Media regionalne

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 07 sie 2018, 11:35

Obrazek
Ryszard Nowak dla TVP3 Kraków "Politycy powinni być dla mieszkańców, a nie odwrotnie"

Obrazek

Ryszard Nowak w wywiadzie dla nas mówił o swoim i swojego ugrupowanie programie, ale również o swoich stosunkach z mieszkańcami Nowego Sącza.

Ryszard Nowak dość nieoczekiwanie z kandydata walczącego w ogonie stawki stał się czarnym koniem wyborów uzupełniających i na tą chwilę jest nawet niewykluczone, że je wygra. Jak zaznaczył Nowak nie czuje się faworytem. "Zdecydowanie nie czuję się faworytem. Mam ciekawy program dla mieszkańców, jak i nasz ruch ma do wszystkich Polaków. Nie podoba mi się jednak wśród moich moich kontrkandydatów całkowita rezygnacja z ubiegania się o poparcie w podnowosądeckich gminach. To też są mieszkańcy, którzy mają prawo głosu i nie są to obywatele drugiej kategorii, ja ich odwiedziłem i nie uważam ich za gorszych. Moim zdaniem nie ma Polaków lepszych i gorszych. Politycy powinni być dla mieszkańców, Polaków, a nie odwrotnie."

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 08 wrz 2018, 16:33

Obrazek
Nowe parkingi rowerowe w Jarocinie
Obrazek
W Jarocinie powstanie łącznie 60 parkingów rowerowych, które będą miały łącznie 300 miejsc. Ta inwestycja będzie kosztowała łącznie 20 760 zł. Burmistrz Jarocina, Jakub Sopniewski powiedział, że samorządy osiedlowe zajmą się dobraniem miejsc na danym osiedlu, w których miałyby powstać dane parkingi rowerowe. Sopniewski zapewnił, że dopilnuje, żeby samorządy osiedli wywiązały się z tego zadania.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 09 wrz 2018, 15:09

Obrazek
Powstanie nowe osiedle w Wilkowyji

W Wilkowyji, wsi położonej 6 km na północ od centrum Jarocina, znajdującej się w gminie Jarocin zostanie wybudowane osiedle z willami. Ta inwestycja kosztuje 2 835 952 zł. Budowa tego osiedla ruszy w listopadzie tego roku, a zakończy się dokładnie za rok, czyli w listopadzie 2029 roku.
Burmistrz Jarocina, Jakub Sopniewski powiedział, że jest to bardzo ważna inwestycja, która może przyciągnąć do gminy przedsiębiorców i nowe inwestycje, unowocześni tą gminę, i przede wszystkim ułatwi wielu ludziom życie i sprawi, że gmina będzie bardziej przyjazna dla ludzi i innych żywych istot:

"Ta inwestycja jest bardzo ważna. Może ona przyciągnąć do naszej gminy przedsiębiorców i nowe inwestycje, przyczyni się do rozwoju gminy i przede wszystkim ułatwi wielu ludziom życie i sprawi, że gmina będzie bardziej przyjazna dla ludzi i innych żywych istot, i że ludzie będą chcieli do naszej gminy przyjeżdżać, wprowadzać się, mieszkać, i wracać do niej. Gmina Jarocin ma być dla ludzi i innych żywych istot prawdziwym domem, w którym będą mieli zapewnione godne i spokojne życie. A żeby zapewnić w naszej gminie takie życie, potrzebne są w niej różne inwestycje, no i w efekcie jej rozwój. Zależy mi bardzo na tym, żeby nasza gmina spełniała standardy cywilizowanej i nowoczesnej gminy, i żeby przede wszystkim była przyjazna dla ludzi i innych żywych istot i żeby zapewniła im godne i spokojne życie, co już wcześniej podkreślałem."

Sopniewski poinformował również o tym, że udało mu się dogadać z firmą budującą osiedle w kwestii pieniędzy zarobionych ze sprzedaży willi. Mianowicie gmina dostanie 45% tych pieniędzy.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 12 wrz 2018, 22:17

Obrazek
Nowe lampy uliczne w Jarocinie!
Gmina Jarocin zakupiła 11 lamp solarnych za 49 370,97 zł. Te lampy pojawią się we wszystkich dzielnicach Jarocina, nie licząc tych znajdujących się poza granicami Jarocina (Jarocina jako miasta, nie gminy). Na prawie każdą z tych dzielnic będą przypadać 2 takie lampy. Prawie, bo w centrum będą 3 takie lampy. Od tego, jak te lampy będą rozlokowane, zadecydują samorządy dzielnic.

Jeśli będzie taka potrzeba, dane lampy uliczne (chodzi o te normalne) mogą zostać przeniesione, albo zlikwidowane.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 16 wrz 2018, 23:43

Obrazek
Małgorzata Jantos nowym wicemarszałkiem województwa
Obrazek
Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa powołał na swoją nową zastępczynię wieloletnią radną Krakowa, Małgorzatę Jantos.

Wakat na stanowisku wicemarszałka województwa powstał, kiedy dotychczas pełniąca to stanowisko Katarzyna Matusik-Lipiec została powołana przez premier Annę Radziwiłł-Schmidt na wojewodę małopolską. Marszałek Marek Sowa zdecydował się w jej miejsce powołać Małgorzatę Jantos. Jantos nieprzerywanie od 26 lat zasiadała w radzie miasta Krakowa, a w latach 2010-2014 była jej wiceprzewodniczącą. - Liczę, że pani Małgorzata wniesie do zarządu swoje doświadczenie, a także świeże spojrzenie. - powiedział Sowa. Dodał, że nowa wicemarszałek jest doświadczona na wielu polach, udzielała się nie tylko w polityce i biznesie, ale także działając społecznie i naukowo.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 21 wrz 2018, 20:47

Obrazek
Anna Jedynak kandydatką DPS na prezydenta
Obrazek
Była wiceprezydent Sosnowca Anna Jedynak będzie kandydatką w przyspieszonych wyborach na prezydenta miasta.

Demokratyczne Porozumienie Samorządowe (składające się z Postępowych Demokratów, Stronnictwa Demokratycznego i Polskiego Stronnictwa Ludowego) zarejestrowało jako kandydatkę na prezydenta Sosnowca byłą wiceprezydent tego miasta, Annę Jedynak. Pełniła ona ten urząd w latach 2016-2026, podczas trzech kadencji prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego, który obecny był podczas oficjalnego przedstawienia kandydatki. - Ania była moim zastępcą przez dziesięć lat, bardzo dobrze się sprawdziła, przyłożyła rękę do ważnych inwestycji, które powstały w mieście. - podkreślił były włodarz, obecnie radny sejmiku jurajsko-dąbrowskiego.

– Przez wiele lat zajmowałam się funduszami europejskimi, uczestniczyłam w pracach dotyczących Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Pozyskanie funduszy zewnętrznych to priorytet w mojej pracy na rzecz Sosnowca. Bliskie mi są również zagadnienia współpracy z organizacjami pozarządowymi. – podkreśliła Anna Jedynak. Dodała, że swoją kampanię będzie prowadziła jak najbliżej ludzi. - Mam spójny program, który przedstawię w najbliższych tygodniach. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać do niego mieszkańców Sosnowca. - powiedziała.

Anna Jedynak jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim (Akademia Rozwoju Regionalnego) i poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej (Zarządzanie zasobami ludzkimi). Przed objęciem funkcji wiceprezydenta Sosnowca, przez 11 lat związana była z Urzędem Marszałkowskim dawnego województwa śląskiego, gdzie pełniła funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego. Od stycznia 2027 roku pełni funkcję koordynatorki (przewodniczącej regionu) Postępowych Demokratów w Sosnowcu.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 24 wrz 2018, 23:00

Obrazek
Nowe osiedle w Jarocinie

Na północy Jarocina powstanie 5 hektarowe osiedle domów jednorodzinnych. Gmina przeznaczy na budowę tego osiedla 1 201 090 zł. Budową osiedla zajmie się przedsiębiorstwo deweloperskie Ataner, które zostało ostatecznie wytypowane przez gminę, i które zgodziło się podjąć tej budowy. Budowa tego osiedla ruszy w grudniu tego roku i potrwa ona 5 lat.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 25 wrz 2018, 23:06

Obrazek
Nie żyje były prezydent Rybnika. Adam Fudali miał 77 lat
Obrazek
We wtorek po ciężkiej chorobie zmarł Adam Fudali, wieloletni były prezydent Rybnika i poseł. Miał 77 lat.
Adam Fudali był absolwentem Technikum Mechanicznego w Rybniku. Przez ćwierć wieku uczył się zarządzania prowadząc własną firmę. Do samorządu trafił w 1990, kiedy to został wybrany do rady miasta. Związany z nim nieprzerwanie do samego końca. W 1998 roku wygrał wybory na prezydenta miasta. Rybnikiem zarządzał nieprzerwanie przez 16 lat. W 2014 roku w drugiej turze przegrał wybory prezydenckie z Piotrem Kuczerą. Rok później został wybrany posłem na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie kadencji przeszedł do Porozumienia Centroprawicy. Z ramienia koalicji PO-PC z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w 2019 roku, zdobywając w okręgu rybnickim 24 168 głosów (34,6%). W wyborach w 2020 roku nie uzyskał ponownie mandatu kandydując z ramienia Porozumienia dla Polski. Po kolejnej wyborczej porażce w 2022 roku wycofał się z polityki.

- Różniliśmy się w wielu sprawach, ale na pewno jedno nas łączyło – Rybnik. Jako mieszkańcy zawdzięczamy mu rozwój miasta w czasach konstytuującego się samorządu i początków obecności Polski w Unii Europejskiej - mówi prezydent Piotr Kuczera. - Odważne decyzje, które podjął w niełatwych czasach mają wpływ na miasto dziś i będą jeszcze oddziaływać na nie przez wiele lat. Niech spoczywa w pokoju.

Fudali swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się również z innymi. Był twórcą i członkiem zarządu, a potem szefem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. To on współtworzył „Strategię Zintegrowanego Rozwoju Miasta Rybnika” oraz „Strategię Rozwoju Województwa Śląskiego na lata 2000-2015”. Miał swój udział również przy tworzeniu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

- Zmarł wieloletni były prezydent Rybnika, Adam Fudali. Dobry gospodarz, życzliwy człowiek, śmiały wizjoner, przyjaciel Uniwersytetu Śląskiego - napisał z kolei prof. Zbigniew Kadłubek, który pochodzi z Rybnika.

Jak podaje miejski urząd, w czasie jego prezydentury proinwestycyjna polityka uczyniła z Rybnika nowocześnie zarządzany ośrodek i dynamiczne centrum subregionu zachodniego województwa śląskiego. Jego kadencje to czas budowy hal i sal gimnastycznych oraz wielofunkcyjnych boisk przyszkolnych i placów zabaw. Modernizacja stadionu miejskiego. To też czas inauguracji Rybnika na koncertowej mapie międzynarodowych gwiazd (w 2011 Bryan Adams, w 2012 zespól Guns n’Roses, w 2013 Rod Stewart, a w 2014 zespół 30 Seconds to Mars).

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 27 wrz 2018, 10:02

Obrazek
Wałęsa: Od kilkunastu lat Gdańsk dynamicznie się rozwija
Obrazek
Prezydent Gdańska, książę Jarosław Wałęsa zareagował na słowa Konserwatystów Razem na temat zmarnowanych lat dla miasta.

- Odkąd zostałem prezydentem w 2018 roku, Gdańsk rozwija się bardziej dynamicznie. Wcześniej, podczas prezydentury Pawła Adamowicza również doszło do wielu kluczowych inwestycji, które dzisiaj wpływają pozytywnie na mieszkańców miasta. Dlatego kiedy słyszę z ust polityków skrajnej prawicy, że te lata to są lata zmarnowane dla Gdańska, to muszę reagować. Nie dajmy sobie wmówić, że nasze miasto jest w opłakanym stanie, kiedy jest zupełnie odwrotnie. - apelował prezydent Gdańska, książę Jarosław Wałęsa, podczas spotkania z mieszkańcami w Śródmieściu.

Wśród swoich największych osiągnięć prezydent wskazał m.in. rewitalizację Nowego Portu, Dolnego Miasta, Biskupiej Górki i Orun, rozbudowę węzłów integracyjnych Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Rębiechowo i Osowa (wraz z Gminą Żukowo), budowę tras dojazdowych do węzłów PKM i SKM, uruchomienie pierwszego w Polsce panelu obywatelskiego, który jest rodzajem konsultacji społecznych, czy przyjęcie uchwały krajobrazowej, zakładającej uporządkowanie przestrzenie miejskiej i oczyszczenie z nielegalnych reklam. Wałęsa mówił także o inwestycjach w województwie, przywołując tutaj m.in. przeznaczenie 700 mln zł przez marszałek Fornero-Piotrowską na rozbudowę szpitali.

- Jeszcze dwa lata rządów przede mną. To jest moja ostatnia kadencja, dlatego chcę doprowadzić do końca wszystkie inwestycje, które zapoczątkowałem. Przez ostatnie dziesięć lat nigdy nie powiedziałem "nie da się". Razem z moim zespołem, a także z mieszkańcami miasta starałem się wypracować najlepsze dla Gdańska rozwiązania. Kiedy za dwa lata opuszczę ratusz, zrobię to z podniesioną głową, dumny z tego, że tak wiele udało się zmienić na lepsze. - zaznaczył.

Administrator
Administrator
Posty: 21889
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 02 paź 2018, 16:24

Obrazek
Koniec kampanii Wojciecha Nitwinko
Obrazek
W ostatnich godzinach kampanii odbył się mini wiec z udziałem m.in. członków honorowego komitetu poparcia Wojciecha Nitwinko i poseł Katarzyny Kidawy-Kałki. Obecni byli też przedstawiciele organizacji społecznych

-Przez cały czas kampanii przedstawialiśmy ofertę dla mieszkańców Sosnowca i kontynuowali owocny dialog jak zmieniać nasze miasto. Będziemy realizować te zadania władz publicznych, które są najważniejsze dla ludzi, przywrócimy należyte miejsce polityce społecznej, będziemy wyznaczać nowe wzorce w prowadzeniu polityki inwestycyjnej. Tylko bezpieczeństwo w wielu obszarach sprawi, że Sosnowiec nie stanie się byłym miejscem zamieszkania, ale bezpiecznym domem- powiedział Nitwinko.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości