Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Administrator » 19 kwie 2015, 16:46

(...)

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 01 maja 2015, 23:16

Dobrzyńska dla TVN 24:

- Moja radość jest nie do opisania. Jednak przede mną, przed partią jest bardzo trudny czas. To trudny okres dla SLD, ogólnie dla polskiej lewicy.Ta kampania to fundamenty do wyborów parlamentarnych. Oby budowane teraz przeze mnie, przez nas wszystkich fundamenty, pozwoliły na budowę silnego komitetu wyborczego i dobrego wyniku. [...] Bardzo cieszą mnie tak pozytywne opinie politologów już na starcie. To dla mnie duża motywacja.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Alik » 02 maja 2015, 12:01

Aleksander Szafrański dla TVN24

Obrazek

Obiecywana bomba SLD w wyborach prezydenckich okazuje się być kolejnym zawodowym politykiem. Pani Janina poza polityką nie ma żadnych osiągnięć. Odkąd wygrała pierwsze wybory nieprzerwanie działa w polityce. Nie takich ludzi nam potrzeba. Potrzebujemy osób, które znają problemy zwykłych ludzi: problemy bezrobotnych, problemy pracujących i problemy przedsiębiorców. Nie potrzebujemy u włady osób, które z polityki zrobiły swój styl życia, a ich celem jest tylko i wyłącznie wygranie kolejnych wyborów, aby pozostać w obiegu na kolejną kadencję.

Jestem zwolennikiem ograniczenia liczby kadencji, w których dana osoba może być radnym, posłem czy senatorem. Potrzebujemy zmian, ludzi z nowymi pomysłami, a nie wkółko tych samych twarzy i tych samych kłótni. Dajmy szansę praktykom. Niech lekarze mają wpływ na służbę zdrowia, nauczyciele na system edukacji, przedsiębiorcy na prawo gospodarcze. Nie pozwólmy żeby zawodowi politycy decydowali o naszym losie. Dobrze widać dokąd to prowadzi.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Jerzy Rawski
Posty: 222
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:54

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Jerzy Rawski » 02 maja 2015, 14:00

Jerzy Rawski w Polsat News

Obrazek

Mainstreamowe partie zaczynają odcinać się od tego co ich establishment zrobił. Na siłę próbują zgrywać przyjazne obywatelom, jednym ze środków jaki stosują jest feminizacja polskiej polityki. Gwarantuje państwu, że Panie Radziwiłł i Dobrzyńska to nie będą ostatnie kandydatki na prezydenta. Podejrzewam, że wiejski, wąsaty PSL teraz postawi np. na Panią Stern. Politycy chcą pokazać ludzką twarz, ale mam nadzieję, że średnio im to wyjdzie i ludzie nie dadzą się na to nabrać. To są wszystko zmiany kosmetyczne, za tymi pięknymi i miłymi kobietami dalej będzie stał ten sam beton partyjny, który żeruje na pieniądzach podatników i nie chce się wziąć do roboty. A my potrzebujemy kogoś kto zagoni naszych polityków do pracy, kogoś kto będzie silnym prezydentem, a to gwarantuje nam tylko Janusz Korwin Mikke.
PRAISE KEK

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 02 maja 2015, 14:03

Ad vocem pana Szafrańskiego:

- Proszę pana, to bardzo przykre i niemiłe, co pan o mnie mówi. W ogóle mnie pan nie zna, a mnie pan ocenia. Ja i Sojusz właśnie jesteśmy najbliżej bezrobotnych, najbliżej pracujących, najbliżej bezdomnych. Jesteśmy partią prospołeczną. Chcę panu przypomnieć, że to pana partia poparła podwyższenie wieku emerytalnego prawie jednogłośnie, a Sojusz jednogłośnie oponował. Więc proszę nie konfabulować, proszę pana. To tylko jedna z wielu sytuacji, w których głosowaliście zbieżnie z linią rządu i przeciwko własnym obywatelom. Nie pan osobiście, ale pana koledzy z sejmu.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 02 maja 2015, 15:52

Anna Radziwiłł-Schmidt w TVP Info:
Obrazek
Bardzo się cieszę, że Platforma Obywatelska zdecydowała się nominować mnie na swoją kandydatkę na urząd Prezydenta RP. Przede wszystkim chciałabym podziękować za zaufanie, jakim obdarzyła mnie partia. Teraz będę zabiegać o zaufanie Polaków. W ciągu kilku następnych tygodni powinna zostać oficjalnie zainaugurowana moja kampania wyborcza. Wtedy będę chciała spotkać się z jak największą liczbą obywateli. Niebawem przedstawię również swoje hasło wyborcze, a także najważniejsze postulaty.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Alik » 02 maja 2015, 21:58

W odpowiedzi na wypowiedź Janiny Dobrzyńskiej:

Przykre jest to, że Polską rządzą zawodowi politycy, których jedynym celem jest zdobycie i utrzymanie władzy. Pani Janina i Sojusz są tego doskonałym przykładem. Ludzie, którzy całe życie związani są z polityką nie mogą być blisko ludzi. Jeśli funkcjonuje się poza rynkiem pracy, jeśli nie zderza się z trudnościami przy poszukiwaniu zatrudnienia, jeśli nie mierzy się z licznymi barierami próbując prowadzić własną działalność to nie można mówić, że jest się blisko ludzi.

Prospołeczność Sojuszu jest prospołecznością źle pojmowaną. Zwiększanie wydatków socjalnych, zaostrzanie Kodeksu Pracy, związki zawodowe to nie są działania prospołeczne. Usztywnianie rynku pracy powoduje, że największymi przegranymi są bezrobotni. Co prawda w Polsce pracę jest stracić trudno, ale jeszcze trudniej jest ją znaleźć. Wydatki społeczne zamiast pomagać powodują wyrzucanie ludzi poza mechanizmy rynkowe i tworzą całe grupy społeczne, które nie potrafią wziąć za siebie odpowiedzialności. Ludzie Ci są wykluczeni z rynku pracy, a wrócić na niego jest bardzo ciężko.

Podniesienie wieku emerytalnego przy obecnym stanie finansów rządowych było koniecznością właśnie między innymi przez nadmierne wydatki socjalne. To działania partii prospołecznych do tego doprowadziły. Państwo rok w rok wydaje więcej niż zarabia. To na dłuższą metę w żadnym normalny gospodarstwie domowym, w żadnej normalnej firmie, w żadnym normalnym państwie nie może działać.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 02 maja 2015, 22:10

Proszę pana, w demagogii pana nie prześcignę. Nawet nie będę próbować *śmiech* Wyborcy was zweryfikują. Jednak zakłamywanie rzeczywistości i mówienie półprawd oraz wygłaszanie subiektywnych ocen w niczym nie pomoże. Proszę jednak nie konfabulować, jakobym nie miała nic wspólnego z pracą i z biznesem. Ja po prostu całkowicie poświęciłam się dla Polski i Polaków. Nie miałam wcześniej czasu na prowadzenie działalności gospodarczej.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1275
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Mikołaj Liściowski » 03 maja 2015, 9:03

Mikołaj Liściowski w TVP info:
Bardzo się cieszę z decyzji Rady Politycznej o przeprowadzeniu prawyborów na prawicy. To pomoże wyłonić najlepszego kandydata na prezydenta. Takie prawybory będą też dobre dla Polski, gdyż więcej kandydatów będzie mogło wymienić swoje poglądy i przedstawić najkorzystniejsze rozwiązania dla Polski. Fakt, ze tylko nasze ugrupowania zdecydowały się na prawybory dobitnie pokazuje, że nieprawdziwe są spekulacje ze strony obecnie rządzących na temat rzekomej niedemokratyczności PiSu. To PO jest mniej demokratyczne od nas, a jej rządy okazały się niekorzystne dla Polski i liczę, że Polacy zdecydują się pokazać im żółtą kartkę w wyborach prezydenckich, a później czerwoną w parlamentarnych.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 03 maja 2015, 9:59

Dobrzyńska dla TVP;

- Niedawno zarzucano Sojuszowi koalicję z PiS. Dziś są insynuuje się nam koalicję z PO. To są tylko insynuacje, to są kłody rzucane nam pod nogi przez opozycyjne media. Takie zachowanie jest nieprzyzwoite i niesprawiedliwe. Ja i Sojusz będziemy cały czas walczyć fair. Nie damy się sprowokować. [...] Pozwolę sobie zacytować niedawne słowa pana przewodniczącego Millera, który u pani Pochanke mówił: "Nikt nie będzie nam wyznaczał miejsca, z kim możemy się spotykać i nie. Proszę państwa, nie pozwólcie sobie na to, żeby ktokolwiek wam mówił, z kim możecie się spotkać. W demokracji tak nie będzie". [...] Chcę zaznaczyć, że spotkanie z panią Radziwiłł-Schmidt miało charakter czysto prywatny. Znamy się z Anią od 2001 roku, kiedy to obie po raz pierwszy zdobyłyśmy mandaty a Sejmie.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron