Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Alik » 03 maja 2015, 11:50

W odpowiedzi na wypowiedź Janiny Dobrzyńskiej:

Jeżeli dla Pani Janiny podstawowe prawa ekonomii znane już studentom I roku to demagogia to bójmy się Polski jaką chce nam zgotować. Kiedy pojawiają się merytoryczne argumenty o usztywnianiu rynku pracy, o długu rządowym to kandydatka na Prezydenta chowa się za z góry przygotowane hasła "zakłamywania rzeczywistości" czy "mówienia półprawd". Jak widać merytoryczna dyskusja o sprawach gospodarczych jest jej obca.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 03 maja 2015, 12:19

Dobrzyńska odpowiada:

Zapraszam na debatę, proszę pana. Ja jestem z wykształcenia ekonomistą. Pan insynuuje, konfabuluje i przedstawia subiektywne oceny- to są fakty.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Janusz Siemieńczuk
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:31

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janusz Siemieńczuk » 03 maja 2015, 12:41

dr Janusz Siemieńczuk w "Jedynce" Polskiego Radia
Obrazek
Siemieńczuk: Dobrzyńska wygra te wybory

- Moim zdaniem próby przekonania Leszka [red. Millera] dały zadłużony efekt. Nie mamy kandydata z tej zabetonowanej części Sojuszu, a z tego kawałka tortu nowego, świeżego. To ogromna radość, że SLD się reformuje i jasny sygnał dla wyborców, że warto na nas zagłosować. Nie jesteśmy tą samą formacją co w 2011 roku. Jesteśmy silni i przekonani do swoich racji. Wierzę, że Janina Dobrzyńska uzyskał świetny wynik, oczywiście dwucyfrowy i mimo tego kryzysu, którego tak na prawdę nie ma - istnieje tylko dla mediów - pokażemy swoją siłę. Dobrzyńska wygra te wybory, to będzie sukces nie dla Sojuszu, a dla milionów naszych wyborców, działaczy i sympatyków.

Sondaże dają nam 7% dla kandydata SLD, ale jest kandydatka, młoda, atrakcyjna na wyborców, pewna swoich racji. Kolejny sondaż będzie dawał jej wynik o wiele większy, myślę, że w okolicach minimum 10%. A to dopiero początek. Rzekłbym, jak pewien polityk z prawej strony sceny politycznej: "Tej siły już nie powstrzymacie!"
Janusz Siemieńczuk - doktor ekonomii, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu podlaskiego
Potrafisz Polsko!

Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Alik » 04 maja 2015, 8:55

W odpowiedzi na wypowiedź Janiny Dobrzyńskiej:

Chętnie wezmę udział w każdej merytorycznej a nie politycznej debacie. Mam nadzieję, że wtedy zacznie Pani używać jakichkolwiek merytorycznych argumentów.


Komentarz dla Polsatu w temacie "Janusz Palikot kandydatem na Prezydenta RP":

Cieszę się, że Janusz jako niekwestionowany lider i najbardziej medialna postać Twojego Ruchu zdecydował się kandydować w wyborach. Możemy być pewni, że będzie Prezydentem aktywnym, który działa na rzecz Polski, a nie tylko dobrze wygląda w mediach. Janusz od lat działa z wielkim zaangażowaniem na rzecz zwiększania obszaru wolności w Polsce i tego samego możemy oczekiwać po nim gdy zostanie Prezydentem RP.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1286
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Mikołaj Liściowski » 04 maja 2015, 21:31

Mikołaj Liściowski w Polsat News:
Wybór pana Szafrańskiego na przewodniczącego Twojego Ruchu to ciekawe działanie tej partii. Być może rzeczywiście doprowadzi to do jakiegoś ucywilizowania tego ugrupowania. Nie wydaje mi się jednak, aby poprawiło to jego trudna sytuację. Myślę, że Janusz Palikot dostanie w tych wyborach bardzo małe poparcie.
Jeśli chodzi o wezwanie ze strony Janusza Korwin-Mikke pozostałych kandydatów do debaty, to jest to słuszna propozycja. Jeśli to ja wygram prawybory na prawicy, to z chęcią wezmę w takiej debacie udział. My także, gdy już wyłonimy kandydata złożymy takie propozycje pozostałym uczestnikom rywalizacji o prezydenturę.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Janusz Siemieńczuk
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:31

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janusz Siemieńczuk » 04 maja 2015, 23:50

dr Janusz Siemieńczuk w "Minęła dwudziesta"
Obrazek
Siemieńczuk: Decyzja o kandydowaniu Palikota irracjonalna

- Działania partii o nazwie Twój Ruch, czy Ruch Palikota, czy może Ruch Palikota i Szafrańskiego... naprawdę się w tym gubię, zresztą tak samo jak działacze tej formacji. Nowy przewodniczący powinien w pierwszej kolejności ustalić nazwę swojego ugrupowania. Choć może być ciężko, bo w Ruchu są dwie osoby, znając Janusza to może trochę potrwać <śmiech>. Dobrze, już nie żartuję <śmiech>. Myślę, że ta zmiana na fotelu przewodniczącego wyjdzie tej partii na dobre. Nie rozumiem jednak dlaczego przewodniczącą nie została chociażby Barbara Nowacka. Również irracjonalne wydaje się podtrzymanie decyzji o kandydowaniu Janusza Palikota w wyborach prezydenckich. Lepiej, aby ten wyścig prezydencki rozstrzygną się już w pierwszej turze pomiędzy Janiną Dobrzyńską, a Anną Radziwiłł-Schmidt. Tak byłoby najlepiej dla Polski.
Janusz Siemieńczuk - doktor ekonomii, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu podlaskiego
Potrafisz Polsko!

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 05 maja 2015, 9:54

Dobrzyńska na propozycję Janusza Korwina-Mikke dla Radio Zet:

- Ja się wstępnie zgodziłam i podtrzymuję tę deycjże. Jednak pojawienie się na debacie uzalezniam od tempa przygotowań mojego kongresu. Inni kandydaci również nie zaprezentowali jeszcze swoich programów. Więc apeluję o przesunięcie terminu debaty na chwilę, gdy już poznanmy programy wszystkich kandydatów. W przeciwnym wypadku o czym mamy dyskutować? O pogoodzie? *śmiech* Ja nie chcę przed kongresem ujawniać swojego programu- a ewentualna debata zmusiłaby mnie do tego. Ja chcę dyskusji, ale w odpowiednim czasie.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 05 maja 2015, 11:29

Dobrzyńska w "Faktach po faktach" nt. poparcia JKM przez Kowalskiego:

- Pan Marian Kowalski prezentuje polityczny ekstremizm. Jego poglądy są radykalne i skrajne. Eufemistycznie rzecz ujmując, to jest nacjonalista. I teraz pan Dziekanowski mówim o "wspólnych wartościach, które łączą pana Korwina-Mikke z panem Kowalskim". Jaki to daje obraz kandydata partii KORWiN? Ano taki, że stawia się w roli politycznych ekstremistów, głoszących skrajne poglądy. W tym momen ie mamy jasną sytuację i jasny komunikat- pan Janusz Korwin-Mikke jest kandydatem nacjonalistycznym. Dla mnie to dobrze, bo pan Korwin-Mikke sobie szkodzi i już na starcie strzela sobie w stopę. Robi wszystko by przegrać te wybory. Dziękuję bardzo za taką decyzję obu panom. To daje mi większe szanse na wygraną.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Paweł Dziekanowski
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2015, 11:22

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Paweł Dziekanowski » 05 maja 2015, 12:01

Dziekanowski w Radiu Zet ad vocem Dobrzyńskiej:

Szanowna pani, rozmawiać można o wszystkim. Jak rozumiem, pani sama nie ma pomysłów, ani poglądów na Polskę tylko chce się pani kryć za kongresem. Rozumiem, że wszystko co pani powie i ogłosi musi przejść przez pana Leszka Millera, ale nie tędy droga. Jeżeli ma być pani prezydentem to musi pani coś sobą reprezentować. Prezydent powinien być osobą silną i niezależną. Jeżeli miałaby pani rozmowę z panem Putinem, czy panią Merkel to nie mogłaby pani co chwilę dzwonić do pani przewodniczącego. To nie jest przedszkole. Zapraszam jeszcze raz panią na debatę nawet o poglądach na gospodarkę, kulturę i cały kraj z Januszem Korwinem-Mikke do Uniwersytetu Gdańskiego mają piękną aulę na 700 miejsc. Chociaż jakbyśmy otrzymali zaproszenie np. do telewizji, czy radia na debatę to byłbym bardzo kontent. Wszakże trafilibyśmy do większej liczby ludzi. śmiech

Dziekanowski w Faktach po Faktach ad vocem Dobrzyńskiej

Ja rozumiem, że wyszukanie informacji o panie Marianie Kowalskim mogłoby sprawić problem uczniowi podstawówki lub przedszkolakowi, ale kandydatka na prezydenta musi bardziej ważyć słowa. Prezydent nie może wypowiadać się na dany temat bez wcześniejszego przygotowania. Pan Marian Kowalski dołączył proszę pani w 1993 roku do partii UPR i był w niej przez kilkanaście lat u boku pana Janusza Korwina-Mikke. W 2005 był jedynką Platformy Janusza Korwina-Mikkego w Lublinie w wyborach do Sejmu. Ten pan przez kilkanaście lat tak jak już powiedziałem głosił konserwatywno-liberalne poglądy. Ja rozumiem, że mogła wychować się pani u boku jakiegoś socjalisty za przeproszeniem przeżartego propagandą PRLu i Stalina, ale świat nie jest czarno-biały i to, że ktoś walczy o interes kraju i narodu nie jest nacjonalistą. Tylko tak jak pan Marian Kowalski patriotą jak miliony innych Polaków. Także proszę ważyć słowa i nie obrażać milionów Polaków. Poza tym partia KORWiN, czy Ruch Narodowy walczą o dobro ogółu, a nie tak jak SLD o dobro dla swoich kolegów ze związków zawodowych, czy zwykłych ludzi pracy. Prezydent ma walczyć o interes kraju, narodu, a nie tylko swoich wyborców. Proszę bardziej przyłożyć się i odrobić pracę z polskiej sceny politycznej, żeby w przyszłości się nie kompromitować.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 05 maja 2015, 12:32

Dobrzyńska odpowiada- Radio Zet:

- Pozwolę sobie zacytować: "średnio inteligentna osoba by zrozumiała" *śmiech*

"Fakty po Faktach":

- Czyli teraz mamy rozumieć, że pan Kowalski znowu zmienił poglądy i teraz jest pana nowym partyjnym kolegą? *śmiech* No proszę nie zaprzeczać oczywistościom! Pan Marian Kowalski to nacjonalista, narodowiec i takie są fakty. Nie kierujmy sie przeszłością, a teraźniejszością.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości