Komentarze do sondaży

Badania opinii publicznej, poparcie dla partii politycznych.
Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Komentarze do sondaży

Postautor: Administrator » 19 kwie 2015, 16:47

(...)

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Janina Dobrzyńska » 01 maja 2015, 23:20

Dobrzyńska dla Polsat News:

- Wynik pierwszego sondażu nie jest dla mnie satysfakcjonujący. Mam zamiar na co najmniej dwukrotnie wyższy wynik w wyborach prezydenckich. Jestem w stanie to osiągnąć. Potrzeba tylko ciężkiej pracy i jedności w tych trudnych dla lewicy chwilach.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 02 maja 2015, 10:29

Anna Radziwiłł-Schmidt w TVN24:
Obrazek
Sondaż zarówno partyjny i prezydencki jest dla nas bardzo pozytywny. Platforma Obywatelska uzyskuje w obu dobre wyniki. Cieszy mnie to, że jeszcze nie ogłoszono kandydata na prezydenta, a już 34% Polaków chciałoby oddać na niego głos. To pokazuje zaufanie, którym obywatele darzą naszą partię. To jest dla nas bardzo podbudowujące.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Alik
Posty: 180
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:35

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Alik » 02 maja 2015, 11:40

Aleksander Szafrański dla TVN24

Obrazek

Twój Ruch znalazł się w wyraźnym dołku spowodowanym odejściem od idei, która stała za jego powstaniem. Naszym celem jest osiągnięcie w najbliższych wyborach wyników powyżej 10%. Taki jest nasz potencjał, co pokazały wybory parlamentarne z 2011 roku. Musimy przypomnieć ludziom dlaczego głosowali na ludzi Twojego Ruchu. Musimy przypomnieć im dlaczego PO i PiS nie są dobrym wyborem dla Polski.
Aleksander Szafrański - przewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Jerzy Rawski
Posty: 222
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:54

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Jerzy Rawski » 02 maja 2015, 13:25

Jerzy Rawski dla Polsat News

Obrazek

Sondaż został przeprowadzony jeszcze przed ogłoszeniem przez nas startu JKMa. Wielu naszych sympatyków nie wie, bądź nie jest jeszcze przyzwyczajonych do nowego logo, nowej, starej marki. śmiech Ale my dopiero zaczynamy, początki zawsze są najtrudniejsze, ale my ciężką pracą dotrzemy jeszcze do wielu ludzi. W wyborach prezydenckich liczymy na co najmniej trzeci wynik, wynik w granicach od 10 do 20 procent. I potem na fali tych wyborów wejdziemy do parlamentu i zaczniemy zmieniać Polskę. Ludzie muszą zobaczyć, że jest nadzieja na normalnych ludzi w polityce, ludzi, którzy nie są od najmłodszych lat w sejmie, ale ludzi, którzy ciężko pracowali, budowali swoje życie za własne pieniądze, a nie te zabrane podatnikom. KORWiN to nie jest partia ekstremistów, jak niektórzy próbują nam wmówić, ale to jest partia konsumentów, czyli wszystkich polaków.

PRAISE KEK

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1275
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Mikołaj Liściowski » 02 maja 2015, 17:40

Mikołaj Liściowski w TV Trwam:
Ostatnie sondaże, mimo, że w nich nie zwyciężamy są dla nas korzystne. Na razie nie ogłoszono jeszcze, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta, a mimo to od razu zdobywa on 30% poparcia. To oznacza, że mamy duże szanse na zwycięstwo zarówno w wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych i odsunięcie od władzy skompromitowanej koalicji PO-PSL.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Janina Dobrzyńska » 04 maja 2015, 7:44

Janina Dobrzyńska dla Polsat News:

- Przede wszystkim cieszy mnie wzrost poparcia dla mnie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie popierają. Już notuję wzrost poparcia o 2-3 punkty procentowe. A to dopiero początek kampanii! Mam nadzieję, że ciężką pracą uda mi się wygrać te wybory. Jest mi również niezmiernie miło z powodu nominacji na człowieka miesiąca.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Maria Karwicka
Posty: 1726
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:27

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Maria Karwicka » 04 maja 2015, 11:46

Maria Stern dla TVN24
Wstępne sondaże dają Ilonie Antoniszyn-Klik 8 procent poparcia, a jeszcze nawet nie rozpoczęliśmy kampanii wyborczej. Jest to wynik satysfakcjonujący, ale oczywiście zamierzamy powalczyć o więcej. Jako szefowa sztabu pragnę chciałabym podkreślić, że będziemy chcieli trafić do jak największej ilości wyborców. Mamy nadzieję, że przekonamy ich do kandydatury Ilony.

Wysokie poparcie w ostatnim sondażu - bo 9 procentowe - notuje również Polskie Stronnictwo Ludowe. Nasza partia wyrasta do trzeciej siły w kraju. Mamy nadzieję, że nadchodzące miesiące, które będą niosły za sobą aż dwie kampanie wyborcze (prezydencką i parlamentarną) przekonają do nas większą liczbę ludzi.
Królowa Maria, księżna sandomierska

Awatar użytkownika
Jerzy Rawski
Posty: 222
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:54

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Jerzy Rawski » 04 maja 2015, 12:09

Jerzy Rawski dla TVP Info

Obrazek

8% Janusza Korwin Mikkego w sondażu prezydenckim i 5% dla partii KORWiN w sondażu parlamentarnym to dobry punkt wyjścia. Mamy teraz stabilną bazę, elektorat na który wiemy, że możemy liczyć i teraz naszym zadaniem będzie wyjście poza tą grupę, co mam nadzieję uda nam się ciężką pracą uczynić. Wiem, że możemy to zrobić, w polakach dzięki Januszowi Korwin Mikkemu obudzi się duch wolności, duch, który obronił naszą ojczyznę przed nienawiścią wobec ludzi innych od nas. Polska w XVII wieku była tym, czym stała się Ameryka w XVIII. Teraz Polska będzie tym czym Ameryka w wieku XX - miejscem ucieczki przed totalitaryzmem - nazistowskim i komunistycznym. To w Polsce wszyscy będą mogli zakładać firmy i pracować na swój dobrobyt. To Rzeczpospolita będzie miejscem ucieczki przed rządem inwigilującym obywatela na każdym kroku! To wszystko może być rzeczywistością - dajmy szansę Januszowi, niech zrobi w tym kraju porządek!
PRAISE KEK

Awatar użytkownika
Janusz Siemieńczuk
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:31

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Janusz Siemieńczuk » 04 maja 2015, 18:11

dr Janusz Siemieńczuk w "Kropka nad i"
Obrazek
Siemieńczuk: Lewica powstaje z kolan

- Sojuszu Lewicy Demokratycznej notuje coraz to lepsze wyniki wyborcze. Jest to spowodowane zaskoczeniem jakim jest kandydaturą Janiny Dobrzyńskiej. Została ona ciepło odebrana przez wyborców, zbiórka podpisów idzie w szybkim tempie. Moim zdaniem Polacy oczekiwali takiej antysystemowej kandydatki, która mówi jak jest i sprzeciwia się obecnej klasie politycznej. Nie patrzymy na tą starszą część Sojuszu, patrzymy na naszych wyborców, a tą są w większości młodzi ludzie.

Notowania Janusza Palikota jak widać oscylują wokół zera. W jednym sondaż jest notowany z wynikiem 1 procenta, w innych w ogóle go nie ma. Nic dziwnego, ponieważ polityk powinien być poważny, bez względu na to jakie poglądy głosi i jak bardzo chce zwrócić na siebie uwagę. Niestety Palikot ociera się o granicę śmieszności i jestem pewien, że w tych wyborach tę granicę przekroczy. Jak to mówią, kto raz przejdzie na tamtą stronę, już nigdy nie będzie mógł mówić o sobie, że jest poważny. Tyle w temacie przewodniczącego, już nawet nie Twojego Ruchu, tylko Ruchu Palikota, bo w tym ruchu jest już tylko sam Palikot, choć niedługo on sam zostanie w bezruchu.
Janusz Siemieńczuk - doktor ekonomii, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu podlaskiego
Potrafisz Polsko!


Wróć do „Sondaże”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron