze 2015, 8:47

Ja bym puscil na zywiol, ale nie odrazu. Jak wiesz robimy duza zmiane w ZP. Moze ktos z PiS bedzie chcial sie do nas przylaczyc? Ogolnie moznaby zrobic serie event np. o odsunieciu Jarka od wladzy lub jego chorobie. I z tego zrobic pkt wyjsciowy do reform.
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Janina Dobrzyńska » 04 cze 2015, 15:59

W mojej ocenie powinien być pewien realizm zachowany. Nawet jeśli nie ma graczy, to nie można zakładać, że nic się nie dzieje. Żywioł nie będzie dobry, bo skończy się alternatywą jak poprzednia gra.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Administrator » 04 cze 2015, 16:51

I tak się skończy, siłą rzeczy. Pójście na żywioł po prostu by to przyspieszyło.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Administrator » 05 cze 2015, 16:15

Inna sprawa, że w poprzedniej grze na nieaktywności PO urósł PSL, zaś PiS wygrał wybory, by zaraz upaść i już się nie podnieść. Niby było to uzasadnione logiką gry, ale jednak te dwie partie na pewno są "too big to fail".

Albo jak się partia koalicyjna stawała nieaktywna... ja wtedy głosowałem za nią tylko w głosowaniach rządowych. No ale teraz każdy głosuje za siebie.

To jest skutek, że każdy chce do kanapy, albo wręcz być niezależnym. Potem jak te kanapy nie powchodzą do sejmu (bo czemu miałyby wejść) to przychodzi zniechęcenie i dochodzą z gry. A w głównych partiach braki kadrowe,

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Pytania dotyczące aktywności postaci

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 18 kwie 2022, 20:40

Paweł Starzycki pisze:Miałbym kilka pytań i być może uwag (?) dotyczących rozwoju postaci. Generalnie wiem jak to wyglądało w RP2015 ale tutaj jest troszkę nudno pod tym względem.


1. Czy przewidywane są debaty/programy TV prowadzone przez Mistrza Gry albo osobę wyznaczoną?
2. Czy aktywność postaci w regionie jest punktowana? Tj. czy założenie osobnego wątku o spotkaniach z wyborcami, znanymi osobami itd. wpływają na sondaże?
3. Czy pojawią się eventy nie związane z kampanią wyborczą a sytuacją w kraju, a jeśli tak to czy odpowiedź w wątku "Aktywność Partyjna" (czy coś w ten deseń) punktuje w wynikach poparcia?
4. Czy obecność przy kandydatach na Prezydentów postaci naszych (gdy kandydat jest fikcyjny) procentuje też w poparciu dla naszych postaci, czy raczej kandydat jest dominujący?

Dzięki za odpowiedź :)

Chciałabym ponowić pytanie pierwsze :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 7:53 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron