Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Telewizja

Postautor: Administrator » 19 kwie 2015, 16:44

(...)

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 01 maja 2015, 23:13

Obrazek
Kandydatką SLD na prezydenta jest oficjalnie Janina Dobrzyńska

Właśnie zakończył się ogólnopolski kongres SLD. Jego celem było wyłonienie kandydata Sojuszu na nadchodzące wybory prezydenckie. Rzecznik prasowy partii, Dariusz Joński, wraz z przewodniczącym Millerem własnie oświadczyli, że o fotel prezydenta powalczy Janina Dobrzyńska- była poseł, przewodnicząca struktur w woj. pomorskim.

Jak zapewnia pan przewodniczący- kandydatura została po dłuższych negocjacjach poparta jednogłośnie. Głównie mieli na to wpływ Janusz Siemieńczuk i Katarzyna Wit.

Obrazek

Janina Dobrzyńska również się wypowiedziała na konferencji po kongresie: - Przede wszystkim jest to dla mnie duży zaszczyt i wyróżnienie, ale też ogromny obowiązek i odpowiedzialność. Bardzo dziękuję kolegom i koleżankom za poparcie. To będzie na pewno trudna kampania. Postaram się nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Więcej informacji udzielę państwu na kongresie, już niedługo *uśmiech* Teraz jednak czeka nas ciężka praca, czyli zbieranie podpisów.

Politolodzy oceniają decyzję partii, jako optymalną i oczywistą. "Dobrzyńska jest dosyć znana, popularna, bardzo młoda i ambitna. Przede wszystkim z uporem działa w SLD- to taka forma nagrody".

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 maja 2015, 0:15

Obrazek

Obrazek

Po ogłoszeniu kandydatki SLD na prezydenta przyszedł czas na konwencję założycielską partii KORWiN oraz oficjalny początek wyścigu do Belwederu jej prezesa, Janusza Korwin-Mikkiego. „Jesteście siła, która zmieni Polskę” – mówił do zgromadzonych Przemysław Wipler.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów część oficjalna spotkania nie była długa, bo trwała niecałą godzinę. Konwent rozpoczął się od spotu „Nowa Siła” – po czym zaprezentowano logo ugrupowania, które zostało wyłonione w ramach konkursu wśród sympatyków powstającego ugrupowania.

Następnie na scenie mogliśmy zobaczyć znanych już sympatykom JKMa działaczy powstającego ugrupowania i wysłuchać ich krótkich przemówień. Głos zabrali m.in. Conrad Gadomski i Ewa Zajączkowska. Na scenę prelegentów zapraszali Konrad Berkowicz oraz Agata Banasik, liderka krakowskich struktur partii.

Zaskoczeniem był jednak wybór nowych władz, w których oprócz Janusza Korwin Mikkego jako prezesa i Przemysława Wiplera jako wiceprezesa,znaleźli się Paweł Dziekanowski i Jerzy Rawski. I o ile ten pierwszy był związany z JKMem już od KNP, to Rawski dotychczas był niezależnym pisarzem. Obaj kształcili się na wybitnych uczelniach amerykańskich i jak mówią działacze - mają być nowym, merytorycznym zapleczem partii, które retoryką dotrze nie tylko do dotychczasowych zwolenników, ale i przede wszystkim ludzi, głosujących na PO, a posiadającym umiarkowanie liberalne poglądy gospodarcze.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 maja 2015, 12:20

Obrazek
Radziwiłł-Schmidt powalczy o prezydenturę
Obrazek
W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej, na której przewodnicząca i premier Ewa Kopacz, podała że z ramienia partii o urząd Prezydenta RP ubiegać się będzie Anna Radziwiłł-Schmidt, wieloletnia eurodeputowana. - Polska potrzebuje silnego prezydenta. Takiego, który nie będzie bał się podjąć odważnych decyzji - przekonywała kandydatka.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i roli Polski w świecie, wsparcie dla młodego pokolenia, utrzymanie konkurencyjności gospodarki i przełamywanie kryzysu demograficznego - to najważniejsze priorytety kandydatki Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta RP Anny Radziwiłł-Schmidt. O jej kandydaturze poinformowała na konwencji PO przewodnicząca i premier Ewa Kopacz.

- Żyjemy w czasach wielkich szans i poważnych zagrożeń. Najważniejsze strategiczne zadania to: wzmocnienie bezpieczeństwa oraz roli Polski w świecie, a szczególnie w integrującej się Europie, wsparcie dla młodego pokolenia startującego w dorosłe życie społeczne i zawodowe. To wsparcie młodego pokolenia, które samo w sobie jest dorobkiem 25-lecia Polski wolnej, utrzymanie konkurencyjności polskiej gospodarki jako szansy na rozwój i na dogonienie krajów zamożniejszych od nas, a także działanie na rzecz przełamania kryzysu demograficznego m.in. poprzez kontynuowanie aktywnej, ale i racjonalnej polityki prorodzinnej. - mówiła kandydatka na Prezydenta w trakcie swojego przemówienia

Anna Radziwiłł-Schmidt od 2004 roku zasiada w Parlamencie Europejskim. Uzyskiwała reelekcję w 2009 i 2014 roku, z dużą liczbą głosów. Wcześniej, w latach 2001-2004 była posłanką na Sejm RP IV kadencji. Ukończyła studia magisterskie w zakresie nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim (później zdobyła doktorat). Podyplomowo kształciła się również w Kolegium Europejskim. Zna cztery języki obce: angielski, francuski, duński i niemiecki.

Kandydatura wieloletniej eurodeputowanej nie jest zaskoczeniem wśród polityków Platformy. - Anka jest dość znanym politykiem PO. Aktywnie pracuje w Parlamencie Europejskim, udziela się też w kraju. - powiedziała dziennikarzom Maria Leniwa. Politolodzy dodają zaś, że po powołaniu Ewy Kopacz na stanowisko premiera przyszedł czas na pierwszą kobietę na stanowisku głowy państwa.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 maja 2015, 12:24

Obrazek
Dobrzyńska apeluje: jednoczmy się pod moją kandydaturą


Po wczorajszym kongresie, po którym ogłoszono, że z ramienia SLD o fotel prezydenta powalczy Janina Dobrzyńska, ona sama już przechodzi do ofensywy. Właśnie zakończyła si e jej konferencja prasowa.

Obrazek

- Ja apeluję do wszystkich na lewicy- jednoczmy się! To, co się dzieje, to niebywały kryzys naszej strony sceny politycznej. Nie wygramy przez podziały, a sukces osiągniemy tylko jednocząc się. Apeluję więc: jednoczmy się pod moją kandydaturą. Zapraszam wszystkich, dogadajmy się, usiądźmy i porozmawiajmy. Wypracujmy minimum programowe, które połączy nasze partie i Polaków. [...] Apeluję do Zielonych, do pani Grodzkiej- zaprzestańcie zbierania podpisów i usiądźcie z nami do rozmowy. Apeluję również do Unii Pracy i do pani Wandy Nowickiej- powróćmy do przyjacielskich stosunków, wygrajmy te wybory razem. Łączą nas te same lub bardzo podobne wartości. Wszyscy chcemy tego samego, chcemy zmieniać Polskę, nasze pomysły i proponowane zmiany idą w tym samym kierunku. Ja też idę w tym samym kierunku. Poprzyjcie mnie, zakończmy wojny i podziały na lewicy. Wierzę w jedność, wierzę w racjonalne myślenie, wierzę w sukces, w nasz wspólny sukces. Razem na pewno się uda wygrać!

Jak na razie ani Zieloni i Anna Grodzka, ani Unia Pracy i Wanda Nowicka nie odpowiedziały jeszcze na apel kandydatki SLD. Specjaliści ds. wizerunku bardzo pozytywnie oceniają takie posunięcie: "pani Dobrzyńska stawia się w roli mediatora, w roli osoby ponad podziałami. Lewica się wyniszcza, jeśli nie przestaną ze sobą walczyć, to być może czeka nas parlament bez lewicy. To bardzo dobre zagranie, bo nawet jeśli się nie uda zjednoczyć, to ona próbowała".

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 maja 2015, 16:45

Obrazek
Antoniszyn-Klik kandydatką PSL na prezydenta
Obrazek
Rada Naczelna PSL zdecydowała o wystawieniu sekretarz NKW partii Ilony Antoniszyn-Klik jako kandydatki w wyborach prezydenckich. Wcześniej prezes PSL Janusz Piechociński potwierdził, że Naczelny Komitet Wykonawczy partii rekomendował Antoniszyn-Klik jako kandydatkę.

Obradująca w sobotę w Warszawie Rada Naczelna podjęła ostateczną decyzję o kandydacie ludowców w wyborach prezydenckich. - Rada Naczelna zaopiniowała pozytywnie i mamy kandydatkę na prezydenta RP. Jest to młoda, wybitna, perspektywiczna, sprawdzona polityk najnowocześniejszego pokolenia - mówił w sobotę Piechociński. Pogratulował Antoniszyn-Klik i zapewnił, że PSL będzie ją wspierać.

- Życzymy, aby to wielkie wydarzenie, które jest przed tobą, było dla ciebie i całej twojej rodziny wielkim sukcesem i żeby to nasze wspólne marzenie o lepszej demokracji, także przywróceniu jakości debaty publicznej się spełniło - dodał prezes PSL. Antoniszyn-Klik podkreślała z kolei, że start w wyborach prezydenckich to dla niej ogromna nobilitacja i honor. - Mam świadomość ogromnego wyzwania, ale wyobrażam sobie prezydenturę aktywną i opiniotwórczą - mówiła kandydatka PSL.

Antoniszyn-Klik poinformowała, że szefem jej sztabu wyborczego zostanie wicemarszałek Sejmu Maria Stern. Zaś w ciągu kilkunastu dni odbędzie się konwencja programowa, na której zostanie przedstawiony program kandydatki PSL na prezydenta. - Będziemy brać udział w dyskusji o sprawach wewnątrzkrajowych i polityce zagranicznej - zapewniła Antoniszyn-Klik.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 maja 2015, 16:46

Obrazek

Janina Dobrzyńska na Zarządzie Krajowym FMS

Obrazek

Właśnie zakończyły się obrady Zarządu Krajowego Federacji Młodych Socjaldemokratów. Organizacja poparła kandydaturę Janiny Dobrzyńskiej na stanowisko prezydenta RP, co było oczywistą decyzją. Kandydatka Sojuszu została zaproszona na obrady. Oto fragmenty jej wystąpienia.

Obrazek

- Droga młodzieży! Wy jesteście przedstawicielami młodego pokolenia, wielu z was znam osobiście. Ja będę chyba najmłodszą kandydatką w tych wyborach. Próg wiekowy przekraczam minimalnie. Jako prezydent zapewniam Was, ze będę głosem młodego pokolenia. Będę was godnie reprezentować. Chcę, aby młodzi Polacy nie wyjeżdżali z kraju, aby wasze życie było godne. Chcę byście mieli duży wpływa na nasz kraj, na naszą Polskę. Polska naszej przyszłości- głosi ten szyld. Tak- przyszłość należy do was! Ja chcę wam pomóc, jako prezydent wspólnie zbudujemy przyszłość tego kraju, z ludźmi młodymi. [...] Proszę was jednak o pomoc w tej wyborczej batalii. Proszę was o pomoc w zbieraniu podpisów pod moją kandydaturą. Zbierajmy jak najwięcej, zbierajmy do ostatniej chwili. Ja osobiście zaangażuję się w tę akcję. Namawiajcie swoich znajomych, swoje rodziny, razem uda nam się wygrać!

Po kongresie kandydatka SLD na urząd prezydenta wygłosiła krótki medialny komunikat: "Apeluję do wszystkich o zbieranie podpisów pod moją kandydaturą. Razem zwyciężymy! Namawiajcie swoich bliskich, znajomych, rodziny, kolegów i koleżanki z pracy. Pokażmy prawdziwą siłę polskiej lewicy!".

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 maja 2015, 17:15

Obrazek

Masowa akcja zbierania podpisów pod kandydaturą Janiny Dobrzyńskiej

Niedawno do zbierania podpisów pod swoją kandydaturą nawoływała Janina Dobrzyńska, która będzie ubiegać się o fotel prezydenta z ramienia SLD. Jej apel spotkał się z odwetem. Aby dać przykład podpisy zbiera ona osobiście, ale także, np. Leszek Miller, Dariusz Joński, czy Jerzy Wenderlich.

Obrazek

Ona sama mówi: - Przykład idzie z góry. Nie możemy tylko oczekiwać, ale sami ciężko pracować. Tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces. Apeluję- pomóżcie nam w zbieraniu podpisów. Liczy się każdy, jeden podpis. Osiągnijmy wspólnie sukces.

Są już efekty osobistej pracy liderów partii. Jak zapewniają, "zaangażowali się wszyscy- od lokalnych kół, po władze wojewódzkie, krajowe i jak widać szefostwo partii również. Zmierzamy po sukces".

Niebawem ma odbyć się kongres kandydatki, na którym ogłosi skład komitetu poparcia, skład sztabu wyborczego, program oraz hasła i priorytety kampanii. Kongres odbędzie się w Sali Kongresowej w PKiN w Warszawie.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 03 maja 2015, 0:10

Obrazek
Radziwiłł-Schmidt przywitana kwiatami
Obrazek
Kandydatka Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP Anna Radziwiłł-Schmidt w ramach akcji zbierania podpisów pod jej kandydaturą odwiedziła sztab wyborczy w Katowicach. Została tam gorąco powitana przez wolontariuszy, którzy wręczyli jej bukiet róż. - Jestem wdzięczna za waszą pracę. - powiedziała Radziwiłł-Schmidt.

Anna Radziwiłł-Schmidt, oficjalna kandydatka Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta RP w ramach akcji zbierania wymaganych do zgłoszenia jej kandydatury w PKW odwiedziła sztab wyborczy w województwie śląskim, z siedzibą w Katowicach. Została w nim bardzo gorąco powitana przez wszystkich wolontariuszy, którzy na wstępie wręczyli jej bukiet róż. - Jestem bardzo wdzięczna za waszą pracę. To właśnie dzięki wam, dzięki temu że godzinami stoicie na ulicach i zbieracie dla mnie podpisy, będzie można zgłosić moją kandydaturę. Dzisiaj przyszłam zbierać te podpisy razem z wami - powiedziała Radziwiłł-Schmidt.

Następnie, w towarzystwie posłanki Beaty Małeckiej-Libery, a także wolontariuszy Anna Radziwiłł-Schmidt wyszła na ulice Katowic, aby pomóc w zbieraniu podpisów. Mieszkańcy miasta bardzo chętnie rozmawiali z kandydatką, a także robili sobie zdjęcia.

Radziwiłł-Schmidt szczególne podziękowanie skierowała do stowarzyszenia "Młodych Demokratów". - Wasz młodzieńczy zapał jest bardzo ważny. Cieszę się, że angażujecie się w działalność polityczną. Młodzi ludzie powinni odgrywać w polityce większą rolę. - powiedziała.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 03 maja 2015, 0:12

Obrazek
O kandydacie Zjednoczonej Prawicy na prezydenta zdecydują prawybory.
Obrazek
Podczas wczorajszego posiedzenia Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego przyjęła uchwałę o przeprowadzeniu prawyborów na prezydenta RP. Wyłoniony w nich kandydat wystartuje nie tylko z ramienia PiS, ale całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Kilka dni temu prawybory zaakceptowały także pozostałe partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy.
Początkowo wydawało się, ze to prezes Jarosław Kaczyński zostanie kandydatem na prezydenta, jednak jakiś czas temu zapowiedział on, ze nie wystartuje w wyborach – Nigdy nie miałem aspiracji prezydenckich. Poza tym w tym roku są także wybory parlamentarne i w przypadku wygranej wolałbym zostać premierem. Właśnie dlatego podjąłem decyzję, że kandydat zostanie wyłoniony w prawyborach, co zaakceptowała Rada Polityczna – mówił Kaczyński.
Ponieważ wybory prezydenckie odbędą się już za trzy miesiące, prawybory będą musiały się odbyć w wręcz ekspresowym terminie. Członkowie i sympatycy PiSu, Polski Razem, Solidarnej Polski i Prawicy RP będą głosowali przez internet.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron