Biografie działaczy KORWiN

Liczba posłów: 5
Prezes: Przemysław Wipler
Partia rozwiązana w grudniu 2020. Weszła w skład Partii Liberalno-Konserwatywnej
Awatar użytkownika
Jerzy Rawski
Posty: 222
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:54

Biografie działaczy KORWiN

Postautor: Jerzy Rawski » 01 maja 2015, 21:46

Obrazek

Jerzy Aleksander Rawski - (ur. 26 XII 1965 r. w Atlancie) polski pisarz i polityk.

Korzenie

Jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych tuż po powstaniu listopadowym w trakcie wielkiej emigracji. Niewiele wiadomo już o tamtych czasach, jednak Rawski bardzo często chwali się, że jego pradziadek Horacy walczył w 14 pułku piechoty Luizjany, pod którego sztandarem brał udział min. w bitwie pod Gettysburgiem. Z kolei dziadek Jerzego brał udział w II wojnie światowej. Niestety zginął podczas walk na Pacyfiku, przez co Rawski nigdy nie miał okazji go poznać. Rodzice polityka to Stanisław Rawski i Julia Łowicka. Ojciec, z wykształcenia ekonomista, prowadził sklep z bronią, a matka po ukończeniu studiów prawniczych założyła własną kancelarię. Szlacheckie pochodzenie, patriotyczne historie rodzinne i zamożność rodziców miały bardzo duży wpływ na światopogląd pisarza, do czego sam bardzo często się przyznaje.

Wykształcenie

Rawski ukończył prestiżowe publiczne liceum Douglass High School, a następnie edukował się na Atlanta Metropolitan State College. To własnie w trakcie edukacji na collegu rozpoczął przygodę z polityką. Zaangażował się w pomoc w rozwoju Libertarian Party w Atlancie.
Organizował spotkania i wykłady. Jego największym sukcesem w tej dziedzinie była organizacja w Atlancie wykładu Murraya Rothbarda. Po zakończeniu również tego etapu edukacji postanowił dołączyć do US Army. Objawem tego było rozpoczęcie studiów z dziedziny stosunków międzynarodowych na Westpoint. Studia ukończył z doskonałymi ocenami, a następnie odbył 5 letnią służbę wojskową w 1st Marine Division.

Służba

Polak nie miał szczęścia, zaraz po ukończeniu przez niego studiów zaczęła się I wojna w Zatoce - brał udział min. w bitwie o Khafji. Innym konfliktem w którym brał udział Rawski była wojna domowa w Somalii. Jerzy walczył w ramach ostatniej zmiany operacji Restore Hope.

Kariera literacka

Po obu tych wojnach Rawski wydał swoją pierwszą książkę o tematyce historycznej - Noce w Mogadiszu. Książka zyskała popularność, ze względu na swoją niezwykłość - każdy rozdział był opowieścią innego żołnierza- fragmentem jego pamiętnika. Kolejnym projektem pisarza była książka o Polsce i transformacji. Zawarł w niej stanowiska zarówno zwolenników, jak i przeciwników zmian ustrojowych w Polsce, oraz dodał do tego odrobinę swojej, własnej, wolnościowej analizy tego jak wyglądało odejście Polski od socjalizmu.To właśnie podczas prac nad nią poznał Janusza Korwin Mikkego i od razu stał się jego fanem. Podczas pobytu w Polsce pisał również dla Najwyższego Czasu o rozgrywkach jakie toczyły się w geopolityce.

Kolejnym etapem w rozwoju literackim Jerzego był okres podróży po całym świecie. Rawski mieszkał min. w Wlk. Brytanii, Hong Kongu, Francji, Australii, Nowej Zelandii i Chile. Pisał dla tamtejszych mediów, a następnie swoje co lepsze felietony zbierał i na ich podstawie pisał książki o tym jak zmieniały się kraje w których przebywał. Polityk wydał również "Niepoprawną Politycznie Historię Polski" - książkę, która w Polsce osiągnęła wielki sukces. Oprócz poważnych, politycznych publikacji był autorem również licznych opowiadań fantasy.

Jego ostatnią książką jest "Priwislinskij kraj - Mój kraj" - będący bardzo luźnym zbiorem poglądów autora na tematy polityczne, historyczne, a nawet filozoficzne. Książka wywołała oburzenie z obu stron sceny politycznej, ponieważ stanął w niej w obronie kontrowersyjnych tez JKMa np. o inteligencji kobiet. Po pierwszych protestach środowisk feministycznych Rawski przyznał się otwarcie, że odkąd zdobył obywatelstwo polskie zawsze głosował na Janusza Korwin Mikkego. Oprócz tego zadeklarował, że nie tylko zrobi tak w kolejnych, ale i dołączy do najnowszego projektu politycznego Korwina czyli Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja

Życie prywatne

- związki
Po powrocie z Somalii wdał się w romans z Elizabeth Bell psycholog, która pomagała żołnierzom wracającym z misji, wrócić do zdrowia psychicznego. W wyniku tego związku spłodził nieślubną córkę Amy, na której wychowanie płacił jednak regularnie.
Następnie od 1995 roku był w związku z polką Emilią Braun, pobrali się 2 lata później w 1997 roku. W 1998 roku urodził im się pierwszy syn- Rafał. A dwa lata później pierwsza córka - Natalia. W 2014 roku wzięli jednak rozwód bez orzekania o niczyjej winie. Utrzymują teraz relacje koleżeńskie.

- religia
Jerzy wychował się w rodzinie katolickiej, zmieniał jednak kilka razy swoją wiarę. Był członkiem między innymi Kościoła Luterańskiego Synodu Missouri; Kościoła Episkopalnego i Kościoła Zielonoświątkowego. Po powrocie znów powrócił do kościoła katolickiego, aby potem znów z niego odejść. Teraz sam nazywa siebie protestantem bezdenominacyjnym, osobą pewną istnienia chrześcijańskiego Boga, ale szukającą kościoła dla siebie.

- języki

Rawski włada biegle angielskim i francuskim. Mówi również po hiszpańsku na poziomie komunikatywnym.

- posiadłości

Polityk posiada kilka mieszkań w największych miastach polski, które wynajmuje ludziom. Sam mieszka natomiast w apartamencie w centrum Krakowa. Dalej jest właścicielem rezydencji rodzinnej w Atlancie.
PRAISE KEK

Awatar użytkownika
Paweł Dziekanowski
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2015, 11:22

Re: Biografie działaczy KORWiN

Postautor: Paweł Dziekanowski » 01 maja 2015, 21:50

Obrazek

Paweł Dziekanowski (ur. 29 stycznia 1965 roku w Warszawie) - polski polityk i ekonomista.

Jest synem Tadeusza Dziekanowskiego, polskiego matematyka, profesora Uniwersytetu Warszawskiego i Marii Engel, nauczycielki niemiecko-żydowskiego pochodzenia jednego z warszawskich liceów. Dziadek ze strony ojca Pawła Dziekanowskiego - Stanisław Dziekanowski herbu Grzymała był polskim arystokratą, ekonomistą i przyjacielem Adama Heydla. Kształcił się na Uniwersytecie Jagiellońskim, często podróżował po świecie - głównie brał udział w wykładach na Uniwersytecie Wiedeńskim, czy London School of Economics. W Wiedniu ożenił się z Anną von Landau, niemiecką baronową. W 1968 Dziekanowskiemu i jego rodzinie groziła deportacja do Izraela, ale udało im się zafałszować swoje pochodzenie przekupując jednego z urzędników.

Paweł Dziekanowski ukończył liceum im. Staszica w Warszawie. Po napisaniu matury podjął studia ekonomiczne w 1988 roku na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1989 roku kształcił się na Uniwersytecie w Chicago i London School of Economics. W 1998 roku wrócił ze Stanów Zjednoczonych, a w 1999 uzyskał tytuł doktora na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2005 roku uzyskał tytuł profesora Nauk Ekonomicznych. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim i Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w makroekonomii.

W 2000 roku dołączył do Centrum im. Adama Smitha, a trzy lata później do Instytutu Misesa.
Jego Opus Magnum jest książka "Upadek Okcydentu" w którym przedstawia niszczejący wpływ Unii Europejskiej, liberalizmu światopoglądowego, Keynesizmu i socjalizmu. Od 2005 roku pisze artykuły i felietony do Najwyższego Czasu. Do Kongresu Nowej Prawicy dołączył w 2011 roku po jednym ze spotkań z Januszem Korwinem-Mikke, a w 2015 do partii KORWiN.

Jest żonaty z milionerką amerykańską żydowskiego pochodzenia - Charlotte Haldeman-Dziekanowską, na stale zamieszkałą w Warszawie. Jest ona pracownicą ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce, byłą członkinią amerykańskiej Partii Libertariańskiej i absolwentką Uniwersytetu Chicagowskiego. Mają razem 4 dzieci, Daniela (ur. 1992), Amandę (ur. 1994), Wiolettę (ur. 1998) oraz Dianę (ur. 2000).

Paweł Dziekanowski biegle mówi po angielsku, niemiecku i francusku. Zna również rosyjski i hebrajski. Posiada obywatelstwo Polski, USA i Izraela. Matka ze strachu nie wszczepiała Dziekanowskiemu religii, ale od małego wiedział o pochodzeniu swojej rodziny. Uważa się za wyznawcę judaizmu reformowanego, ale odkąd wrócił do Polski religii nie praktykuje.

Awatar użytkownika
Karolina Południowa
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2016, 20:15

Re: Biografie działaczy KORWiN

Postautor: Karolina Południowa » 30 sty 2016, 20:40

Obrazek

Karolina Południowa - ur. 18 V 1986 r. w Kraśniku. W 2005 po zdaniu matury przeniosła się do Warszawy, gdzie rozpoczęła wieczorowe studia prawnicze na WPiA UW, dzięki dobrym wynikom w nauce udało jej się przenieść na studia dzienne. Podczas studiów zarabiała pracując jako modelka. Po ukończeniu prawa w 2010 r. dostała się na aplikację radcowską. W 2013 r. rozpoczęła praktykę jako radca prawny.

W roku 2015 wstąpiła do partii KORWiN. Opowiada się za zwiększeniem dostępu do broni i przeciw napływowi do Europy muzułmańskich imigrantów. Zwolenniczka tradycyjnych amerykańskich rozwiązań politycznych. W pierwszych dniach 2018 r. powołana na wiceprzewodniczącą partii KORWiN. Publikowała na łamach pism "Najwyższy CZAS!" i "Polonia Christiana", uczestniczyła w akcji "Nie wstydzę się Jezusa".

W 2010 roku poślubiła starszego o 12 lat obywatela amerykańskiego Michaela Lazarusa. Mają trójkę dzieci: córkę Anne Nicole (ur. 2010), i synów Rhetta Filipa (ur. 2012) i Pawła Ryana (ur. 2014). Część roku spędza z mężem w południowych stanach amerykańskich, część samotnie w Polsce. Karolina deklaruje silne przywiązanie do religii katolickiej, jej mąż należy zaś do kościoła Południowych Baptystów. W wolnym czasie uprawia strzelectwo (posiada zezwolenie na broń i samą broń), gra w tenisa i uprawia clubbing. Interesuje się modą i piłką nożną (potrafi wytłumaczyć co to spalony), jak również sportami amerykańskimi (futbol, baseball). Włada językami angielskim i francuskim.


Wróć do „KORWiN”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron