Wybory do sejmików 2020 - kampania

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Felicjan Dulski » 14 wrz 2016, 19:44

Blok Prawicy rozpoczyna Kampanię Wyborczą!

Obrazek

Wspólną konwencją wszystkich partii Bloku Prawicy rozpoczęła się Kampania Wyborcza w wyborach do sejmików 2020. Wśród głównych oficjeli obecnych na spotkaniu był Marian Kowalski, Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński czy prezes PiS - Krzysztof Szczerski. Przywódcy wspólnie zaprezentowali Szefa Sztabu Wyborczego, który ubiegać się będzie o fotele radnych sejmików. Został nim, od dawna faworyzowany dr Felicjan Dulski, wyrazisty konserwatysta o poglądach tradycjonalistycznych. W jego zespole znaleźli się Antoni Macierewicz, Beata Szydło oraz prof. Wolański, którzy wspierać będą Dulskiego w jego działaniach. "Wierzymy, że te wybory w roku ciężkim dla polskiej sceny politycznej wygra koncepcja prawicy - która stawia na tradycyjny przemysł, piękno Polskiego Kraju oraz na najważniejszą jednostkę społeczną - Rodzinę. Ufamy, że doświadczony w polityce pan Dulski zaprowadzi nasze partie ku zwycięstwu w najbliższych wyborach." - stwierdził w imieniu wszystkich partii prezes PiS, Krzysztof Szczerski. Po krótkich przemówieniach wszystkich reprezentantów zaprezentowano hasła wyborcze dla każdego województwa - "3 razy za... łódzkim!"; "3 razy za... świętokrzyskim!" i "3 razy za... warmińsko-mazurskim!", które opierają się na Programie Bloku Prawicy bazującym na trzech punktach z każdej dziedziny. Następnie wszyscy włodarze partii podpisali najnowszy program BP, który zaprezentowano mediom i zgromadzonym.

Program Wyborczy Bloku Prawicy w wyborach do sejmików wojewódzkich 2020

EDUKACJA:
1. Większa rola szkół wyższych w edukacji w województwach.
2. Łatwiejszy dostęp do edukacji wyższej szczególnie na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich; zapewnienie zakwaterowania i stypendiów.
3. Dostosowanie kształcenia do potrzeb obecnego rynku pracy.

OPIEKA ZDROWOTNA:
1. Przywrócenie właściwej proporcji w wojewódzkim podziale środków pomiędzy lecznictwem podstawowym, specjalistycznym i szpitalnym.
2. Zwiększenie dostępności do lekarza rodzinnego oraz specjalistów, szczególna pomoc obłożnie chorym w dostepie do lekarzy.
3. Dostosowanie struktury szpitali i warunków leczenia do aktualnych potrzeb zdrowotnych.

KULTURA:
1. Łatwość dostępu do dóbr kultury szczególnie wśród ludności wiejskiej.
2. Wspieranie wszelkich przejawów kultury o zabarwieniu patriotycznym, religijnym i humanistycznym.
3. Wzmożenie wymian kulturowych pomiędzy krajami bliskimi nam kulturowo.

POMOC SPOŁECZNA:
1. Rozwój usług socjalnych wynikający z rozeznanych potrzeb społeczności lokalnych.
2. Przeciwdziałanie zjawiskom patologii, uzależnień, ubóstwa i wykluczenia społecznego.
3. Poprawa jakości życia ludzi niepełnosprawnych, starszych oraz zapobieganie ich marginalizacji.

POLITYKA PRORODZINNA:
1. Promocja rodziny i prorodzinna edukacja społeczeństwa.
2. Poprawa stanu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.
3. Wdrożenie nowych, alternatywnych rozwiązań na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodziny.

ROLNICTWO:
1. Przywrócenie mieszkańców wsi do funkcjonowania w społeczeństwie otwartym, konkurencyjnym, informacyjnym, obywatelskim.
2. Zachowanie jak największej liczby gospodarstw rolnych jako miejsc pracy rodzin rolniczych.
3. Zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi polskiej: żywej kultury, środowiska naturalnego, unikatowego w skali Polski i Europy krajobrazu wiejskiego.

URBANISTYKA:
1. Umożliwienie prawidłowego kształtowania i prowadzenia polityki przestrzennej
w województwie i gminach w celu uporządkowanego rozwoju
i zapewnienia ładu przestrzennego.
2. Zachowanie tożsamości i wartości kulturowych województwa.
3. Zapewnienie ochrony środowiska, przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju jako zasady w prowadzeniu polityki przestrzennej.

OCHRONA ŚRODOWISKA:
1. Zachowanie i odtwarzanie rodzimego bogactwa przyrodniczego i walorów krajobrazowych.
2. Poprawa jakości powietrza atmosferycznego oraz poprawa stanu czystości terenów zielonych i zapobieganie zanieczyszczeniu powierzchni ziemi.
3. Zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów oraz redukowanie ich negatywnego oddziaływania na środowisko.

GOSPODARKA WODNA:
1. Zwiększenie w obszarze gospodarki wodnej zakresu inwestycji, służących podniesieniu jakości wody wykorzystywanej przez mieszkańców i producentów rolnych.
2. Poprawa funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej.
3. Działania na rzecz zapewnienia odpowiedniej ilości wód powierzchniowych w celu ochrony równowagi biologicznej i zaspokojenia potrzeb rolnictwa i przemysłu.

TRANSPORT:
1. Stworzenie efektywnego systemu połączeń wewnątrzregionalnych, zapewniającego spójność komunikacyjną województwa; likwidacja barier dla rozwoju ośrodków lokalnych.
2. Modernizacja substancji dróg i kolei oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w obszarze infrastruktury transportowej.
3. Zwiększenie przepustowości korytarzy transportowych w regionie.

SPORT I KULTURA FIZYCZNA:
1. Budowa nowych i modernizacja już istniejących obiektów sportowych (stadiony, hale sportowe, boiska, baseny, lodowiska, hale tenisowe, korty tenisowe, lotniska sportowe, trasy zjazdowe dla narciarzy, obiekty sportowo-rekreacyjne itp.) w miastach oraz na obszarach wiejskich.
2. Promowanie sportu, imprez sportowo-rekreacyjnych, w tym imprez o charakterze integracyjnym.
3. Zwiększenie uczestnictwa dzieci i młodzieży w pozalekcyjnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

BEZPIECZEŃSTWO W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH:
1. Ochrona ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej oraz dóbr kultury.
2. Przeciwdziałanie powstawaniu sytuacji niebezpiecznych, powodowanych ludzi i przez naturę.
3. Współdziałanie w zwalczaniu klęsk żywiołowych, zagrożeń środowiska i w usuwaniu ich skutków, a także ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym.

BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE:
1. Ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania.
2. Zwiększenie wykrywalności przestępstw i wykroczeń, co stanowi o skuteczności działania w regionie służb czuwających nad bezpieczeństwem obywateli.
3. Poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to niezbędny do realizacji cel, który jest substytutem celu poprawy infrastruktury drogowej w województwach.

ADMINISTRACJA:
1. Racjonalizacja wydatków publicznych sektora samorządowego.
2. Poprawa standardu obsługi obywateli i przedsiębiorstw.
3. Wdrażanie nowoczesnych i efektywnych systemów zarządzania w jednostkach administracji samorządowej oraz instytucjach im podległych.

PRZECIWDZIAŁANIE BEZROBOCIU I AKTYWIZACJA NOWYCH MIEJSC PRACY:
1. Wspieranie powstawania nowych przedsiębiorstw i zabieganie o inwestorów.
2. Podniesienie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz zapewnianie równego dostępu do zatrudnienia wszystkim osobom doświadczającym dyskryminacji na rynku pracy.
3. Wyrównanie szans na rynku pracy dla mieszkańców obszarów wiejskich.

GOSPODARKA:
1. Wzrost konkurencyjności firm regionów na rynkach krajowych i zagranicznych oraz stworzenie mechanizmu promocji marek regionalnych.
2. Intensyfikacja procesu przemian strukturalnych w gospodarce województw, wzrost znaczenia sektora usług, modernizacja sektora rolno-spożywczego oraz rozwój zaawansowanych technologicznie sektorów przemysłowych, w szczególności przemysłu Hi-Tech.
3. Stymulowanie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, polegającego na zwiększeniu ich możliwości eksportowych, wdrażaniu innowacji oraz zwiększeniu możliwości pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych.


Następnie Sztab Wyborczy udał się w podróż po województwach, reprezentując nowych kandydatów.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 21:18 przez Felicjan Dulski, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Jan Wolański » 14 wrz 2016, 20:30

Obrazek
Wolański na konwencji samorządowej Bloku Prawicy w Kielcach: "Województwo świętokrzyskie ma potencjał, który trzeba wykorzystać."
Obrazek

W dniu dzisiejszym w kieleckim kinie "Moskwa" Blok Prawicy zainaugurował swoją kampanię wyborczą w wyborach uzupełniających do sejmiku świętokrzyskiego. Wydarzenie przykuło uwagę mieszkańców Kielecczyzny, bo sala wypełniła się po brzegi. Konferencja jest również transmitowana na żywo w internecie oraz za pośrednictwem Telewizji Trwam. Konwencję rozpoczęło przemówienie prof. Jana Wolańskiego:

Szanowni Państwo. Jest mi niezmiernie miło, iż mogę tutaj, w Kielcach, zainaugurować kampanię Bloku Prawicy, bo Kielecczyzna to piękny region, a mieszkańcy są wspaniałymi ludźmi. Niestety przez wiele lat rządy PO i PSL zaniedbywały rozwój lokalny. Czas naprawić błędy przez nich popełnione.

Po pierwsze TURYSTYKA. Województwo świętokrzyskie cechują malownicze widoki, ale niestety owe walory krajobrazowe nie są znane Polakom. Region potrzebuje promocji oraz inwestycji jak np. budowa tematycznych tras rowerowych, wytyczanie nowych szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności czy organizowanie wydarzeń ogólnopolskich wydarzeń kulturalnych/rozrywkowych. Jak powszechnie wiadomo perłą województwa jest klasztor na Świętym Krzyżu. Czemu więc nie pójść w turystykę religijną? Winniśmy z dumą promować Święty Krzyż na świecie, jednak do tego potrzebna jest współpraca z Kościołem, która dla liberałów jest nie do przyjęcia. My się nie wstydzimy wiary, nie wstydzimy się także dziedzictwa z wiary płynącego.

Po drugie EKOLOGIA, ROLNICTWO I PRZEMYSŁ. Województwo świętokrzyskie ma charakter przemysłowo-rolniczy, o który powinno się dbać. Prawo i Sprawiedliwość chce, by wyroby rolników były dobrej jakości, a same gospodarstwa stanowiły chlubę rodzin rolniczych. Samorządowcy muszą przy okazji wspierania rozwoju rolnictwa dbać o przyrodę, dlatego trzeba zachęcać gospodarstwa domowe do zakładania paneli słonecznych (dofinansowanych z funduszy szwajcarskich czy unijnych), gminy (w szczególności wiejskie) do tworzenie lokalnych oczyszczalni ścieków, by polepszać jakość wody oraz rozbudowywania sieci kanalizacyjnych. Obowiązkiem lokalnej władzy jest również otwartość na inwestorów, którzy chcą w regionie otwierać swoje firmy, stąd potrzeba tworzenia stref ekonomicznych ze specjalnymi warunkami, czyli swoistych inkubatorów przedsiębiorczości. W województwie świętokrzyskim znajdują się dwie uczelnie - Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika. Dlaczego nie powiązać współpracy właścicieli zakładów przemysłowych z innowacjami akademickimi np. w dziedzinie produkcji, tworząc parki technologiczne? Dzięki temu skorzystają przemysłowcy, ale także zdolni studenci, którzy wzbogacą się o nowe doświadczenia oraz być może zyskają stabilną pracę.

Po trzecie TRANSPORT. Palącą potrzebą województwa świętokrzyskiego jest rozwój sieci drogowej między powiatami, by udrożnić połączenia pomiędzy poszczególnymi gminami czy stolicą województwa.

Po czwarte POLITYKA PRORODZINNA, EDUKACJA I OPIEKA ZDROWOTNA. Konstytucyjnym i chrześcijańskim obowiązkiem rządzących jest wspieranie rodzin, a szczególnie wielodzietnych. Popieramy dalszy rozwój Karty Dużej Rodziny oraz Podniesienie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz zapewnianie równego dostępu do zatrudnienia wszystkim osobom doświadczającym dyskryminacji ze względu na biedę, bo podstawą rolą samorządu jest wspomaganie. Nie popieramy prywatyzacji regionalnych szpitali, bo tylko jeśli będą one w rękach państwa możemy mówić o równym dostępie do opieki zdrowotne. Blok Prawicy stanowczo sprzeciwia się tendencji likwidowania małych, wiejskich szkół, bo to zabranie szansy dzieciom ze wsi na dostęp do edukacji oraz marnowanie ich czasu na dojazdy do tzw. szkół-molochów.


Po krótkim zarysowaniu programu Bloku Prawicy dla Kielecczyzny pokrótce zostali zaprezentowani wszyscy kandydaci do sejmiku świętokrzyskiego. Następnie rozdano uczestnikom materiały promocyjne oraz broszurę "3 razy za... świętokrzyskim. Plan rozwoju województwa świętokrzyskiego". Konwencja dobiegła końca.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 20:33 przez Jan Wolański, łącznie zmieniany 1 raz.

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Jan Wolański » 14 wrz 2016, 20:32

Obrazek
Antoni Macierewicz z kandydatami w Łodzi. Inauguracja kampanii na Rynku miejskim.
Obrazek

Dziś na Rynku w Łodzi kandydaci Bloku Prawicy do sejmiku łódzkiego, którym patronował poseł Antoni Macierewicz rozmawiali z przechodniami oraz odpowiadali na pytania zadawane przez mieszkańców miasta, a także rozdawali gadżety promocyjne i broszury "3 razy za... łódzkim. Program rozwoju województwa łódzkiego". Oto niektóre z nich:

Pani Janina (l. 50) z Bełchatowa: Mieszkam w Bełchatowie i mój mąż pracuje w tamtejszej kopalni. Jak zapatrujecie się na kwestię limitów wydobycia węgla? Ta kopalnia to zapewnia pracę tysiącom ludzi i nie wyobrażamy sobie jej zamknięcia.
Joanna Kopcińska (PiS): Polska węglem stała i stoi, więc nie możemy nagle zmniejszyć jego roli ze względu na wpływ kopalni na gospodarkę regionu. Taka nagła likwidacja byłaby skrajną nieodpowiedzialnością - my do tego nie dopuścimy. Ekologiczne źródła energii jednak nie kosztem ludzi, którzy przecież muszą za coś żyć. Poza tym Blok Prawicy opowiada się za modernizacją przemysłu, dominującego w krajobrazie województwa łódzkiego.

Pan Aleksander (l. 23) z Dorotowa (k. Sulejowa): Jestem studentem inżynierii materiałowej na Politechnice Łódzkiej, ale pochodzę z małej wsi. Niedawno zlikwidowano tam szkołę podstawową i dzieciaki muszą dojeżdżać do Sulejowa. Dlaczego władza zabiera im szansę na normalną edukację?
Wojciech Zakrzewski (TOR): Nie popieramy likwidacji wiejskich szkół. To, jak Pan mówi, odebranie tym dzieciom szansy życie w odpowiednich proporcjach - nauki i czasu wolnego. Jeśli w jednej wsi jest potrzeba zlikwidowania szkoły to we wsi obok winna już zostać, by zbierać dzieci (oraz zapewnić etaty nauczycielom). Restrukturyzacja czasem jest niezbędna, jednak nie dzika, ale wyważona oraz odpowiedzialna.

Pani Joanna (l. 35) z Łodzi: Pracuję w Teatrze Wielkim w Łodzi, jestem śpiewaczką. Zapytam wprost: co Blok Prawicy chce zrobić dla kultury w naszym regionie?
Tomasz Laskowski (RdN): Bardzo dobre pytanie. Niestety kultura w przypadku władz samorządowych często traktowana jest jako margines. Brakuje pieniędzy na finansowanie, remonty czy podwyżki w instytucjach kultury. Blok Prawicy dostrzega jak ważna jest rola kultury we współczesnym społeczeństwie - zdominowanym przez masową "papkę", ale niestety dla wielu bilety są zbyt drogie, co trzeba zmienić np. zachęcając teatry/kina do partycypacji w programie Karta Dużej Rodziny lub zwiększając dofinansowanie owych świątyń sztuki, aby nie musiały pobierać takich opłat za bilety.

Pan Janusz (l. 70) z Piotrkowa Trybunalskiego: Jestem emerytem. Niestety samorządy nie robią dla seniorów nic szczególnego, więc wielu moich rówieśników popada na starość w marazm i znudzenie. Jak chcecie to zmienić?
Tomasz Głowacki (Prawica RP): Niestety. Liberałowie zapatrzeni w pęd za pieniądzem zapominają o seniorach.... To przykre zjawisko, ponieważ pokazuje szacunek dla starszego pokolenia. Mogę solennie obiecać, iż będę podejmował starania, by namawiać władze samorządowe do pracy na rzecz aktywizacji seniorów. A możliwości jest wiele - organizowanie wycieczek turystycznych, kursów, klubów dyskusyjnych czy zapewniania zniżek w instytucjach kultury. To po prostu praca u podstaw, która wymaga zaangażowania, chęci i cierpliwości. My mamy wszystkie te cechy.

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Felicjan Dulski » 14 wrz 2016, 22:30

Obrazek

Dulski oraz Szydło prowadzą Kampanię na Mazurach!

Obrazek

W głównej sali Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Olsztynie odbyła się regionalna konwencja kandydatów Bloku Prawicy w wyborach do Sejmików Wojewódzkich 2020. Wśród profesorskiego Komitetu Poparcia na wiecu pojawili się Beata Szydło oraz młody Szef Kampanii - Felicjan Dulski, którzy zaprezentowali kandydatów. Sala wypełniła się po brzegi, ponieważ na ulicach Olsztyna członkowie Młodzieżówki PiS i TOR roznosili ulotki z zaproszeniami oraz programem BP, pt."3 razy za... warmińsko-mazurskim!" Po wykładzie prof. Marii Nagięć na temat rozwoju gospodarki wodnej na Mazurach i Warmii do zebranych przemówiła Beata Szydło:

Obrazek

"Proszę Państwa trzeba z ciężkim sercem stwierdzić, że województwo Warmińsko-Mazurskie jest najbardziej zaniedbanym przez rząd i samorządy regionem. Tu właśnie, z ubolewaniem stwierdzam, jest najwyższy stopień ubóstwa i najwyższa stopa bezrobocia. Osoby tutaj mieszkające nie mają perspektyw na życie, toteż uciekają do innych regionów Polski, wyludniając Warmię i Mazury. Brak jest inwestorów, którzy dokładaliby wszelkich starań by zapewnić prace i godziwy zarobek mieszkańcom Olsztyna i okolic. Mazury, to region, który nie jest w zainteresowaniu sponsorów z powodu braku samowystarczalności energetycznej. Ponad 90% energii ściągane jest spoza granic. Tak być nie może. Dlatego wraz z naszymi kandydatami starać się będziemy o zlokalizowanie i zainstalowanie urządzeń wytwarzających ekologiczne źródła energii ze źródeł odnawialnych. W planach jest isntalacja paneli słonecznych oraz elektrowni wodnych oraz wiatrowych. Będzie to nie tylko motorem wzrostu gospodarczego regionu i zachęą dla inwestorów, ale także stanowiskami pracy dla tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur. Będziemy także szukać innych możliwych dróg rozwiązania problemów bezrobocia myśląc o nowych stanowiskach pracy przy inwestycjach samorządowych."

Następnie głos zabrał Felicjan Dulski:
"Warmia i Mazury jeziorami stoją. Jest to idealne miejsce turystyczne dla Polaków, którzy pragną odpocząć nad czystymi jeziorami i w cichych lasach. Trzeba tę piękną formę natury zachować i troszczyć się o nią. W naszych planach będzie stworzenie specjalnych instytucji chroniących mazurskie jeziora i lasy, nadając im specjalne statusy i dbając o ich rozwój. Jako Blok Prawicy pragniemy rozwinąć turystykę miejsc dotąd nieodkrytych - chcemy, by to właśnie Mazury stały się wizytówką wspaniałego krajobrazu Polski. Będą to kolejne inwestycje reklamowe oraz infrastrukturalne na Warmii i Mazurach, mających stworzyć nowe stanowiska pracy i dbając o wizerunek regionu. Trzeba wykorzystać naturę do promowania zdrowego i aktywnego wypoczynku. Mamy nadzieję, że nasze plany budowy portów kajakowych lub wypożyczalni rowerowych zapewnią miejsca pracy dla mieszkańców, a dla turystów pełnię zabawy."
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Felicjan Dulski » 14 wrz 2016, 22:52

Obrazek

Felicjan Dulski przedstawia Komitet Poparcia!

Obrazek

Dulski, przebywający na kampanii w Mrągowie przedstawił zgromadzonym na wiecu wyborczym Komitet Poparcia Bloku Prawicy w tegorocznych wyborach. Dzięki uprzejmości TV Trwam oraz Radia Maryja oraz Polonii Christiana, konferencja była transmitowana na całą Polskę. Szef Sztabu, w otoczeniu członków komitetu poparcia w województwie warmińsko-mazurskim po krótce przedstawiał sylwetki każdego z popierających. "Mamy wybitnych specjalistów - wielkie umysły lokalnych uczelni wyższych, a także biznesmenów, ludzi kultury i polityków związanych z podziemiem antykomunistycznym. Są to wybitne persony naszych regionów, osoby znające potrzeby oraz możliwości danych województw. Jestem pewien, że ich wstawiennictwo wspomoże naszych radnych w lepszym zarządzaniu powierzanym im dobrem."

Lista członków Komitetu Poparcia Bloku Prawicy w wyborach do sejmików 2020.

ŁÓDZKIE:
- Andrzej Mastalerz, wybitny aktor występujący w arcydziełach polskiej kinematografii, takiej jak "Dzień Świra" czy patriotycznym dziele "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać".
- Dariusz Kowalski, słynny Janusz Tracz w "Plebanii", grający również w "Marszałku Piłsudzkim".
- prof. Grzegorz Kólikiewicz - reżyser filmowy, autor wybitnego "Przypadku Pekosińskiego".
- Ryszard Mróz, kolejny aktor, występujący np. w: "Papuszy" czy "Tańczącym Jastrzębiu".
- Sławomir Kowalewski, jeden z założycieli "Trubadurów", wybitny muzyk i piosenkarz.
- Prof. dr hab. inż. Tomasz Kapitaniak, Kierownik Katedry Dynamiki Maszyn Politechniki Łódzkiej
- Prof. dr hab. Małgorzata Dąbrowska,prof. Uniwersytetu Łódzkiego , Kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej Europy Zachodniej i Lewantu na Wydziale Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego.
- Prof. dr hab. Krzysztof Kowalski, profesor fizyki teoretycznej.
- Prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski, profesor Illinois State University w USA jeden z najwybitniejszych aktuariuszy w USA, związany z Uniwersytetem Łódzkim i Politechniką Łódzką.
- Zbigniew Natkański,wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Łodzi.
- Dr nauk prawnych Rafał Kasprzyk - adwokat doradca pierwszej „Solidarności”.
- Andrzej Słowik, lider pierwszej Solidarności ,więzień opozycji niepodległościowej.
- Wojciech Hempel, plastyk, współpracownik KOR, podziemny drukarz.
- Mieczysław Kozera, przedsiębiorca, były Prezes Łódzkiej Izby Przemyslowo-Handlowej.

ŚWIĘTOKRZYSKIE:
- Jerzy Kenig, wieloletni lider Unii Polityki Realnej.
- Małgorzata Sołtysiak, przewodnicząca kieleckiego Klubu Inteligencji Katolickiej.
- Anna Łakomiec, Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich.
- Barbara Gos, przewodnicząca kieleckiej Akcji Katolickiej.
- Grzegorz Jankowski, były Komendant Wojewódzkiej Straży Pożarnej.
- prof. Barbara Barszcz, kierownik Zakładu Chemii Nieorganicznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
- prof. Monika Szpringer, Dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE:
- prof. dr hab. Jan Kaczyński, polonista, Prof. Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.
- Wojciech Ciesielski, historyk, działacz opozycji, założyciel Solidarności na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.
- Anna Niszczak, działaczka Solidarności, więzień polityczny, represjonowana w stanie wojennym.
- Konrad Urbanowicz, adwokat, katolicki działacz społeczny.
- Lech Śmiglewski, Członek Zarządu NSZZ Solidarność oraz komisji krajowej Solidarność.
- Zenon Złakowski, poeta, pisarz i dziennikarz, poseł na Sejm X kadencji.
- Andrzej Grabowski, mgr inż. budownictwa lądowego, członek domowego kościoła „Światło Życie".
- prof. Maria Nagięć, pracownik naukowy , biolog, Wydział Ochrony Środowiska i Rybactwa, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
- Piotr Baczewski, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem”, szef Centrum Barka w Górowie Iławeckim.
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Jan Wolański » 15 wrz 2016, 18:06

Obrazek
Stanisław Kogut na spotkaniu z rolnikami: Nie porzucimy wsi, bo to wieś jest solą tej ziemi!
Obrazek

W dniu dzisiejszym Stanisław Kogut odwiedził wieś Sobota (gm. Bielawy) w województwie łódzkim. Mieszkańcy, w dużej mierze, to prości ludzie trudniący się rolnictwem. Senator po przyjeździe uczestniczył w porannej Mszy świętej w lokalnym kościele, a następnie chodził od domu do domu i rozmawiał z gospodarzami o ich problemach, prezentując jednocześnie programie Bloku Prawicy dla województwa łódzkiego. Parlamentarzysta był bardzo mile zaskoczony gościnnością oraz życzliwością Sobotczan.

Późnym popołudniem społeczność wiejska zgromadziła się w remizie OSP, gdzie senator zorganizował konferencję adresowaną do rolników, transmitowaną całej Polsce dzięki uprzejmości Radia Maryja.

Szanowni Państwo, drodzy rolnicy!

Jestem niezmiernie wdzięczny Wam wszystkim za pracę, którą poświęcanie byśmy wszyscy mogli korzystać z darów ziemi. Miłość do zwierząt, do ziemi trzeba wyssać z mlekiem matki - to nie zwykła posada, a powołanie oraz obcowanie z naturą w najczystszej postaci. Wieś to także specyficzna wspólnota oparta na tradycyjnych zasadach. Dlatego też liberałowie za wszelką cenę chcą wieś zniszczyć. Bo jest niedzisiejsza. Bo tam ludzie w Boga wierzą. Bo tam nie ma anonimowości. Bo tam żyje się w zgodzie z przyrodą. Dla nich to wystarczające argumenty, by Was zaniedbywać przez 13 lat rządów - o rolnikach się pamięta jedynie przed wyborami. Blok Prawicy mówi takiej polityce stanowcze NIE. My jesteśmy dumni z wsi jako organizmu społecznego oraz jej mieszkańców. Będziemy za wszelką cenę wspierali Was, bo podzielamy te same wartości. Nie porzucimy wsi, bo to wieś jest solą tej ziemi! Dla nas ludzie są najważniejsi, nie zaś układy polityczne. Mieniący się rzecznikiem problemów wsi PSL układa się z formacjami jak PO czy IW. Oni zaś łącza się pomimo skrajnie różnych programów, które są nie do pogodzenia. Walczą jedynie o przetrwanie, o stołki.

Blok Prawicy ma konkretne postulaty dla polskiej wsi jak stanowczy sprzeciw wobec dzikiej likwidacji wiejskich szkół, upowszechnianie kultury na terenach wiejskich, ochrona unikalności krajobrazu i społeczności wsi, budowa sieci kanalizacyjnych, dofinansowanie projektów gminnych oczyszczalni ścieków oraz remontów dróg, pomoc w modernizacji gospodarstw.

Teraz wszystko zależy od Was, od Waszego głosu. Czy popieracie aktywny samorząd czy kolejne lata marazmu?

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Jan Wolański » 15 wrz 2016, 23:05

Obrazek
prof. Jan Wolański sprzed klasztoru cystersów w Jędrzejowie: Świętokrzyskie to unikalny region, który trzeba odkryć!
Obrazek

Dzisiaj prof. Jan Wolański uczestniczył w konferencji naukowej dotyczącej życia, twórczości oraz dziedzictwa błogosławionego Wincentego Kadłubka. Profesor po przybyciu do konwentu, wziął udział Mszy świętej inaugurującej sesję naukową poświęconą temu wielkiemu kronikarzowi. Następnie około południa wygłosił referat "Rozwój kultu Wincentego Kadłubka". Późnym popołudniem Wolański udzielił krótkiej wypowiedzi zgromadzonym przed klasztorem dziennikarzom lokalnych mediach:

Szanowni Państwo.

Nie sposób w tej wypowiedzi nie poruszyć tematu skarbów województwa świętokrzyskiego - historii i zabytków. To wspaniały kapitał dla kierunkowego rozwoju regionu, dlatego nasz plan przewiduje zintegrowany rozwój regionu oraz zachowanie naturalnego, a także kulturowego dziedzictwa Kielecczyzny. Ważną częścią programu politycznego Bloku Prawicy jest promowanie polityki patriotycznej, dlatego podejmiemy starania ku promocji i zabezpieczeniu unikalnego charakteru województwa, bo świętokrzyskie to unikalny region, który trzeba odkryć! Nasza recepta jest prosta - samorządowcy muszą postawić na turystykę: krajobrazową, religijny i historyczną.

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Felicjan Dulski » 16 wrz 2016, 16:51

Obrazek

Dulski w Giżycku o remedium gospodarczym!

Obrazek

W szkole podstawowej w Giżycku, z gościny pani dyrektor, odbył się wiec Bloku Prawicy. Wśród obecnych osób widziano kandydatów na fotel radnego sejmiku: Zbigniewa Babalskiego oraz Sławomira Sadowskiego z PiS, dalej Gabriel Bagiński z TORu i Piotr Lisiecki z RN. Przedstawieniem kandydatów zajął się Felicjan Dulski oraz Andrzej Grabowski z ruchu "Światło-Życie". Opowiadali oni o sylwetkach kandydatów, a także o pomyśle gospodarczym dla Warmii i Mazur.

Sadowski opowiadał o pomyśle w biznesie meblowym: "Warmia i Mazury są jednym z największych eksporterów mebli drewnianych najlepszej jakości. Nic więc dziwnego, że produkują tutaj takie firmy jak Ikea. Mamy nasze rodzime przemysły meblowe, ale dość słabe by się rozwinąć na ogólnopolską skalę. Mamy przecież Swedwood czy Mazurskie Meble International. Musimy, jako władze regionalne wspomóc mniejsze firmy w walce z wielkopowierzchniowymi monopolistami, którzy nawet nie płacą podatków w Polsce. To nasze zadanie - rozwinąć rodzime przemysły i przez to tworzyć nowe miejsca pracy, aby nie zabrakło ludziom pieniędzy na życie. To nasz podstawowy plan!"

Bagiński opowiadał o przemyśle gumowym: "Prawie 42.5% wyrobów gumowych na terenie kraju zostało wykonane na Warmii i Mazurach. Ale kto to wykonuje? Zagraniczne koncerny - jak np.: Michelin. A gdzie rodzime fabryki? Trzeba rozwijać np. polski przemysł oponiarski zakładając kolejne firmy. Pokażmy, że polskie produkty są od polskiego dostawcy. Rodzimy przemysł przede wszystkim!"

Temat mleczarski podjął Dulski, jako wielkopolski mleczny monopolista: "Warmia to wspaniały region pod względem rolniczym. To stąd pochodzi najlepsze, ekologiczne i zdrowe mleko - czego przykładem jest firma PolMlek. Aby mogła się rozwijać potrzebuje pewnych innowacji, których pragnę jako właściciel firm mleczarskich udzielić. Na to jednak trzeba pieniędzy - a skąd mają być, skoro władza woli je wydawać na premie i nagrody dla urzędników. Mazury i Warmia ekologiczną żywnością stoją. Niedaleko stąd, w Olsztynku, ulokowane są sady Tymbarku - jeszcze dalej IndykPol, główny dostawca drobiu na skalę krajową. Te lokalne firmy prześcigają zagraniczne rynki jak np.: "Smithfield Food" czy "Li O'Lakes", naszym obowiązkiem jest wspomóc rodzime fabryki i wytwórców. Bo lokalne - zawsze znaczy lepsze!"
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Jan Wolański » 17 wrz 2016, 22:04

Obrazek
prof. Jan Wolański o sadownictwie w świętokrzyskim Lipowie.
Obrazek

W dniu dzisiejszym Jan Wolański z kandydatami do sejmiku świętokrzyskiego gościł we wsi Lipowa, która uznawana jest za stolicę polskiego sadownictwa. Delegacja Bloku Prawicy najpierw została zaproszona do Instytutu Sadownictwa, by spotkać się z naukowcami tam pracującymi celem poznania problemów branży sadowniczej w Polsce.

W południe działacze zostali zaproszeni na domowy obiad do Państwa Markowskich trudniących się sadownictwem. Prof. Wolański, zwiedzając sad dopytywał gospodarzy o wiele kwestii dotyczących ich działalności oraz samej branży. Późnym popołudniem w siedzibie Instytut zorganizowano spotkanie z przedstawicielami sadowników, delegatami Izby Rolnej i Związku Sadowników RP. Na zakończenie konferencji profesor wygłosił krótką przemowę:

Szanowni Państwo, Drodzy Sadownicy!

Dzisiejsze spotkanie jest wyrazem troski Bloku Prawicy o dwie kwestie - zintegrowany rozwój gospodarczy województwa świętokrzyskiego oraz Was, sadowników, którzy trudnią się ciężkim, ale szlachetnym zajęciem.

Po pierwsze. Sady stanową istotny element krajobrazu Kielecczyzny i wpisują się w charakter gospodarczy regionu. W przeciwieństwie do liberałów, których wzrok nie sięga dalej niż sala obrad sejmiku my jesteśmy tego świadomie. Jest to bardzo gorzka refleksja, ale niestety prawdziwa, bo przecież wszyscy pamiętamy, gdzie oni byli, kiedy niejednokrotnie klęski żywiołowe niszczyły zbiory. Południe województwa świętokrzyskiego opiera się na rolnictwie - to tereny wiejskie, dlatego odpowiednie warunki do rozwoju rolnictwa musi stworzyć najpierw samorząd i w drugiej kolejności władza centralna.

Po drugie. Nie wiem czy liberałowie - z Partii Liberalnej, Platformy i PSL-u - to wiedzą, ale sadownicy to też ludzie - mają rodziny, uczciwie pracują, chcą czerpać wymierne korzyści ze swojego trudu. To naturalne ludzkie pragnienia, zwyczajnie i proste. Niestety bardzo często władza widzi w Was jedynie petentów i mechanicznie zasłania się prawem, które celowo tworzone jest jako przeszkoda, a nie ułatwienie. Blok Prawicy nie ma w zwyczaju porzucania ludzi - jeśli nawet nie zapomoga pieniężna (z powodu jakiś przeszkód) to pomożemy pracą, bo my ludzi się nie boimy!

Chciałbym także zadeklarować, iż Blok Prawicy jest otwarty na szeroką współpracę ekspercką z Izbą Rolną oraz związkami branżowymi. Wy jesteście wyrazicielami potrzeb danych sektorów gospodarki i ich reprezentantów, dlatego dialog z Wami jest niezbędny - na szczeblu samorządowym, a także centralnym - by osiągnąć zadowalający oraz odpowiedzialny rozwój gospodarczy i społeczny.

Na podsumowanie powiem jedno. Oni uważają, iż Polska kończy się na Warszawie, a województwa na sejmikach. To zgubny oraz krzywdzący pogląd, któremu Blok Prawicy się z całą stanowczością przeciwstawia.

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Wybory do sejmików 2020 - kampania

Postautor: Jan Wolański » 18 wrz 2016, 11:01

Obrazek
Blok Prawicy w Elektrowni Połaniec.
Obrazek

W dniu dzisiejszym delegacja Bloku Prawicy z prof. Janem Wolańskim na czele, dzięki uprzejmości dyrekcji, gościła w Elektrowni Połaniec.

Rano odbyło się spotkanie z władzami spółki, gdzie politycy słuchali zdania biznesmenów dotyczącego stanu branży energetycznej w Polsce, modernizacji procesu produkcji prądu oraz relacji z załogą. Marek Strzała (PiS) powiedział wówczas:

Blok Prawicy wie, jak ważna jest rola wielkich zakładów pracy w gospodarce Kielecczyzny. Tego typu przedsiębiorstwa dają zatrudnienie setkom pracowników, dlatego ważne są odpowiednie warunki współpracy pomiędzy dyrekcją a ekipą, oparte na zasadzie wzajemnego poszanowania, ale o tym później. Według nas nadrzędnym obowiązkiem samorządu wobec newralgicznych dla regionu przedsiębiorstw jest podjęci wysiłku na rzecz modernizacji procesu technologicznego poprzez stopniowe wprowadzanie ekologicznych innowacji. Wówczas będziemy mogli powiedzieć o zintegrowanym oraz odpowiedzialnym rozwoju województwa świętokrzyskiego.

Elektrownia Połaniec to świetny przykład dbałości o środowisko - od 2013 roku funkcjonuje tutaj Zielony Blok opalany wyłącznie biomasą, a obecnie prowadzona jest szeroko zakrojona modernizacja pozostałych 6 bloków, wdrażająca ekologiczne technologie. Polska energetyka opiera się na węglu, ale węgiel można spalać w sposób ekologiczny, stosując odpowiednie filtry. Wszystkie te działania podejmowane przez EP zbawienie wpływają na gospodarkę południa województwa, której filarem są turystyka oraz rolnictwo. To właśnie odpowiedzialny rozwój postulowany przez Blok Prawicy.


Po południu natomiast odbyło się spotkanie z pracownikami oraz zakładowym oddziałem Solidarności, gdzie w imieniu BP mówił prof. Wolański:

Powszechnie wiadomo, iż formacje liberalne to grupa, która będzie dbała jedynie o interesy świata biznesu. Sami zapowiadają taką politykę poprzez wchodzenie w układy z PKPP Lewiatanem, czyli głównym lobbystą prywatnych przedsiębiorców. Dobrze pamiętam, kiedy owa Konfederacja stanowczo sprzeciwiała się forsowanemu przez PiS wprowadzeniu wolnego Święta Trzech Króli, tłumacząc to pokątnie stratami gospodarczymi. Czy polska gospodarka runęła od tego, że ludzie odpoczywają jeden dzień dłużej?

Liberałowie usilnie próbują deprecjonować naszą wizję Polski jako kraju sprawiedliwego, uczciwego, gdzie władza nie jest arogancka i skupiona wokół jednej grupy interesów, a otwarta na współpracę ze związkami eksperckimi, by zoptymalizować wszystkie gałęzie gospodarki.

Wszyscy pamiętamy czasy Unii Wolności czy rządy Platformy - to wszystko liberałowie. Teraz ci sami ludzie przechodzą pod świeżym szyldem, kusząc kolorowymi transparentami wykrzykiwanymi na masowych spotkaniach. My prowadzimy politykę inaczej. Chodzimy, pytamy, rozmawiamy. Nie boimy się spotkań z ludźmi, bo samorząd to ludzie, ich sprawy , ich lokalne problemy. I to nam właśnie wypominają.

Ufam jednak, że nie dacie się nabrać i wybierzecie zintegrowany oraz odpowiedzialny rozwój dla województwa świętokrzyskiego, który Wam prezentujemy. Zatroszczymy się wspólnie o ten piękny region.


Relacja ze spotkania prezentowana była w Telewizji Trwam i lokalnych mediach.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości