Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Paweł Dziekanowski
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2015, 11:22

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Paweł Dziekanowski » 05 maja 2015, 12:42

Dziekan w Radiu Zet:

Rozumiem, że to pani oficjalne stanowisko w sprawie debaty i nie odpowie pani na moje zarzuty? I rozumiem, że moim wpisem na twitterze uraziłem pani dumę? Bardzo mi przykro.

Fakty po faktach

On jest nacjonalistą w normalnym, XIX wiecznym znaczeniu. Według tej ideologii wszelkie działania polityczne podejmowane są w celu podniesienia siły własnego narodu, a także oceniane przez pryzmat jego dobra i interesów. Nie jest natomiast nacjonalistą według lewicowej definicji - nie jest osobą nienawidzącą innych narodów. Jeśli Pani uważa, że prezydent nie powinien kierować się przede wszystkim dobrem własnego kraju to czym? Interesem tylko swoich wyborców? Pani mówi, że przeszłość Mariana Kowalskiego w UPR nie ma znaczenia więc idąc dalej tą logiką, nie ma też znaczenia jego działalność w Ruchu Narodowym, bo teraz popiera Korwina. Trzeba patrzyć zarówno na przeszłość, jak i na teraźniejszość, a nie prezentować irracjonalne wnioski, takie jak te, że Janusz Korwin-Mikke ma być jakimś ekstremistą.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 05 maja 2015, 12:55

Radio Zet:

- Właśnie to nas różni. Ja chcę z panem dyskutować, a pan chce stawiać mi demagogiczne zarzuty. Ja ma do siebie dystans i poczucie humoru. To pan śmiertelnie poważny mówi niepoważne rzeczy.

Fakty po Faktach:

- Proszę nie zakłamywać rzeczywistości, proszę pana. Czhy otwarcie pan przyznaje, że pan Kowalski jest zwolennikiem partii KORWiN? Akurat działalność w RN jest ważna.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Alik » 05 maja 2015, 13:02

Komentarz dla TVN24 w temacie "Twój Ruch z nowym Prezesem!":

Zmiany w Ruchu

W drugim dniu Kongresu zamierzam bardziej szczegółowo przedstawić swoją wizję działania partii. Myślę, że działacze zaakceptują ją z entuzjazmem, bo chcę wrócić do korzeni. Od początku był to Ruch obywatelski skupiony wokół charyzmatycznego lidera jakim jest Janusz Palikot. Teraz czas przemienić to pospolite ruszenie w sprawnie działającą organizację. Organizację skupioną nie tylko wokół lidera, ale także wokół wspólnych liberalnych wartości. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć z naszym przekazem i z naszą ofertą do szerszego grona obywateli.

Palikot na Prezydenta

Cieszę się, że nasz kandydat na Prezydenta wzbudził takie emocje po obu stronach sceny politycznej. Rozbawiło mnie jednak, że niektórzy politycy już rozdzielają wyniki wyborcze na samym starcie kampanii. Dla nas jedynym wiarygodnym wynikiem i oceną naszych działań będzie wynik wyborów. Zaskoczymy niejednego wróżącego nam sromotną klęskę.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Paweł Dziekanowski
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2015, 11:22

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Paweł Dziekanowski » 05 maja 2015, 13:20

Radio Zet:

I dlatego nie odniosła się Pani do moich argumentów o kryciu się za Leszkiem Millerem.Pani chce mówić dużo, ale aby jak najmniej z tego wynikało, tak, aby nikt nic Pani nie mógł zarzucić. Sprytne, ale na dłuższą metę nieefektywne.


Fakty po Faktach:

Ale działalność w UPR już nie? Pani relatywizm i brak jakiegokolwiek obiektywizmu mnie przeraża.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 05 maja 2015, 13:27

Radio Zet:

- Za nikim się nie kryję. To ja jestem kandydatem na prezydenta, a nie pan Leszek Miller. Pana demagogia jest sprytna, ale na dłuższa metę nieefektywna.

Fakty po Faktach:

- Czy pan Kowalski obecnie działa w UPR? No nie wydaje mi się. Pana subiektywne zakłamywanie rzeczywistości mnie przeraża.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Paweł Dziekanowski
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2015, 11:22

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Paweł Dziekanowski » 05 maja 2015, 14:38

Radio Zet:

Dziękuję, za pochwałę sprytu, zawsze miło usłyszeć coś pozytywnego o sobie. Proszę Pani, Pani się kryje, bo nie podaje Pani żadnych konkretów, czeka tylko, aż prezes Miller przygotuje Pani dokładny program prezydentury. Unika Pani nawet dyskusji o wizji Polski!

Fakty po Faktach:

Szkoda, że Pani nie odrobiła zadania domowego - UPR jest teraz autonomiczną częścią Ruchu Narodowego. Ja właśnie nie zakłamuje rzeczywistości, ale staram się zwalczyć relatywizm i dostosowywanie logiki pod tezę.

Awatar użytkownika
Stefan Lorentz
Posty: 29
Rejestracja: 04 maja 2015, 8:16

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Stefan Lorentz » 05 maja 2015, 15:34

O Inicjatywie Wolność dla Polsat News

Inicjatywa brzmi ciekawie. Może dzięki profesorowi Balcerowiczowi, którego cenię i szanuję za nieoceniony wkład w reformy gospodarcze. Gdyby nie on, Andrzej Olechowski i Władysław Frasyniuk byłby to dla mnie twór wstrętny. Wstręt niesie tutaj polityczny przebieraniec Janusz Palikot, który lawirował od liberalizmu do socjalizmu i jak widać znowu mu się orientacja w stronę liberalną przechyliła. Rzucone przez pana Szafrańskiego hasła bardzo przykuły moją uwagę. Ale mam pewne zastrzeżenia: Czy aby na pewno stać nas na obniżkę podatków w sytuacji rosnącego deficytu? W czym miałaby się objawić ta obniżka kosztów pracy? Jeśli oznacza pozbawienie powszechnego dostępu do świadczeń zdrowotnych i emerytalnych to ja podziękuję za taką partię.

Niebezpiecznie brzmi dla mnie slogan 'państwo ograniczone, ale mocne'. Strasznym korwinizmem tu zajeżdża. Oby wyszło inaczej.

O kandydacie PiS na prezydenta dla TVN24

Liściowskiego jak i całego PiSu można nie lubić, ale zrobili coś za co muszę im przyklasnąć. Chodzi o ideę prawyborów. Bardzo ją popieram i jestem jej orędownikiem. Takie rozwiązanie gwarantuje to, że kandydat faktycznie będzie reprezentował większość swojej partii co jest bardzo demokratyczne. Fajnie to funkcjonuje w USA, dlaczego by nie zastosować tego u nas na szeroką skalę? Bardzo żałuję, że moja partia, która mieni się lewicą demokratyczną nie wpadła na to, by zrobić coś takiego. Wszak, że PiS to zrobił to żadna ujma.

Awatar użytkownika
Stefan Lorentz
Posty: 29
Rejestracja: 04 maja 2015, 8:16

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Stefan Lorentz » 05 maja 2015, 15:42

O Siemieńczuku dla Gazety Wyborczej

Ja wiem, że to zabrzmi jak akt nielojalności z mojej strony, ale jako obrońca praw zwierząt muszę zareagować i powiedzieć: 'Janusz, weź Ty się ogarnij!'. Już większy pożytek zrobiłby gdyby biegał po lesie z pistoletem wodnym skoro tak w nim testosteron buzuje. Jak można strzelać do biednych zwierząt? Trzeba być nie lada kretynem, by odstawiać takie akcje. Nie dotyczy to zresztą tylko kolegi Siemieńczuka, ale w ogóle ludzi krzywdzących zwierzęta. Krzywdzenie zwierząt nie jedno ma imię: polowania, znęcanie się, trzymanie psów na łańcuchach. Nowoczesne państwo powinno zapobiegać takim patologiom. Zwierzęta to istoty, które wzbogacają nasz krajobraz a poza tym to tacy mieszkańcy planety jak i my. Miejmy tego świadomość.

Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Alik » 06 maja 2015, 8:35

Komentarz w Polsat News do wypowiedzi Stefana Lorentza:

Stać nas na obniżkę podatków pod warunkiem, że po drugiej stronie bilansu ograniczymy wydatki rządowe. Celem musi być zrównoważony budżet przy dużo niższej sumie zasilającej kasę rządową. Więcej pieniędzy w rękach obywateli to większa efektywność gospodarowania. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że wydatki socjalne, administracyjne, związane z "pobudzaniem" gospodarki są zbyt wysokie. Tak samo pozapłacowe koszty pracy, które mamy jedne z wyższych w Unii Europejskiej mimo naszego relatywnie niskiego poziomu rozwoju gospodarczego. Musimy skończyć z mitem powszechności świadczeń społecznych. Co z tego, że świadczenia są w definicji powszechne skoro niedostępne, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Gdy trzeba czekać 1,5 roku na usługę medyczną to nie można mówić o powszechnej dostępności. Państwo ograniczone, ale mocne to państwo, które pozbywa się takich mitów. To przeciwieństwo państwa zbiurokratyzowanego i przerośniętego, które nie może sprawnie działać, bo dotyka wszystkich sfer życia. Nie jest to jednak też państwo minimum, które nie ma siły ani środków by skutecznie realizować swoją politykę.


Komentarz dla TVP Info w sprawie pojazdów kandydatów na Prezydenta

Kandydaci prześcigają się w pozowaniu jak w tej kampanii są blisko ludzi. Mamy swoisty wyścig na pojazdy: ja mam 30 letnią Hondę, a ja jeżdżę rowerem. To nie świadczy o bliskości z wyborcami. Jeśli cały rok siedzi się na Wiejskiej lub w swoich biurach to takie PRowe działania nie wystarczą żeby zrozumieć problemy obywateli. Kandydaci zamiast mówić o faktycznych problemach choćby związanych z komunikacją, stanem polskich dróg, brakiem dobrej jakości ścieżek rowerowych, przepisami ruchu drogowego wolą pozować w swoich pojazdach i mówić jak blisko ludzi są i jak nie-PRowe są to zagrania. Choć wszyscy wiemy, że jest dokładnie odwrotnie. Polacy nie są głupi i wierzę, że przejrzą te maski i pozy kandydatów.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 08 maja 2015, 19:42

Janina Dobrzyńska zapytana przez dziennikarza TVN 24 o IW:

- Inicjatywa Wolności to ostatnie, agonalne podrygi kliki pana Janusza Palikota. Kolejny raz zmieniają poglądy. Wybory zweryfikują ich poparcie. Jeszcze niedawno pan Palikot straszył nas panem Januszem Korwinem-Mikke, a dzisiaj ich programy są zbieżne. Proszę się w końcu jednoznacznie określić.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości