Kampania Mikołaja Liściowskiego

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Kampania Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 22 maja 2015, 17:01

Mikołaj Liściowski rozpoczyna kampanię przed drugą turą wyborów
Obrazek
Mikołaj Liściowski rozpoczął swoją kampanię przed drugą turą nie zwyczajowym wiecem, a w innej formie. Spotkał się mianowicie ze mieszkańcami Warszawy na ulicach tego miasta i rozmawiał z nimi o problemach Polski, gdy zmierzali do pracy. Wielu zaskoczyła możliwość spotkania kandydata na ulicy i chętnie zadawali mu pytania. Oto kilka z nich:
Jak jako prezydent zamierza Pan działać na rzecz poprawy sytuacji Polaków? Przecież to parlament wprowadza ustawy – zapytał Artur.
Oczywiście, że to parlament wprowadza ustawy, jednak i pozycja prezydenta w naszym ustroju nie jest słaba. Jeśli zostanę wybrany będę często korzystał z prawa inicjatywy ustawodawczej i liczę, że parlamentarzyści w trosce o dobro Polski poprą moje propozycje. Jeśli nie w tym parlamencie, to w następnym – już za kilka miesięcy wybory do sejmu i senatu, w których mam nadzieję, że wygrają siły patriotyczne, popierające konieczne dla kraju reformy. Przede wszystkim zaproponuję uproszczenie podatków i w miarę możliwości ich obniżenie, reformy służby zdrowia, emerytalną i edukacji, a także lepszą politykę prorodzinną. - odpowiedział Liściowski
Jakie proponuje Pan działania na rzecz zwiększenia dzietności? - pytała z kolei Justyna
W zakresie polityki prorodzinnej proponuję  urlop macierzyński także dla rodziców pracujących na umowę o dzieło i studentów, wprowadzenie dodatku rodzicielskiego w wysokości kilkuset złotych na każde dziecko przez dwa lata po jego urodzeniu. Proponuję także wprowadzenie bonu edukacyjnego, który pozwoliłby sfinansować edukacje dzieci z najbiedniejszych rodzin. - odpowiedział Liściowski
Podobnie wyglądały inne rozmowy.


Przed II turą nadal wiszą billboardy i plakaty sprzed pierwszej i nadal rozdawane są dotychczasowe ulotki.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Kampania Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 23 maja 2015, 11:45

Przed II turą wyborów Mikołaj Liściowski nadal objeżdża Polskę Liściobusem. Podczas spotkania z mieszkańcami Poznania odniósł się do propozycji wprowadzenia JOWów do w wyborach do sejmu:
Obrazek
" Jednoznacznie opowiadam się za likwidacją konstytucyjnego zapisu o proporcjonalności wyborów do sejmu. Obecna ordynacja jest bowiem zła i de facto nie mogą w niej kandydować osoby bezpartyjne. Uważam, że taka sytuacja jest niedopuszczalna i dlatego popieram wprowadzenie nowej ordynacji, w której choć część posłów byłaby wybierana w okręgach jednomandatowych. To dałoby obywatelom lepszą możliwość wyboru. Łatwiej mogliby odwołać złego posła i wybrać osobę bezpartyjną. Oczywiście mam świadomość, że wprowadzenie ordynacji całkowicie większościowej mogłoby się okazać niemożliwe, ze względu na opór wielu innych polityków. Dlatego też w ramach kompromisu postaram się wprowadzić co najmniej ordynację mieszaną. "

W Łodzi Liściowski odniósł się z kolei do polityki prorodzinnej:
Obrazek
" W zasadzie jedyną propozycją pani Radziwiłł-Schmidt w zakresie polityki prorodzinnej jest stosowanie metody zapłodnienia in vitro, dla bezpłodnych par. Mówi, że ja jestem jej zdecydowanie przeciwny i dlatego mój program w zakresie polityki prorodzinnej jest zły. Jest to oczywiście nieprawda, gdyż mój program jest szerszy niż in vitro Radziwiłł-Schmidt. Oczywiście nie jestem zwolennikiem tej metody i zdecydowanie opowiadam się przeciwko tej metodzie z zamrażaniem zarodków. Warto się też zastanowić, czy samo stosowanie in vitro ma sens. Należy pamiętać, że jest jakaś przyczyna bezpłodności i nierzadko są nią różne choroby, które w założeniu Boga nie miały się przenosić na kolejne pokolenia, a przez in vitro tak właśnie się dzieje. To dlatego osoby poczęte dzięki tej metodzie chorują częściej niż inne. Ponadto należy pamiętać, że in vitro to jednak pewnego rodzaju eksperymentowanie na ludziach. Co także warto przypomnieć w kontekście pani Radziwiłł-Schmidt rząd PO nie tylko dotuje in vitro, ale i aborcję, czyli zabijanie dzieci nienarodzonych. I to jest tak naprawdę hipokryzja, gdyż jedne dzieci się zabija, a inne tworzy w sztucznych warunkach. I zapytam tak samo jak ona "To jest polityka prorodzinna?"
Ale przecież polityka prorodzinna naszego kraju nie może się opierać na in vitro także ze względów ekonomicznych! Po pierwsze ta metoda jest bardzo droga i te pieniądze, które na jej państwowe finansowanie przeznaczamy są zabierane chorym. To także przez to są dziś tak duże kolejki do lekarzy! W kwestii polityki prorodzinnej należy wprowadzić zupełnie inne, poważne rozwiązania. Ja proponuję chociażby wprowadzenie większych niż obecnie ulg podatkowych dla rodziców, specjalny dodatek na utrzymanie najmłodszych dzieci i bon edukacyjny, który pomoże w finansowaniu edukacji swoich dzieci najbiedniejszym rodzicom. Oprócz tego oczywiście należy dążyć do zwiększenia dochodów społeczeństwa dzięki większemu rozwojowi gospodarczemu. W tym kontekście moje propozycje przyjęcia nowego prawa gospodarczego czy podatkowego powinny załatwić sprawę. To są faktycznie potrzebne działania, które pozwolą wszystkim Polakom, a nie tylko tym bezpłodnym zdecydować się na poczęcie dziecka. Jeśli bowiem ludzie odczuwają większy dobrobyt, to chętniej starają się o dziecko. I właśnie te miliony złotych, które dziś z budżetu państwa wydajemy na in vitro powinny być przeznaczane na moje propozycje. One dadzą o wiele większy przyrost demograficzny niż in vitro, które jest tak naprawdę tylko odwróceniem uwagi od poważnych problemów przez rząd i moją kontrkandydatkę. A jeśli nie, to można też oczywiście uciec się do innych metod, jak wyłączanie prądu w godzinach wieczornych czy wprowadzenie godziny policyjnej. Oczywiście te ostatnie propozycje tak w ramach żartu. :) "

Na spotkaniu w Płocku do głosowania na Mikołaja Liściowskiego zachęcał natomiast Jan Olszewski:
Obrazek
- To Mikołaj Liściowski ma sensowny program reform. Anna Radziwiłł-Schmidt w zasadzie nie zaproponowała nic konkretnego. Niby mówi o doświadczeniu, ale jest parlamentarzystką podobnie jak jej kontrkandydat. Zazwyczaj zamiast konkretnego opisywania swoich propozycji wymawia tylko puste frazesy, np: chcę zgody. Wiem, że to pięknie brzmi, ale jest mało konkretne. Jej partia, PO jest skompromitowana słabymi rządami i złamaniem wielu obietnic wyborczych. Zamiast obniżać podatki, podwyższała je. Zamiast dążyć do zgody, proponowała lewicowe ustawy światopoglądowe, które tylko dzieliły społeczeństwo, albo nie rozmawiała z przedstawicielami związków zawodowych przy podejmowaniu ważnych decyzji społecznych, jak podwyższenie wieku emerytalnego. Wielokrotnie nie chciała też zapytać społeczeństwa w referendum o zdanie na temat spraw kluczowych dla państwa, gdy prosiły o to miliony obywateli. Podobnie jako prezydent będzie zapewne działać pani Radziwiłł-Schmidt. Ja nie chcę takiego prezydenta i dlatego zachęcam do poparcia kandydatury Mikołaja Liściowskiego.
On chce nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki, refom i silnej armii. Czas na zmiany! Czas na Mikołaja Liściowskiego!
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Kampania Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 23 maja 2015, 12:56

W ostatnich dniach kampanii rozdano 20 000 takich ulotek:
Obrazek
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Kampania Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 23 maja 2015, 13:49

W ostatnich dniach kampanii Mikołaj Liściowski odwiedził południe kraju. Najpierw udał się na Górny Śląsk. podczas spotkania w Katowicach mówił o tym, jak nieprawdę o jego programie mówi kandydatka PO:
Obrazek
- Pani Radziwiłł-Schmidt mówi, że moich obietnic nie da się zrealizować, gdyż są zbyt kosztowne dla budżetu. Tylko, że to jest nieprawda. Środki na politykę prorodzinną uda się znaleźć m. in. przez zmniejszenie wydatków na administrację, także prezydencką i likwidację dotowania in vitro z budżetu. Natomiast przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego poprzez reformę w tej dziedzinie, polegającą na likwidacji części przywilejów i lepszej organizacji systemu. Zresztą dla nowych płatników ten wiek pozostanie niezmieniony, a z biegiem lat będzie podwyższany. Chodzi o to, że jego podwyżka przez rząd Tuska była złamaniem zobowiązań wobec obywateli. Jeśli pani Radziwiłł-Schmidt mówi, że jestem osobą "która sumienia chce zastępować kodeksem karnym, a także nieodpowiedzialnie wydawać pieniądze", to najnormalniej w świecie kłamie i myślę, że powinna przedstawić dowody na to, że ja rzeczywiście chcę robić coś takiego. I jeśli ktoś nieodpowiedzialnie wydaje pieniądze, to tylko PO! Kto wydaje miliardy na ekrany dźwiękochłonne na autostradach w polu? Kto przed wyborami wprowadza kolejne daje kolejne miliardy na zły program dla górnictwa, który nic nie rozwiązuje?

Następnie udał się na wiec poparcia do Skarżyska-Kamiennej. Poparła go tam Marta Kaczyńska:
Obrazek
"Proszę państwa! Mikołaj Liściowski to kandydat zmian, który chce kontynuować misję mojego ojca. W przeciwieństwie do swojej kontrkandydatki jest przywiązany do tradycji i szczerze wierzy w Boga. Chce w naszym kraju reform. W przeciwieństwie do obecnie rządzącej PO, której członkinią jest pani Radziwiłł-Schmidt, czego się zresztą wstydzi, co jasno dała do zrozumienia na debacie chce słuchać obywateli. To człowiek, który nie będzie odrzucał milionów podpisów pod referendami. To prawdziwy patriota i dlatego zagłosuję na niego 24 maja. Do Was apeluję o to samo!"

Później na mównicę wyszedł sam Mikołaj Liściowski:
Obrazek
"Mieszkańcy Skarżyska wiedzą dobrze jakie problemy mają przeciętni Polacy. Popatrzmy na bezczelność kandydatów niektórych partii, które nazywają się centoprawicowymi, a zarazem nazywają siebie socjaldemokratami i zwolennikami związków partnerskich. Ich rządy nie są dobre dla Polski. Nigdy nie p[oprę ideologii gender i jej elementów takich jak związki partnerskie, aborcja czy eutanazja.
Głupcy dudnią, że należy zaostrzyć kodeks pracy i znieść umowy śmieciowe. Pewnie wiele z państwa jest ta takich umowach. Te umowy wynikają z tego, że są zbyt wysokie pozapłacowe koszty pracy, ZUS, podatki itp. Także różne obostrzenia, choćby chronienie ludzi przed zwolnieniem przez 3 lata przed emeryturą. Więc co zrobi pracodawca. Zwolni go 3,5 roku przed emeryturą! Tak mógłby pracować do emerytury, a tak nie będzie ryzykował, bo jego firma może mieć złą koniunkturę i trzeba będzie kogoś zwolnić.
Proszę państwa, nie można uwieść się miłymi słówkami i populizmami. Tu trzeba męskiej polityki, a nie ładnych buziek. Pani Radziwiłł-Schmidt jako prezydent nic nie załatwi, tak jak Stalin nic nie załatwił Gruzji, skąd pochodził. Nie miejmy złudzeń!

Następnie Liściowski odwiedził Kielce. Tam do głosowania na niego namawiał Wojciech Cejrowski:
Obrazek
Proszę państwa! Polska potrzebuje rządów silnych i stabilnych. Rządów prawicy! Rządów Mikołaja Liściowskiego!
Mówimy stop związkom osób tej samej płci. PO sprzeniewierzyło się wartościom chrześcijańskim i prawicowym popierając takie cudactwa! Także w polityce zagranicznej wielokrotnie zawiedli Polskę, jak było chociażby przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Podobnie wielokrotnie nie potrafili na forum UE wynegocjować korzystnych rzeczy dla kraju. Wielokrotnie działali wręcz na niekorzyść naszego kraju, głosując np: przeciwko budowie ze środków UE drogi S19 na wschodzie naszego kraju. Mikołaj Liściowski nigdy nie zdradzi Polski i Polaków! Wybierając go na prezydenta gwarantujecie sobie zmniejszenie formalności przy zakładaniu swoich firm, obcięcie o połowę wszystkich opłat dobijających małe firmy! On proponuje likwidacje PIT i CIT i w zamian podatki od funduszu wynagrodzeń i obrotowy od sklepów wielkopowierzchniowych! One są o wiele korzystniejsze dla obywateli i przedsiębiorców. Liściowski chce też zmniejszenia biurokracji! 
Często słychać głosy o zbyt dużych dietach poselskich. Mikołaj Liściowski chce zrobić z tym porządek! Dieta będzie zależna od pracy wykonanej przez danego posła. Zależna od jego udziału w posiedzeniach Sejmu, debatach i głosowaniach oraz inicjatywy ustawodawczej! Jeżeli poseł nie będzie wywiązywał się ze swoich obowiązków, nie dostanie diety! Dieta byłaby ustalana w zależności od aktywności danego posła. Jednak nie byłaby większa niż dwu lub trzykrotność minimalnej płacy krajowej!  Podobnie będzie oczywiście też z pensją prezydenta.
Bycie prezydentem, to nie przywilej, to służba Polsce i Polakom! I takim prezydentem chce być Mikołaj Liściowski. Apeluję do wszystkich o głosowanie na niego 24 maja! Tylko w ten sposób możemy zmienić nasz kraj.

Na wiecu w Krakowie Mikołaj Liściowski odniósł się do swojej kontrkandydatki:
Obrazek
- Anna Radziwiłł-Schmidt to osoba bardzo miła, jednak moim zdaniem na prezydenta się nie nadaje. Mogliśmy to zobaczyć np: podczas debaty wyborczej. Powiedziała podczas niej m. in., że jako prezydent nie będzie się kierowała przy podejmowaniu decyzji swoim sumieniem. To pokazuje jej cynizm. Okazuje się bowiem, że nieważne jest dla niej czy zgadza się z konkretnymi decyzjami, które podejmuje, ale czy są one dla niej osobiście korzystne. Ukazała to zresztą w innym momencie debaty, gdy odcięła się od polityki rządu swojej partii. Pokazała, że to, czy z czymś się zgadza zależy od tego, czy są wybory. Według niej przed nimi można mówić coś zupełnie innego niż robi się już podczas kadencji. To pokazuje jej hipokryzję. To osoba, której poglądy są całkowicie niestałe. Skąd wiemy, czy nagle, gdy ją wybierzemy nie przejdzie w konflikcie na Ukrainie na stronę Putina. To może oznaczać klęskę naszego kraju. Liczę na Wasze głosy 24 maja! Liczę, ze wybierzecie zmiany, ale też bezpieczeństwo i spójne poglądy.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Kampania Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 23 maja 2015, 16:40

Obrazek
Mikołaj Liściowski zakończył swoją kampanię wyborczą wielkim wiecem w Białymstoku. Obecni byli na nim wszyscy członkowie komitetu poparcia kandydata oraz najważniejsi politycy PiS i Zjednoczonej Prawicy. Uroczystość rozpoczęła Joanna Moro, która zaśpiewała jedną z piosenek Anny German.
Obrazek
Jako pierwszy wystąpił Mikołaj Liściowski:
Obrazek
"Drodzy zebrani!
Po raz kolejny stajemy przed wyborem. Możemy postawić na reformy proponowane przeze mnie i stagnację proponowaną przez panią Radziwiłł-Schmidt. Namawiam Was, abyście przeczytali mój program, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście i zdecydowali, czy chcecie postawić na łatwe w rozliczaniu podatki, małą biurokrację, sprawne sądy, pomoc społeczną opartą na wzajemnej pomocniczości obywateli, sprawną armię i odpowiedzialną politykę zagraniczną.
Moja kontrkandydatka zarzuca mi, ze chcę doprowadzić do wielkiego deficytu. Widać, że całkowicie mnie nie słuchają. Chcę bowiem obniżać podatki dopiero wówczas, gdy po obcięciu wydatków nie będzie tego deficytu. Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego będzie natomiast możliwe po wprowadzeniu reformy emerytalnej, która zlikwiduje część przywilejów i zmniejszy koszty istnienia systemu. Kolejne prozycje nie niosą za sobą jakichś wielkich wydatków. Pani Radziwiłł-Schmidt zupełnie nie wie, o czym mówi stawiając te zarzuty pod moim adresem.
Mój program jest najlepszy!
Proszę o głos na mnie 24 maja! Proszę o głos na zmiany!"

Po Liściowskim wystąpił Marek Jurek:
Obrazek
Wolność w ostatnich czasach została uznana za coś złego. Zła jest nawet wolność słowa. Ciężko jest powiedzieć co się myśli, bo jeśli nie będzie to zgodne z aktualną socjaldemokratyczną linią mediów, to zostaniemy za faszystę. Ale pomimo tego mówią nam- bądź sobą! Uważasz się za kobietę będąc mężczyzną- Pięknie! Jesteś gejem- super! Tylko jak tu być sobą, kiedy wolność jest ograniczona? A ograniczenia to największa zmora bycia człowiekiem. Bo my tu się rodzimy, z zapłodnienia kobiety przez mężczyznę; nie na odwrót, czy przez sparing-partnera tej samej płci jak próbują nam wmówić „zacni” i „nieomylni” ludzie lewicy, do których promując ideologię gender zalicza się też Anna Radziwiłł-Schmidt. Czemu się dziwić, skoro małżeństwa takie uznają nawet ortodoksyjni Izraelczycy? Od pierwszego oddechu ta wolność jest nam wybierana a wręcz zabierana. Im dalej w las tym większe zakazy, szersze nakazy. Można twierdzić nawet, że jesteśmy w większej niewoli będąc człowiekiem młodym i dorosłym, niż w dzieciństwie czy na starość. Oczywiście zdaję sobie sprawę,że część tych ograniczeń jest konieczna, ale nie zmienia to faktu, że nie wszystkie. Dlatego uważamy, że obywatel ma prawo decydować o swojej osobie.
Wolnościowym kandydatem w tych wyborach jest Mikołaj Liściowski i to na niego oddam swój głos 24 maja!
Następnie odbyły się kolejne wystąpienia.

Jako ostatni wystąpił Adam Słomka:
Obrazek
"Panie Prezesie, koledzy z PiS, wszyscy zebrani!
Mikołaj Liściowski kończy dzisiaj swoją kampanię, ale nie kończy wojny! Te wybory to bitwa i niezależnie od jej wyniku wojna trwa. Wojna o lepsze jutro dla Polski i Polaków. Dla tych w kraju i zagranicą! Dla całego Narodu Polskiego! Niezależnie od wyników wyborów prawica nie może spocząć na laurach! Prawica i Mikołaj Liściowski będą walczyć do końca! 24 maja wybierzcie Mikołaja Liściowskiego!"

Po uroczystości wszyscy obecni na wiecu zjedli uroczystą kolację, a potem udali się na Nabożeństwo majowe i Mszę Świętą za ojczyznę w białostockiej katedrze.

książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron