Komentarze do sondaży

Badania opinii publicznej, poparcie dla partii politycznych.
Awatar użytkownika
Mateusz Goldenberg
Posty: 130
Rejestracja: 08 kwie 2022, 23:20

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Mateusz Goldenberg » 14 kwie 2022, 21:56

Wiceprezes Partii Liberalno-Konserwatywnej Mateusz Goldenberg o najnowszym sondażu CBOS dla RMF FM

Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, jak dla prawicy ważna jest jedność. Osobno prawica zamyka stawkę, razem prawica zajmuje drugie miejsce z niewielką stratą do Postępowych Demokratów. Razem jesteśmy silniejsi. Mam nadzieję, że koledzy i koleżanki z Ruchu Konserwatywnego, Prawa i Sprawiedliwości oraz ze Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego to widzą.
Mateusz Goldenberg Burmistrz Dusznik-Zdroju od 2022 roku, wiceprezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, lider Prawicy Razem

Obrazek

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 20 kwie 2022, 0:22

Joanna Milajska czyli jedna z wiceprezesek SCD o najniwszych sondażach w Radiowej Trójce:
Ze sporym zadowoleniem Naprzód! reaguje na wyniki sondaży które mogą być dobrym prognostykiem przed wyborami. Co do innych partii to na minus Konserwatystów Razem działa brak (lub działał w czasach gdy do tej koalicji należał) przywódcy łączącego wszystkie partie koalicyjne zaś w przypadku ZLewu liczenie Tak Inaczej jako osobną partię a co za tym idzie brak działań wobec obozu ex-SCDowego przez ugrupowanie Laury Novak przez co potencjał jego członków zostanie zmarnowany a po wyborach zniknie on całkiem ze sceny politycznej. Oczywiście są też pewnego rodzaju zaniedbania czy też różnice programowe po stronie obu partii przez co taki KR jest dalej w wynikach.
Myślę że dzięki właśnie takim potknięciom ze strony konkurencji stabilna nowa siła polityczna w postaci Naprzód! może osiągać całkiem dobre wyniki w sondażach choć naprawdę to wybory zdecydują o wszystkim co tyczy się przyszłej kadencji Sejmu.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 25 kwie 2022, 13:12

Katarzyna Kajkowska w Radiu Zet o nowych sondażach:
Pozwolę sobie odnieść do oceny najnowszych sondaży w wykonaniu Pana Kosmy Drzewińskiego który to mówiąc o mojej partii i mnie samej mówił że:
Po kompromitujących zachowaniach Katarzyny Kajkowskiej poparcie traci także Naprzód! Z polityki wycofał się charyzmatyczny lider ugrupowania Aleksander Lichtenberg, bez niego wielu zwolenników ugrupowania straciło wiarę w zwycięstwo, szczególnie, że Katarzyna Kajkowska zamiast promować program ugrupowania próbuje zwrócić na siebie uwagę głupawymi happeningami, nie zdając sobie sprawy, że te jedynie jej szkodzą.

Panie Kosmo jeżeli Pan to słyszy to mam dobrą radę - więcej wiary w Naprzód! W obecnej sytuacji samo promowanie programu nie wystarczy gdyż jest to w pojedynkę po prostu nudne. Trzeba jeszcze zwrócić na siebie uwagę by program mógł trafić pod strzechy. Wszak nie może być on przedstawiany przez byle kogo a charyzmatyczne i charakterystyczne osobowości. Owszem mój happening z konferencją prasową Pana Beska był wpadką i sama się do dzisiaj z tego śmieje a jak wiadomo trzeba to robić by nie być smutnym. Nie znaczy to jednak że nie wyciągnęłam z niego wniosków bo już wiem że to co zrobiłam jest po prostu nudne. Obalam też tezy że happeningi mi szkodzą - wprost przeciwnie dają mnóstwo pozytywnej energii do działania. Ją z kolei próbuje przerzucić na partię. Myślę że przyczyną słabszego rezultatu nie jestem ja ale Aleksander Liechtenberg który to w sposób bezczelny opuścił zarówno koalicję jak i partię. Nie powiedzieliśmy jednak ostatniego słowa ! Odbudowujemy struktury po ciosie zadanym nam przez byłego Prezesa. Planujemy też przedstawić nasz program podczas spotkań z wyborcami mających miejsce formę pikników a nie konwencji wyborczych gdyż one są po prostu nudne i zamknięte na tych którzy mogą na nas głosować.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Mateusz Goldenberg
Posty: 130
Rejestracja: 08 kwie 2022, 23:20

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Mateusz Goldenberg » 25 kwie 2022, 19:03

Wiceprezes Partii Liberalno-Konserwatywnej Mateusz Goldenberg o najnowszym sondażu CBOS dla Polsat News

Dzisiejszy sondaż CBOS pobudza we mnie emocje zaskoczenia oraz dumy, czuję się również zaszczycony. Jestem zaskoczony i zaszczycony jednocześnie, że wybrano mnie człowiekiem miesiąca. Cieszę się, że podkreślono, iż to nie jest w stu procentach moja zasługa, że prawica się zjednoczyła. Za zjednoczenie prawicy odpowiadają również Scholastyka Kowalska, Iwona Malinowska, Maria Lukrecja Chotolska, Renata Budzyńska, Marek Jakubiak oraz Tomasz Wiąckiewicz. Dumą napawa mnie natomiast wynik sondażowy Prawicy Razem. Widoczna jest tendencja wzrostowa. Liczę, że po serii bezpośrednich spotkań z wyborcami, jeszcze więcej rodaków poprze Prawicę Razem oraz nasz program wyborczy.
Mateusz Goldenberg Burmistrz Dusznik-Zdroju od 2022 roku, wiceprezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, lider Prawicy Razem

Obrazek

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Aleksander Beski » 07 maja 2022, 21:54

Aleksander Beski dla TVP Info:
Cieszę się z tak wysokiego poparcia dla Rządzić Inaczej, to pokazuje, że obywatele domagają się innej polityki niż tej proponowanej przez stare partie. Wierzę, że stać nas nawet na wynik powyżej 30%, a co za tym idzie, na wygranie wyborów.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 07 maja 2022, 23:15

Anna Ulman dla RMF FM:
Jestem nieco zażenowana wynikami CBOS które w ogóle nie uwzględniają zarówno koalicji Naprzód! jak i jej działaczy przez co ta instytucja chce nam powiedzieć że zawsze będziemy słabi a zmiany u nas nic nie dadzą tym samym nas deprymując i zniechęcając do działania. Teraz tą fałszywą teze powielają kolejne sondażownie które to działają w ten sam sposób jak oni czyli kosząc mniejsze partie.
Moim zdaniem takie praktyki są niedopuszczalne gdyż każda partia powinna mieć prawo do równych szans oraz by istnieć niezależnie od tego czy popierające monarchie i partie z nimi związane sondażownie chcą tego czy nie. Pragne tu zauważyć że ratingi zaczęły mojej koalicji spadać gdy moja partia ogłosiła że jest antymonarchiczna. By odwrócić od tego uwagę „ekspert" CBOS'u Kosma Drzewoński robił sobie z Pani Katarzyny Kajkowskiej kozła ofiarnego i z niej drwił podobnie jak z SCD i Naprzód! Owszem Kasia to osoba kontrowersyjna która słynna jest z tego że potrafi mocno wyrazić swoją racje ale to nie znaczy że należy ją wyszydzać uprawiając sondażowy hejt. Całość jest robiona to by sondażowniach procenty należące do N! ukradły przereklamowane i natarczywe partie jak Koalicja Obywatelska, Rządzić Inaczej, Prawica Razem czy Zjednoczona Lewica. Dlatego jeżeli Naprzód! trafi do Sejmu a ja do Senatu to złożymy projekt nowej ordynacji wyborczej likwidującej próg procentowy i gwarantującej każdemu z zgłoszonych komitetów przynajmniej 3 osoby w parlamencie. Każdy komitet powinien bowiem mieć prawo do realizacji własnego programu czy innych założeń.
Chciałabym też podzielić się własnym sondażem uderzającym w CBOS'y i tego typu instytucje:
Obrazek
Obrazek
Jak widać to media i partie polityczne wpływają na sondaże przez co te dla mnie oraz działaczy i wyborców koalicji Naprzód! są mało wiarygodne.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 10 maja 2022, 9:39

Anna Ulman dla Radia Zet:
Przyznam się że cieszy mnie drgnięcie mojej koalicji w sondażach. Oczywiście Naprzód nie zwalnia i dalej będzie odbudowywać swoją pozycje a to że dwa razy Pani Poseł Kajkowska wyjeżdżała poza czas w debacie świadczy tylko na naszą korzyść gdyż nie tylko chcemy działać ale też mówić o tym co planujemy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Tomasz Wiackiewicz
Posty: 50
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:56

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Tomasz Wiackiewicz » 08 cze 2022, 9:17

Ruch 11 Listopada został odnotowany w najnowszym sondażu i to z całkiem niezłym wynikiem. Jest to efekt naszej ciężkiej pracy, realizacji naszych zamierzeń, a przede wszystkim tego, że Polacy nie mają na kogo głosować. My chcemy sprawić, aby się to zmieniło. Chcemy być alternatywą. To dopiero początek naszego wzrostu w sondażach. Gramy i gnamy dalej!
Tomasz Wiąckiewicz
Ruch 11 Listopada
Stowarzyszenie "Polskie Sprawy"
Unia Polityki Realnej
W sejmie: Zbigniew Girzyński

Awatar użytkownika
Tomasz Wiackiewicz
Posty: 50
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:56

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Tomasz Wiackiewicz » 14 cze 2022, 9:40

Ruch 11 Listopada w najnowszym sondażu ma już 7%! To zaledwie o 2% mniej niż Prawica Razem i aż 1/4 poparcia rządzącej Koalicji Obywatelskiej. Jak widać ciężka praca popłaca, o czym przekonał się też pan Skarbiński, któremu aktywność sejmowa przyniosła tytuł człowieka miesiąca, gratuluję. Wyborcy widzą nasze działania i doceniają je. W krótkim czasie po wystąpieniu z Prawicy Razem Ruch 11 Listopada stał się zauważalną częścią polskiej sceny politycznej. A to dopiero początek. Mogę zadeklarować, że inicjatywa skupiona wokół Ruchu 11 Listopada, Polskich Spraw i Unii Polityki Realnej wystawi w wyborach samorządowych listy we wszystkich województwach!
Tomasz Wiąckiewicz
Ruch 11 Listopada
Stowarzyszenie "Polskie Sprawy"
Unia Polityki Realnej
W sejmie: Zbigniew Girzyński

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Komentarze do sondaży

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 21 cze 2022, 13:05

Anna Ulman prezes Naprzód! o najnowszych sondażach w RMF FM:
Jestem oburzona skandalicznym zachowaniem CBOS które żongluje sondażami bo jak można wytłumaczyć to że jednego miesiąca dają naszej partii 5% a kolejnego umieszczają nas w jednym worku z innymi partiami utajniając nasze wyniki? To że obecnie nie afiszujemy się w mediach nie znaczy że nic u nas się nie dzieje. Przygotowania do kampanii samorządowej wymagają spokoju a nie parcia na szkło. Kolejny przykład żonglowania to aż 60% braku zaufania dla Pani Kajkowskiej i to bez żadnego komentarza ze strony Pana Kosmy czyli nadwornego analityka CBOSu. Z naszej wiedzy wynika że ten odsetek jest dwa razy niższa. Nie wiem co bierze CBOS że tak odlatuje ale niech się tym z nami podzieli.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!


Wróć do „Sondaże”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość